Yenidoğan sarılığı

Yok 1 haftalık değer değil 3 günlükken ölçtürmüştük 12.9 çıkmıştı daha da gitmedik. Bugün sabah gittik yani tam 9 gün sonra, bugün de 13.5 çıktı. Düşeceği yerde yükselmiş moralim bozuldu. Bide geçen hafta hiç baktırmadık acaba o arada çok yükselmiş olabilir mi diye aklıma takıldı

2 gün sonra çıkan değer o vakte göre yüksek olduğu için yatiririz demiş, asla atlanacak bir durum değil bırakın 1 kez bakılmayi her gün kontrol edilmesi gereken bir durum
Acil doktora gidip baktirin
Yatarak tedavi de kötü değil sarıligi ciddiye almayıp ömür boyu hasar alan 2 çocuk tanıyorum yapmayın tedbir her zaman iyidir

Merhaba bu sabah gittik 13.5 olmuş
Düşeceği yerde yükselmiş moralim bozuldu. Bide geçen hafta hiç baktırmadık acaba o arada çok yükselmiş olabilir mi diye aklıma takıldı
Doktor 2 gün demiş siz 1 hafta götürmemişsiniz. Belki o arada tedavi verecekti, bu kadar yükselmeyecekti.
İhmaliniz var, daha ciddi ve kalıcı sağlık sorunları olabilir evde beklemeyin.

Merak etme benimki 14 çıkmıştı 1 haftalıkken doktor sınır dedi. Bol bol emzirmeye devam et düşecek. Endiselenme. Gerekirse mamada ver kaşık la yada siringayla biberon verme ama. bişey olmaz için rahat etsin. Sarılık geçene kadar.. ama bazen dediğim gibi uzamış sarılık oluyor kardesimde öyle oldu esmer bir bebkdi 3 ay boyunca sonra bem beyaz çıktı.

Bu sabah götürdük 12.9’dan 13.5’e yükselmiş. Emzirmeye devam et dedi doktor. Ne gibi hasar aldı acaba çocuklar?

Öyle mi dersiniz? Valla emziriyorum son 2 gündür mama da vermeye başladık ama geçen hafta hiç baktırmadık ya o aklıma takıldı ya haberimiz olmadan geçen hafta çok yükseldiyse diye

Bu sabah götürdük 12.9’dan 13.5’e yükselmiş. Emzirmeye devam et dedi doktor. Ne gibi hasar aldı acaba çocuklar

Bundan bahsetmek doğru olmaz. Ciddi profesyonel desteğe ihtiyacınız var aile hekimine gidip hemşirelerden yardım isteyebilirsiniz çok kontrollü olmanız gerekiyor gerekirse sagip verin bezleri tartin çok geçmiş olsun

Öyle mi dersiniz? Valla emziriyorum son 2 gündür mama da vermeye başladık ama geçen hafta hiç baktırmadık ya o aklıma takıldı ya haberimiz olmadan geçen hafta çok yükseldiyse diye
Haberin olmadan yükselmez. Yukselseydi çok mutlaka uyku hali olurdu. Benim begtimi uyandirmak için 1 saat ugrasiyordum üstünü soyuyp ıslak bezle siliyordum uyanıp emsin diye. En son mama veriyordum emmeyince.Sarılık önce yüzde başlar boyun gövde derken en son ellere ve bacaklara ulaşır ozamn tehlikeli. Yoksa yüzde ve gözde sarılık varsa korkma aşağı inmesi inerse doktora götür ölçtü. Fakat iki haftalik olduktan sonra ölcmeye gerek yok yükselmez artık.

