Yenidoğanda kafa yamukluğu ne olur yardım

Doğumsal bir durum değilse boşuna kafana takip üzülme . İlk bebeğimin kafası yamuk yumuk kocamandi. Dedim bir sorun var ,götürdüm doktora ,korkulacak birşey olmadığını söyledi .ondan sonra hiç dikkatimi çekmedi yamukluk. Yıllar sonra aklıma geldi bi bakayım dedim de gayet güzel kafası var çocuğumun : ) yine de kontrollerini aksatma .

Çok saolun tüp bebek ile bebeğime kavuştum en küçük şeyden nem de kapıyor olabilirim ilerde sorun yaşanmasını istemiyorum benim yüzümden

Bildiğiniz bir yer var mı peki yarın beyim cerrahı yönlendirir mi acaba ? Pediatrik beyin cerrahına geç zamana randevu verdiklerinden normal beyin cerrahı bakacak ama

Ben yurtdisindayim maalesef. Cerrahlik bir durum değildir insallah. Bakdirmakta her zaman fayda vardir ama. Kafa asimetrikler cok oluyor. Yani korkmayin

Doğumsal bir durum derken neyi kastediyorsunuz acaba doğduğundaki fotosunu da atayım mı ?

Doğumsal bir durum derken neyi kastediyorsunuz acaba doğduğundaki fotosunu da atayım mı ?
Yani doğumdan sonra ölçümleri yapılıyor ya ,anne karnında da yapılıyor gerçi ,hastaneden çıkarken son kontrollerde sıkıntı olduğunu soylemediyseler doğumsal bir sıkıntı yoktur .ben sonradan yamukluk için doktora gittiğimde yatış pozisyonundan kaynaklandığını kısa sürede orantı oluşacağını söylemişti .öyle de oldu ,şuan hiçbir sorun yok .

Hep aynı pozisyona yatırma kaynaklı....duzelir merak etmeyin...kız kardesimin bebeği daha fazla bombeliydi bir tarafa, degisikli yatırarak duzeldi...

Bunun için özel bir yastık almıştım ben ama o arka taraftaki asimetrikler içindi. sizin bebeğinizin alın bölgesinde mi asimetriklik?
Arkasında da var ama ön tarafın tersi yönlerde. Nasıl yatıracağımı bilemedim foto paylaştım bir bakın isterseniz

Çok saolun içime bir nebze de olsa su serptiniz hepiniz. İlk fotosunu da paylaştım artma olmuş mu sizce yoksa düzelir gibi mi duruyor

Yok tatlım. Lütfen üzme kendini bence gayet normal. Yapman gerekenleri yap yeter. Ayrıca farzet ki benim oğlumun kafası yamuk olmuş? Ne çıkar? Canı sağ olsun, sağlıklı, mutlu olsun yeter. Ki sizde öyle bir durum yok gerçekten.

Benim oglanın kafası çok sivriydi. Değişik bir sivrilik . Doktor düzelir dedi sakın sirtüstü yatırmayın kusmuğu nefes borusuna kaçabilir dedi .Şimdi 5 yaşında kafası çok güzel hiç bir şey yapmadık

Hayır henüz yapılmadı. Çocuk Dr u 4.aya kadar düzelebilir dedi ama fotoğrafını paylaştığım durumdan olabilir diye endişelendim yarın beyin cerrahına götüreceğim
Kafa ultrasonu temiz çıkarsa ki inşallah temiz çıkar endişelenmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…