yeni evliyim ...lanet olsun

allah yardımcın olsun canım.ben olsam cekmem.herksin evi köyü ayrı olmalı bu zamanda ıkı taraf ne kadar ıyı olursa olsun..herkesin ozeli..

ah canım yaaa. evliliğimin ilk 4-5 ayı benşmde öyleydi. altlı üstü oturuyoruz. eşmin bir abisi vardı rahmetlioldu eşim tek çocuk kaldı. bunubahane ederek hep duygu sömürüleri yaptılar. ay birtek sen kaldım elimizde falan diye. eşimde kıyamadı onlara hep beraber yedik içtik. beraber derken ben yapıyodum alışverişi yemeği onlar gelip yiyip gidiyolardı. ben düğün borçlarını ödemeye çalışırken bide mutfak masrafları belimizi büküyodu. herşeyimize karışıyolardı. onlardan izinsiz bişey yapmamızı istemiyolardı. ama biyere kadar dayanabildim. resti çektim ve evimi ayırdım. başta biraz mırın kırın ettiler duygu sömürüleriyle ağlamalar sızlamalarla bizi vazgeçirmeye çalıştılar ama başaramadılar. çünkü gerçekten işin ucu kaçmaya başlamıştı artık ve eşimde bunu görüyodu.
ama hayatım benim eşim hep yanımdaydı. benden yanaydı. ben tamam artık bu böyle sürmiycek dediğimde beni anladı ve benden yana oldu. anladığım kadarıyla senin eşin bunu yapmıyo. en büyük sorun da bu zaten. baksna senin çalışıp çalışmamana bile kayınpederin karar veriyo. senin önce eşini ne kadar mutsuz olduğuna ikna etmen gerekiyo. çünkü onun senin yanında olması çok önemli. herşey onda bitiyo. eşin taviz vermese kimse sizin evinize evliliğinize karışamaz.

canım durumuna çok üzüldüm bence fazla geç olmadan bende varım demeyi öğren fikirlerini eşinin ailesini söyleyemiyorsan eşinle konuş bu durum böyle giderse herşeyin daha kötüye gidebileceğini söyle tabi niyetim akıl vermek degil sadece tecrübelerime dayanarak söylüyorum aynı durumu ablamda yaşadı hem bizim için hem onun için 3 senemiz çok kötü geçti onların sonu boşanmak oldu inşallah senin ki böyle olmaz en yakın zamanda herşey istedigin gibi gider rabbim gönlüne göre versin

herkes yazmis hic ses cikmamis ne yapti acaba merak ettim?

Birde gelirsen bi yaz bunuda merak ettim bu duruma annen baban ne diyorlar anneannen yan binadaymis o nediyor?Seni hizmetci aldiklari kesin cocuk ta dogracaksin mumkunse erkek yap soylari yurusun.Iyide zaten tr de ki mantik bu gorucu usulu olmus arayi yapan zenginler rahat edersin demis.O nerde simdi baska insanlarimi karistima pesinde.Gorursen cok rahat ettim sagol dersin.Herhalde kaynananin tarafini tutuyomus o kisi rahat ettirmis kaynanayi.
Esini ancak sen asagida tutabilirsin evine baglayabilrsin artik nasil yapman gerekiyorsa dusun yap.20 yasinda genc kizi almislar tabii allah yardimcin olsun.

kızcaaz düşük yaptı ama bi daha sesi çıkmadı ne yaşıyo kimbilir Allah yardımcısı olsun

emel42 sagol bilgi verdigin icin uzuldum ya insallah sansi guler

benim bi arkadaşım var yaklaşık 15 yıldır arkadaşız. kendisi arnavut onlarında oturma yemem içme bir arada sadece yatarken ayrı yatarlar , çok hizmet isterler ondan onlara arnavut gelinden başkası gelse yer kafayı, çok iyi insanlardır ama şu huylarını sevmiom işte gelin esir gibi oluyor, ama şöyle bi 10 sene sabredersen eskiyorsun ve seninde borun ötmeye başlıyor, (iş işten geçince) canım senin kocanında arnavutlarla bi alakası varmı?

