Yenidoğanla yurtdışına taşınmak

Benimde 3 aylık oluyor kızım korkmayın ilk bir ay annem yardımcı oldu eşimde vardı halledildi.Çocuk kolaydı sürekli uyuyordu sakindi ben sezeryan oldum onun acısı emzirme acısı bunlardan çok çektim. Sonrasında eşimle yalnız kaldık zaten ama 40ı çıkınca öyle bir rahatlama geldiki acılarım baya hafifledi çocuğuma kendim rahat bakıp ev işlerini yapar oldum.Herkesin yaşayacağı farklıdır tabi ama ilk başta beni zorlayan kendi sağlığım oldu bebek değil.Gerçekten bir süre sonra anlamaya başlıyorsun dertlerni anlatıyor bebekler iki ay olunca yıllardır bakıyormuşum gibi hissettim.Birden öğrenip alışıyorsunuz galiba.Siz taşınana kadar kendinizi toplamış olursunuz bence ya da biraz daha kalıp arkasından gidebilirsiniz oradaki ev falan hazır olur yorulmazsınız.Lohusalık hamilelikten daha kolay geçti açıkcası doğumdan sonra birden normal olduğum zamanlardaki duygu durumuma döndüm.Hamileyken normal değilmişim o zaman anladım aşırı duygusal sinirli garip olmuştum büyük oranda düzeldi duygu durumum.Başka kaygılar geliyor tabi ama halledersiniz kendinizi güzel düşüncelerle hazırlayın yeni hayat bebek güzel bir gelecek🥰🌼

Ailelere gerek oldugunu dusunmuyorum. Cocuk sahibi degilim ama baska baska ulkelerde doguran kuzenlerim var.
Cogu insan aileyle dogum yapmiyor zaten kendisi eşiyle bakiyor.
Ki sizin dogum.vs bitmis cocuk artik 1 bucuk aylik olmus olacak.
Kuzenim dogum yaptiktan sonra sadece 1 hafta annesi geldi kaldi. Sonra tamamem esi ve kendisi buyuttu.

Normali bu bence. Ama.Turkiyede sanki iki kişi bi cocuga bakamaz gibi bi anlayis var garip.

Benimde 3 aylık oluyor kızım korkmayın ilk bir ay annem yardımcı oldu eşimde vardı halledildi.Çocuk kolaydı sürekli uyuyordu sakindi ben sezeryan oldum onun acısı emzirme acısı bunlardan çok çektim. Sonrasında eşimle yalnız kaldık zaten ama 40ı çıkınca öyle bir rahatlama geldiki acılarım baya hafifledi çocuğuma kendim rahat bakıp ev işlerini yapar oldum.Herkesin yaşayacağı farklıdır tabi ama ilk başta beni zorlayan kendi sağlığım oldu bebek değil.Gerçekten bir süre sonra anlamaya başlıyorsun dertlerni anlatıyor bebekler iki ay olunca yıllardır bakıyormuşum gibi hissettim.Birden öğrenip alışıyorsunuz galiba.Siz taşınana kadar kendinizi toplamış olursunuz bence ya da biraz daha kalıp arkasından gidebilirsiniz oradaki ev falan hazır olur yorulmazsınız.Lohusalık hamilelikten daha kolay geçti açıkcası doğumdan sonra birden normal olduğum zamanlardaki duygu durumuma döndüm.Hamileyken normal değilmişim o zaman anladım aşırı duygusal sinirli garip olmuştum büyük oranda düzeldi duygu durumum.Başka kaygılar geliyor tabi ama halledersiniz kendinizi güzel düşüncelerle hazırlayın yeni hayat bebek güzel bir gelecek🥰🌼
Aynen öyle şuan beynimin içi kaos dolu fiziksel ve zihinsel olarak daha zor bir dönemim olmamıştı.Yurtdışı planımız 1 yıldır hep vardı ama bebek süprizi oldu işte.İnşallah her şey güzel olur dediğiniz gibi 🥰🥰

Ben bu kadar karışıyor olmak istemem ama yurtdışında yaşayan bir kadın olarak uyarmak isterim. Bir çocuğun bakımı, o çocuğun sadece fiziki koşullarını sağlamak değildir. Bir çocuğa her açıdan uygun koşulları sağlamak için anne olarak ve daha da önemlisi kadın olarak kendinizi her açıdan güvence altına almakla mükellefsiniz. Gerek burada gelen yorumlarda gerekse sizin tavırlarınızda bu konuya yüzeysel bakıldığın ve hatta es geçildiğini düşünüyorum. Lütfen bunu bir düşünün

