Yenidoğan bebeğim dönebiliyor

gkulata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
463
691
7 günlük bebeğim var. Prematüre doğdu 34 haftalık. 2.5 kilo minicik :)

Bebeklerin 5 6 aylıkken dönebildiğini dün gittiğim çocuk doktorundan öğrendim. Kendisi şaşırdı aa bu bebek dönüyor filan deyip hemşirelere gösterdi hatta. Evet ilk doğduğu günden beri başını kaldırıp dönme hareketi yapabiliyordu.

Şimdi ben bebek uyurken onu yan yatırıp kendim de uyumayı planlıyordum ama normalde dönmemesi gerekirken dönüyorsa yalnız uyutamam anlamına mı gelir? Ya yüz üstü dönüp boğulursa? Başında mı bekleyeceğiz her zaman uyurken?
İzlediğim bakım videolarında bile bebek uyurken siz de dinlenin diyordu şimdi ben nasıl dinleneceğim? Streslendim.

Bak sen minige yahu 😁 masallah sana.🧿

Annesi, memory foam olmayan sert yataklar var, onlardan kullanirsaniz sorun yasamazsiniz. Herseyi hallettik yeni yataga butce yok diyorsaniz reflu yatagi satin alin hem sert olur hem de kenarlarinda korumalari oldugu icin bebek guvende olur.

Bak sen minige yahu 😁 masallah sana.🧿

Annesi, memory foam olmayan sert yataklar var, onlardan kullanirsaniz sorun yasamazsiniz. Herseyi hallettik yeni yataga butce yok diyorsaniz reflu yatagi satin alin hem sert olur hem de kenarlarinda korumalari oldugu icin bebek guvende olur.
Reflü yatağım var ama rahat eder mi bilmediğim için yatırmamıştım. Onu denerim. Teşekkürler 🥹

Bebeklerin 5 6 aylıkken dönebildiğini dün gittiğim çocuk doktorundan öğrendim. Kendisi şaşırdı aa bu bebek dönüyor filan deyip hemşirelere gösterdi hatta. Evet ilk doğduğu günden beri başını kaldırıp dönme hareketi yapabiliyordu.

Şimdi ben bebek uyurken onu yan yatırıp kendim de uyumayı planlıyordum ama normalde dönmemesi gerekirken dönüyorsa yalnız uyutamam anlamına mı gelir? Ya yüz üstü dönüp boğulursa? Başında mı bekleyeceğiz her zaman uyurken?
İzlediğim bakım videolarında bile bebek uyurken siz de dinlenin diyordu şimdi ben nasıl dinleneceğim? Streslendim.
Benim bebegim de 5 gunluktu, yogun bakimdan cikarip eve geldigimiz gundu. Annem yatagin biraz kenarina koymustu. Anne dikkat et duser dedigimde gulmustu bana. "Kizim 5 gunluk nasil donsun" der demez bacagini cevirip donmek icin hamle yapti bizimkisi. Rahmetli annem sok olmustu. Artik bebekler farkli bilissel, fiziksel ve duygusal yetilerle doguyor bence.

Bebekleri asla yan yatırmayın. Hem dönme hem de bogulma riski var. Sasılacak durum degıl. Doktorunuz abartmıs. Cogu bebek gerınırek, kafasını gerıye atrak bacak atarak doner kayar

Bağlanabilen bebek yatakları var.

Eder eder, kenarliklari var mi?
Evet var ama kendisi minik olduğu için içinde küçük kalıyor biraz müslin örtüyle destekleyip sıkıştırırım
Bebekleri asla yan yatırmayın. Hem dönme hem de bogulma riski var. Sasılacak durum degıl. Doktorunuz abartmıs. Cogu bebek gerınırek, kafasını gerıye atrak bacak atarak doner kayar
Neden yan yatırmıyoruz? Şimdiye kadar okuduğum tüm kaynaklarda yan yatırın diyordu?

Benim oğlum da dönüyordu 5 günlükken falan kimseye deme diyordu annem hatta 😂
Neyse geçmiş olsun benimki hala çok hareketli 😂

İşte böyle iki parça arasına yerleşen bebek dönemiyor, güzelce sıkıştır

Eklentiler

• F6F7BFAB-3967-4251-AED6-2342D1BEE82C.jpeg
    F6F7BFAB-3967-4251-AED6-2342D1BEE82C.jpeg
    14,2 KB · Görüntüleme: 32
Hey maşallah
Benim çocuğum tam olarak 9 aylıkken dönmeyi başarabildi :KK70:

Dönebiliyorsa daha iyi değil mi her türlü kurtarır kendini işte. Sert bebek yatağına hiçbir başka eşya yastık battaniye vs koymadan yatırın

birşey sormk istiyorum hep korkarım bebekler düz yatıp kusarsa ya bogulurlarsa yan yatırmak mantıklı değil mi? kusunca kenardan akar diye düşünüyorum tabi anne olmadım bilmiyorum ama minik bebeklerin kusma durumu beni korkutuyor ya:/

X