Yenidoğanda kafa yamukluğu ne olur yardım

Yani doğumdan sonra ölçümleri yapılıyor ya ,anne karnında da yapılıyor gerçi ,hastaneden çıkarken son kontrollerde sıkıntı olduğunu soylemediyseler doğumsal bir sıkıntı yoktur .ben sonradan yamukluk için doktora gittiğimde yatış pozisyonundan kaynaklandığını kısa sürede orantı oluşacağını söylemişti .öyle de oldu ,şuan hiçbir sorun yok .
Doğduğundaki fotoğrafı paylaştım o zaman kimse sorun olduğunu söylememişti inşaallah yarın Dr da egzersiz yada masaj çnerir

theraline medikal bebek yastığı almıştım ben. kızım sürekli sırt üstü yatıyordu arkadan yaslanmıştı kafası. faydasını gördüm, o düzleşme geçti. yarın doktora gidecekmişsiniz orada bir sorun isterseniz.

theraline medikal bebek yastığı almıştım ben. kızım sürekli sırt üstü yatıyordu arkadan yaslanmıştı kafası. faydasını gördüm, o düzleşme geçti. yarın doktora gidecekmişsiniz orada bir sorun isterseniz.
Evet sorcam bakalım inşaallah o da pozisyona bağlı olarak düzelir der. Dualarınızı eksik etmeyin lütfen

Yatmadan dolayiysa bi fizyoterapiste goturun. Ben oglumda goturdum cunku tek tarafa yatiyodu kafa yamulmustu:)) ha benimki birde normal doguma dayali birseydi. Dogumda boynu tutulmus o yuzden tek tarafa yatma donme istegi vardi. solediklerine fizyoterapistin dikkat ettim ve duzeldi sukur. Suan 3,5 yasinda.

Kuzenimin kafası da normal doğum esnasında vakumla zorlandığı için yumurta şeklindeydi. Annesi çok üzülüyordu. Kafasına bakıp bakıp bu çocuk böyle mi kalacak diye ağlıyordu. Şuan 6 yaşında ve o kadar güzel bir kafa şekli var ki kimse inanmıyor bebeklik fotoğraflarındaki çocuğun bu çocuk olduğuna. Sizde de böyle bir durum varsa zamanla düzeldiğine emin olabilirsiniz. Ancak farklı bir durum varsa yahut içiniz rahat değilse yine de doktora gösterebilirsiniz. Mutlaka bir tedavisi vardır.

Benim De oğlum hep sola yattığı için kafası yamulmuştu. Sağ tarafa yatırıp sola tekrar cevirmesin kafasını diye arkadan destek vermiştim. Sonra zamanla düzeldi. Hatta şu an da tam yuvarlak kafası.

Yenidoğan bebeğinin kafası asimetrik olan var mı? Önde sağ taraf daha bombe sol taraf daha düz, arkası da tam tersi. Doktor 4 aya kadar düzelmezse kask takılabilir onu kullanabilirsiniz dedi. Bir de sağ kulağı sola göre biraz daha büyük ve daha yumuşak. Bebeğim 44 günlük. Böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen yardımcı olun yarın Dr a gideceğim ama endişeleniyorum ister istemez?
Bebeği bir süre sağa yatır sirtina yastik koy gerçi donemez küçük daha... Sağa yatırım bir süre bakalım belki duzelir

Benim kizimdada vardı hatta aynı böyleydi tek kulak olayi da aynıydı bir yanagi sanki daha yukardaydi geçti cokkkkk dikkat ederse ler belki anlarlar ama daha anlayan çıkmadı ama bariz belliydi sizinki gibi telefonumda bebeklik resmi yok olsaydı atardım yarin bulup bebeklik ve şimdiki halini ozelden atarim

Benimki arka kismi duzdu kafasının ben bilemedim sonra sağolsun yaşlı teyze sırt üstü yatırma bazen sağa bazen sola yatır dedi düzeldi... Kulakları da kepçeydi onada bebek bandaji taktim

Bana bebeği yatırmaktan değil geldi üstü şiş çünkü. Ama bir şey yok sanki farklı kafa yapısı olabilir yani yusyuvarlak olmayabilir. Kızımın tam orta arkaya doğru şişti hala öyle ultrason çektiler bir şey çıkmadı. İnşallah sizinde güzel çıkarç

Buna neden takıldınız ki bu kadar? Benim de bebeğimin bir tarafı daha çıkık ama yatma şeklinden kaynaklanıyor.

Kuzenimin kafası da normal doğum esnasında vakumla zorlandığı için yumurta şeklindeydi. Annesi çok üzülüyordu. Kafasına bakıp bakıp bu çocuk böyle mi kalacak diye ağlıyordu. Şuan 6 yaşında ve o kadar güzel bir kafa şekli var ki kimse inanmıyor bebeklik fotoğraflarındaki çocuğun bu çocuk olduğuna. Sizde de böyle bir durum varsa zamanla düzeldiğine emin olabilirsiniz. Ancak farklı bir durum varsa yahut içiniz rahat değilse yine de doktora gösterebilirsiniz. Mutlaka bir tedavisi vardır.
Pozisyona bağlı derler inşaallah tedavisinin olduğunu okusam da internette net bilgiye ulaşamadım. Benimle aynı durumda olup yazan kimse bulamadım. Ablamın oğlu da sizin dediğiniz gibiydi şu an çok güzel ama benim doğum sezeryan ile oldu ve şekli daha farklı. İnşaallah kısa sürede düzelir. Başka birisi karşılaşırsa burdan okur.

X