Yeni sgk anlaşmasi

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
YENİ SGK ANLAŞMASI

Tüp bebek tedavileri 1 Temmuzdan itibaren 2 defa ile sınırlandırılmıştır. Tüp bebek Tedavisi görecek olan çiftler SGK anlaşması merkezlere tüp bebek tedavisinin devletin verdiği destek ücretinin %30 unu ödeyecekir.(420 YTL tutmaktadır)

Her merkez rapor veremeyecek, rapor veren merkezlerde tüp bebek ruhsatına sahip olacaklardır..

Tüp bebek tedavisine rapor için başvuracak olan çiftler en az 5 yıllık sigortalı olması gerekmektedir.

Bayanların yaşı 23 küçük 39 büyük olmayacak.Erkeklerde bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Tüp bebek tedavileri ile ilgili SGK anlaşması yapan Merkezler tam ve net belli olduğunda onlarda Sosyal güvenlik Kurumunun internet sitesinde genelge olarak yayınlayacaklar.

Güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgiye göre ;

SGK nın Merkezlerle yapılan anlaşmalarda eger raporuyla tüp bebek tedavisi olan bir çift Sağlık bakanlıpı ve SGK tarafından belirlenen %30 un üstünde bir ücret alınırsa ve bu hasta tarafından şikayet edilirse ya da SGK tarafından tespit edilirse merkez hasta başına 30.000 YTL ceza ödemekle yükümlü oluyor.

alıntı...

• Konu Sahibi EU2
Canım çok saol. Emeğine sağlık , araştırdığın ve bizleri bilgilendirdiğin için. Süpersin.. Şeniz

• Konu Sahibi EU2
Bu 420 ytl olayı nedir, ben hiç anlamadım arkadaşlar. Bilen bir arkadaş konuyu açabilir mi acaba?

• Konu Sahibi EU2
Bu 420 ytl olayı nedir, ben hiç anlamadım arkadaşlar. Bilen bir arkadaş konuyu açabilir mi acaba?

Tüp bebek tedavisi için ilaç hariç sadece 420 ytl ödeyeceğiz..ilaçların da % 20 sini ödeyeceğimize göre toplam olarak 800-850 ytl gibi bir ücret ödeyeceğiz...
420 ytl nin üzerinde ücret talep edilirse bizim şikayetimiz ya da SGK nın tesbiti olursa o merkez kişi başına 30 bin ytl ceza ödemek zorunda kalacak..Ben böyle anladım:1rolleyes:

• Konu Sahibi EU2
canım çok teşekkürler emeğine sağlık

• Konu Sahibi EU2
bir çocgu olanlara tup bebek tedavisi yapılmıyor degilmi arkadaslar hiç çogcgu olmayanları devlet karsılıyor diye biliyorum ama bilgisi olan varsa teyit etmek istedim.
bir yildir ikinci çocguk için ugrasıyorum ve olmuyor o nedenle soruyorum

• Konu Sahibi EU2
Kızlar bu ücret yalnızca bir deneme için mi veriliyor?Yoksa sonuç alınana kadar yapılan denemeleri de kapsıyor mu?

• Konu Sahibi EU2
Kızlar bu ücret yalnızca bir deneme için mi veriliyor?Yoksa sonuç alınana kadar yapılan denemeleri de kapsıyor mu?

Bunu bilemiyorum ama bu ücretleri aşmıyordur tahminimce..
2 ile sınırlı bu sayı...

O zaman kendi imkanlarınızla,ssk indiriminden yararlanamıyorsunuz bildiğim kadarı ile...:sm_confused:benneyaptımki

Tüp Bebek Merkezlerinin çoğu SGK ile anlaşmasını sonlandırmış. Bende sebebini merak ediyordum, durum şimdi anlaşıldı. Hiçbir tüp bebek merkezi 1400 (rapor)+ 420 (fark) =1820 ytl'ye asla bu tedaviyi yapmaz arkadaşlar. Hükümet şu erken seçim arifesinde tüp bebek desteğini resmen kaldırmıyor ama işi iyice zorlaştırarak gayri resmi olarak kaldırıyor.

Son düzenleme:

Bir çok özel hastenede ssk anlaşması var..Mesela Özel Ankara Güven, mesela istanbul Nişantaşından Pakize Tarzı tüp bebek merkezi..

Bazı özel hastanelerin ssk ile anlaşmalarını iptal etmelerinin nedeni başka bir şey..Durumu yanlış değerlendirdiğinizi düşünüyorum..