Benim de kızım doğduktan iki gün sonra sarılık değeri yükselmişti. Ve direk.yat8s vermişlerdi. 1 hafta hastanede t3davi gördük. Sadece emzirmem için yanıma veriyorlardı sonra tekrar tedaviye alıyorlardı. Bence durumu ciddiye almalisiniz. Sarılık hafife alınacak bir hastalık degil

Şimdi sen hiç stres yapmamaya çalış desemde yapacaksın ama kendine ve sütüne inan bebeğini beslerken sütüm yetiyor doyuyor sarılık hemencecik geçiyor diye konuş dur bu seni ve bebeğide rahatlatacaktır. Dut kürü yapabilirsin sütün çopalması için. Bu işin en önemli yanı beslenme. Bebeğinle 2-3 gün odana kapan sürekli emzir biliyorum çok yorucu ama başarabilirsin. Çok yüksek bir değer değil buna şükür. İnecek öncelikle buna inan. Babasınında görmesi iyi olmuş değerin düşmek yerine yğkseldiğini umarım doktorunuzda korkutmadan sarılığın devam ettiğinde ne gibi sonuçları olduğunu babaya anlatmıştır. İdrak etmiştir umarım.Sen hep kendine ve annelik hislerine güven. Geçecek inşallah saat tutma emzirmek için. Gece uyanmıyorsa zorla uyandır bebeği. Bir pamuğu nemlendirip yüzünde gezdirebilirsin, altını açabilirsin, ayak altından acıtmayacak şekilde mıncırabilir, kulağını mıncırabilirsin uyandırmak için. Saatlere takılmadan emzir bol bol

Öyle mi dersiniz yani Allah korusun çok yükselseydi illaki belirti verir miydi?

Dediğiniz gibi illaki stres yapıyorum maalesef, inşallah sütümü etkilemez. Şimdiye kadar hep emzirdim keşke biraz da mama verseymişim diyorum, mamaya başladım bakalım. aslında geçen hafta baktırmadık ya (eşimin inadından) o ara Allah korusun çok yükselmiş olabilir mi diye aklıma takıldı ama çok yükselse herhalde belli olurdu değil mi

10 yil eğitim almış insandan siz daha mı iyi bileceksiniz aynı durum ablamdada var ikiside pozitif olduğu halde bebek babasının kan grubundan olduğu halde uzun sarılık geçirdi iki defa hastaneye yatırıldı cahil misiniz uaa doktora götürün çocuğu yatış gerekiyorsa yatış yapar umursamadiginiz sarılık yüzünden bebeğinize ciddi hasarlar olabilir bunda insan salak mı da sarılıktan korkuyor dikkat ediyor bir akıllı sizsiniz

Şimdi olan olmuş artık düzey çok yüksek değil inşallah mama ve emzirme ile geçer. Eşinde artık anlamıştır. Mama vermeden önce mutlaka emzir mama verdikten sonrada mamaya yüklenipte sütünü de azaltıp kaybetme. Çok güzel beslenip güzel dinlenip bol su iç. Sütüm çoğalsın dersen aktardan kuru dut al. 3-4 yemek kaşığı kuru dutu 3 bardak suda 10 dk kısık ateşte kaynat bunu iç dut kurularını ye. Minnoşunun bezlerini takip et en az 5-6 bez yumurta ağırlığında çişli olsun. Bence olacak düzelecek buna inan. Sen de kendini rahatalatıcı şeyler yapmaya çalış.

Kızmayın lütfen burda yine biziim muhteşem ataerkil aile içindeki gereksiz her şeye karışıp yönetmek isteyen çok bilmiş bişey olmazcı erkek rol oynuyor. Arkadaşımızda lohusa ne denirse yapmaya çalışıyor. Annelik iç güdüsüyle zaten fark etmiş.Evden bebekle çıkabilip hastaneye gitmesine yardım edecek tek kişide eşi olduğu için ne yazık kı burda suç eşinde. Ben inanıyorum arkadaş halledecek bu durumun takipçisi olacak kontrollere götürecek ve herşey yoluna girecek inşallah

Benim bebeğimde oldu. Hastaneden çıktığımızda hala vardı biraz sarılığı. Güneşe çıkarmak çok iyi gelir dediler. Soyup güneşlendirdim. Sonra Altın koydum vücuduna.

Zaten ciddi bir oran olsa acil yatış verir dr. Çıkarmaz. İmza atıp tedavi reddi yapmanız gerekir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…