Bebeği orda doğurunca oranın pasaportunu alabilir mi acaba? Ben olsam giderim, bebek burda büyüyeceğine orda büyüsün. Eğer kalıcı olarak yerleşmeye karar verirseniz bebek kreş yaşına gelince dil okuluna gidersiniz, belki başka bir alanda formasyon alıp çalışabilirsiniz, uzun vadeli düşünün
kadın 8 aylık hamile
hazırda vizesi varsa bile gidemez şu anda uçağa almazlar
hadi çok fit bir hanım göbeği az -nasıl olacaksa 8 aylıkken, yaz günü? (bu şekilde uçan kuzenim oldu ama kendisi tesettürlü, neredeyse çarşaflı olduğu ve kilolu da olduğu için fark etmediler)

neyse 8 aylık gebeyken orada sağlık sigortası doğumu karşılamaz. sigortayı en az 3 ay filan önce yaptırmış olmak gerekiyor doğumu karşılasın isteniyorsa. o da yaptırırken gebeyim diyecesin, yoksa yine karşılamıyor.

dahası zaten doğumla vatandaşlık yok...İtalyada anne babadan kaç yıl oturum isteniyor başvuru için emin değilim.

İtalyayı çok seviyorsanız (ben severim mesela) düşünebilisiniz konu sahibi, mesela ben Fransayı sevmem, düşünmezdim, italyayı severim, düşünebilirim.

Ama bence en güzeli oradan başka bir Avrupa ülkesine gitmeyi düşünmek. daha çocuğunuz küçük (olacak), siz çalışmıyorsunuz, neresi olsa gidebilirsiniz. eğer İtalyada özellikle iş güç vs. ayarlamayacaksanız daha imkanları geniş, eğitimi daha iyi bir üleye geçmeyi düşünmek daha mantıklı 2-3 sene sonrası için. bir yerden sonra çalışmak istersiniz ya da bir yüksek lisans filan yapmak istersiniz...

İtalya'da neresi?

kadın 8 aylık hamile
hazırda vizesi varsa bile gidemez şu anda uçağa almazlar
hadi çok fit bir hanım göbeği az -nasıl olacaksa 8 aylıkken, yaz günü? (bu şekilde uçan kuzenim oldu ama kendisi tesettürlü, neredeyse çarşaflı olduğu ve kilolu da olduğu için fark etmediler)

neyse 8 aylık gebeyken orada sağlık sigortası doğumu karşılamaz. sigortayı en az 3 ay filan önce yaptırmış olmak gerekiyor doğumu karşılasın isteniyorsa. o da yaptırırken gebeyim diyecesin, yoksa yine karşılamıyor.

dahası zaten doğumla vatandaşlık yok...İtalyada anne babadan kaç yıl oturum isteniyor başvuru için emin değilim.

İtalyayı çok seviyorsanız (ben severim mesela) düşünebilisiniz konu sahibi, mesela ben Fransayı sevmem, düşünmezdim, italyayı severim, düşünebilirim.

Ama bence en güzeli oradan başka bir Avrupa ülkesine gitmeyi düşünmek. daha çocuğunuz küçük (olacak), siz çalışmıyorsunuz, neresi olsa gidebilirsiniz. eğer İtalyada özellikle iş güç vs. ayarlamayacaksanız daha imkanları geniş, eğitimi daha iyi bir üleye geçmeyi düşünmek daha mantıklı 2-3 sene sonrası için. bir yerden sonra çalışmak istersiniz ya da bir yüksek lisans filan yapmak istersiniz...

İtalya'da neresi?

Herkese merhaba eşime İtalya’dan iş teklifi geldi.Ama ben şuan 8 aylık hamileyim.Eğer kabul edersek bebiş 1,5 aylık iken gitmiş olucaz.Lohusalıktan gözüm korkuyor çekincelerimiz var ilk çocuk,tek başıma yapabilir miyim gibi?Şuan oturduğumuz şehirde annemler kayınvalidem herkes burada yardım isteyeceğim çok insan var ama ben çok iç içe olmaktan bunalan bir insanım rahat edemiyorum.Daha önce böyle bir deneyimi olanlar,fikir vermek isteyenler yazarsa çok sevinirim.
Bence gidin . Bebek için harika bi durum bu dil öğrenmiş olur şimdiden . Sizde oradayken öğrenirsiniz. Zaten bebekle öyle bi sosyal ağınız da olmuyor . Birlikte olacağınız için sıkıntı çekmezsiniz bence ..

X