Ayrıca 1820 ytl değil 800-850 ytl toplam...

İş zorlaştırılmamış aksine kolaylaştırılmış gibi geldi bana....

Son düzenleyen: Moderatör:
rapor 1400 ytl değil 400-450 ytl tutuyormuş....

1820 ytl'yi merkezin bizden ve rapor karşılığı devletten alacağı yaklaşık rakam diye hesapladım ben. Elbette bizden çıkacak para dediğiniz gibi 800-850 ytl gibi görünüyor. Ancak az önce anlaşmalı bir merkezle telefonla görüştüm. Telefondaki yetklili tüp bebek ücretlerinin 1750 ytl olduğunu ancak muayene ve tetkiklerle 3000 ytl'yi bulabileceğini belirtti.
Yani ücret konusunda aslında değişen çok birşey yok.

Asıl mesele o raporu alabilmekte. Raporu verecek üniversite hastanesinde bir tüp bebek merkezi olması lazım. Örneğin şu an bu raporu veren bir kurum kalmadı Gaziantep'te. Bunu alabilmek için Adana'ya gidip gelmeliyim. Üstelik o hastanede çalışan bir hocanın dışarıda özel bir tüp bebek merkezi olduğu için ancak onun yönlendirdiği hastalara kolaylıkla verecekler. Hadi ben buradan bir şekilde gidip gelirim. Van'daki vatandaş rapor için Ankara'ya mı gidip gelecek?

Son düzenleme:

Aradığınız yerin ssk ile anlaşması olduğuna eminmisiniz?
Sadece ilaçlar için ssk dan faydalanabilirsiniz eğer o aradığınız kurumunun ssk anlaşması yoksa..
Biz tüp bebek parasının % 30 unu, ilaçların da % 80 ini ödeyeceğiz..
Ben de Ankara Güven hastanesini aradım...% 30 i ki bu 420 ytl ediyor..
Bunun üstünde para talep eden merkezlerden kişi başına 30.000 ytl ceza kesilecek..Eğer hasta şikayet eder veya SGK durumu farkederse..
Muayene ücreti de 5 ytl denildi bana...
raporu da 1 hafta 10 gün içinde çıkartıyorlarmış..Gazi tıp aracılığı ile...

Son düzenleyen: Moderatör:
.................................

Son düzenleme:
Sevgili Üslub, dilerim haklısındır, işler daha kolaylaşmıştır ama şu an bu kanundan dolayı benim günlerce uğraşıp çıkardığım rapor geçersiz hale geldi. Bu yüzden 1250 ytl daha ödemek zorundayım maalesef. Güven Tüp Bebek'in Gazi Tıp ile bir bağlantısı vardır. Ama her merkezin böyle bir bağlantısı yok ki. Benim yeni raporu Adana'dan çıkarmam lazım. Adana Tıp Fakültesi'ni aradım az önce ve rapor için herşeye sıfırdan başlamam gerektiğini öğrendim. Burada bile defalarca gidip geldik ünv. hastanesine. Adana^ya gidip gelmeyi hiç gözüm kesmiyor.

Ayrıca, Tüp Bebek merkezi bu 420 ytl dışında sizden resmen bir fark isteyemeyecektir ama bir şekilde kılıfına uydurup ekstralar çıkaracaklar. Şimdiye kadar ortalama 3000-4000 ytl ücret talep eden bir merkezin bir anda fiyatını 1700-1800 ytl'ye çekmesi mümkün mü sizce?

Son düzenleme:

Tatlım bu fiyatın üstünde para talep edilmeyeceğini bana üstüne bastıra bastıra söylediler..Ankara Güveni 2 kez aradım..Bir de eşime arattım..Hep aynı rakamlar söylendi bize...
Haa bu arada raporlar 1 aylık olmuş.Kötü haber bu işte..Bundan sonra tüp bebek ünitesi olmayan yerlerden rapor çıkarılamayacakmış..Dr da önce gelin konuşalım sonra rapor çıkartırız dedi..Bir çok hastamız önceden rapor çıkardıkları için raporların da süresi dolduğu için madur kalıyorlar,raporları yanıyor dedi..

Eğer belirtilen rakamın üstünde ektra çıkarırlarsa şikayet halinde 30.000 ytl ile cezalandırılacaklar kişi başına..Eğer anladığım gibiyse ektraları çıkartmaya gözleri yermi bilmem..30.000 ytl cezası var...gamyoncuiremsu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…