Yenidoğan bebeğim dönebiliyor

birşey sormk istiyorum hep korkarım bebekler düz yatıp kusarsa ya bogulurlarsa yan yatırmak mantıklı değil mi? kusunca kenardan akar diye düşünüyorum tabi anne olmadım bilmiyorum ama minik bebeklerin kusma durumu beni korkutuyor ya:/
Yan yatınca soluk borusuna gerı kacıp bogulma ıhtımalı cok. Ama sırt ustunde anca yutar. Anatomık olarak doktorlar bunu destekliyor. Yastıksız ve sırt ustu

Evet var ama kendisi minik olduğu için içinde küçük kalıyor biraz müslin örtüyle destekleyip sıkıştırırım

Neden yan yatırmıyoruz? Şimdiye kadar okuduğum tüm kaynaklarda yan yatırın diyordu?
Doktorlar ve ani bebek ölümü ile ilgili makaleler boyle yazıyor. Ve hıc bır tehlıkelısını gormedım zıra cok faydasını gordum

Son düzenleme:
Yukarıda yazılanların hiçbirini yapma😂 yan yatma yastığı diye bir şey var ondan al. Şimdi görselini de eklerim bulunca
Dedi bilim insanı. Kızlar butun okuduklarınızi doktorun anlattıklarını unutun. Bilim insanına kulak verın. Ani bebek ölümünden habersız yasayın gıtsın

Yan yatış yastığı diye bir ürün vardı . Ben yeğenlerime almıştım . Boğulma engellemek ve bebeğin rahat yatması için . Bir bakın isterseniz . Doktorunuza da danışın tabi
IMG_4417.jpeg

Evet var ama kendisi minik olduğu için içinde küçük kalıyor biraz müslin örtüyle destekleyip sıkıştırırım

Neden yan yatırmıyoruz? Şimdiye kadar okuduğum tüm kaynaklarda yan yatırın diyordu?
Osman Gönülal dinleyebilirsin benim okuduğum tüm kaynaklarda Amerikan Pediatri Akademisi de dahil sırt üstü yatirilir çocuk . Bence okuduğunuz kaynakları tekrar gözden geçirin. .aksine kesinlikle yüz üstü , yan önerilmez

maşallah 41 kere kuzucuğa

çocuklarım uyurken ben hep uyudum bir sağlarına bir sollarına döndürerek
yastık ile destekliyordum

7 günlük bebeğim var. Prematüre doğdu 34 haftalık. 2.5 kilo minicik :)

Bebeklerin 5 6 aylıkken dönebildiğini dün gittiğim çocuk doktorundan öğrendim. Kendisi şaşırdı aa bu bebek dönüyor filan deyip hemşirelere gösterdi hatta. Evet ilk doğduğu günden beri başını kaldırıp dönme hareketi yapabiliyordu.

Şimdi ben bebek uyurken onu yan yatırıp kendim de uyumayı planlıyordum ama normalde dönmemesi gerekirken dönüyorsa yalnız uyutamam anlamına mı gelir? Ya yüz üstü dönüp boğulursa? Başında mı bekleyeceğiz her zaman uyurken?
İzlediğim bakım videolarında bile bebek uyurken siz de dinlenin diyordu şimdi ben nasıl dinleneceğim? Streslendim.
Tebrik ederiz Bebegınızı

Dönmesini biraz kısıtlar diye kundak yapıyordum 🥲🤦🏻‍♀️
Dönmeye başlayan bebeğe kundak olmaz . benim oğlumda 2.5 aylıkken dönmeye başladı. Tâbi dizin bebekten büyük olduğu için dönebiliyorsa elleme istediği gibi yatsın demişti doktor . Ben yinede yan yatış yastığı arasında yaptırmıştım

Osman Gönülal dinleyebilirsin benim okuduğum tüm kaynaklarda Amerikan Pediatri Akademisi de dahil sırt üstü yatirilir çocuk . Bence okuduğunuz kaynakları tekrar gözden geçirin. .aksine kesinlikle yüz üstü , yan önerilmez

Bende tam bundan bahsediyordum siz önce atmışsınız .
Coğu kaynak bu bılgıyı verıyorken ve bu bılgıyle 4 cocuk buytmusken kulaktan dolma sadece satıs amacı guden kaynaklara ınanan malesf cok.

Donen bebeklere yan yatıs yastugu degıl uyku cuvalı onerıyorlar daha cok. Yenıdogandan ıtıbaren kullanılıyor. Yalan yanlıs bılgılere ıtıbar etmeyınız konu sahıbı.

Bebişin yatağında yastık oyuncak vb hiçbir şey bulunmasın, yorgan da örtmeyin. Eğer örterseniz yatağın kenarlarına sıkıştırın, böylece yorgan kafasına gelmez. Ayrıca ben bebeğimin yatağının altına bir şey koyarak baş kısmını yükseltmiştim. Yatak \ bu şekil eğimli duruyordu, böylece başı yüksekte oluyor, boğulma riski kalmıyor.

X