sevgili melisacım bende göçmenim bu yazdıklarının hiçbirine katılmıyorum iş eşlerde bitiyor a.s bende ilk evlendiğimde 3 sene beraber oturdum hizmet her kaynana kayınpeder ister hangisi istemiyorki a.s kötü insansa ister arnavut ister türk olsun kötüyse kötüdür allah arkadaşımıza sabırlar versin

gerçekten cok üzüldüm canım belkıde şu an senın düştügün duruma bende düşecektım ama nişanıma 1 gün kala ayrıldım ama cok sevıyordum onu senın eşin kadar anakuzusu degıldı ama benı de hızmetcı gıbı kullanacaklardı bız de altlı ustlu oturucaktık yeme içme beraber olucaktı ama ben ıstemedım evlenecegım kişi daha iyi yemeye içmeye para vermeyız paramız bıze kalır dıye benı ıkna çabasına gırdı onu sevdıgım ıcın bunu cok da onemsemedım çalışmama karşı degıllerdı ama sonumun senın gıbı olacagını hıssettım daha dogrusu aılem hıssettı ozellıklede annem onun sayesınde ayrıldım allah annemden razı olsun zaten yaşım evlılık için cok kucuk onun ıcın okumaktan bıle vazgecmıştım 1 yıl oldu ayrılalı şuan üniversiteyi kazandım 5 gun sonra gıdıyorum hayatımdan da cok memnunum sevgı tek basına yeterlı degıl ALLAH YARDIMCIN OLSUN!!

of gercekten cok vahım bı durum ınasanın cıldırmaması ıcın peygamber olması lazımm.allah sana kolaylık ve aılene senı desteklemek ıcın cesaret!...

Bence eşinizinin, kendini ailesine borçlu hissetmesi hiç de tuhaf değil. Ben evli değilim, ama evlendiğim adam parasının hemen hemen hepsini bile ailesine verse tınlamam. Eğer ille kızacaksam başka şeylere kızarım. Biz hep bundan kaybediyoruz zaten...

Bu olay yüzünden boşanan hemcinslerimi de hep haksız bulmuşumdur.

Kanaatkar olmalıyız biraz bence.a.s

Bu benim fikrrim tabii...

mnerhaba umarım böyle bişey başına gelmez çünkü bunu yaşamayan bilemez aileye yardım edilmeli ama bununda bi dozajı olmalı değil mi umarım sen yaşamazsın canım

ya arkadaşım gercekten durumun zor ama bencede eşinde bitiyo iş ayrıca beni çok korkuttun bende kayınvalidemle altı üstlü oturucam ve bunları okuyunca içim daraldı resmen bende çalışıyorum ve kazancım güzel ama erkek arkadasım ilerde çalışmamı istemiyo onunda kazancı çok güzel ve işi yorucu o yüzden seninde öle olmanı kaldıramam diyo yani ben işyerindeki olumsuzluklardan etkileniyourm ve bünyem cok zayıf buda o yüzden asla çalışmıcaksın eve geldiğimde güler yüz tatlı dil ve seni iyi görmek istiyorum falan diyo bende açıkcası olumlu bakıyodum çünkü ben su andada calışsamda çok gezerim onu biliyo ve her sohbetimizde ben evlnince sen işe ben gezmeye derim gidicek olmasamda alıştırmak için şimdilik hiç bişey demiyo hatta annemlerlede iyi gecinirsen aşkım canında sakılmaz evde dursanda diyo ama senin yazdıklarını okuyunca çok korktum merak edişyorum nişanlıyken eşin ne derdi yani alana kadarmı acaba benimkide gerci benim yırtık olduğumu ve abilerimin beni cok tuttuğunu bilir sıkar biraz ama ne bileyim ya uf nolur aydınlat beni canım

Hey Allahim yaa, deli olcan bu durumlarda..basbas bagircan konukomsuya sesini duyurcan, delidir dokunmayin dedirtcen anlicagin, ay bu ne yaa.. toz gørdumu dayanamayan kayinbaba..Allah onu bildigi gibi yapsin, kendi bi ise yarasa bari, en buyuk toz kendisi oldugunu gørmuyomu ayyyy deliriyorum bu kaynana kayin babalarin gelinlere karismasina ennn ufak bile haklari yok bisey demeye, ha iyiligini ister øneride bulunabilirler ancak, baskada ileriye gidemezler!!!! Nedir bunlar bøle ya, nerden buluyolar bu cesareti, ailen niye savunmuyo seni? Hesap vermek nedemek bikere evine giderken,

evine derkende komik oluyo bu arada, alt tarafi alt kat.

Benim evim ayri ve evimde bana karismaya kalkistilar, esyamin yerini degistirmeye falan kalkistilar, elletmedim, acikca søledim burasi benim evim, ve ben nasil rahat ediyosam øle kalacak dedim kisa ve net, basima gelen en buyuk olay bu anlicagin, buda yine kendi sayemde, laf søletmiyorum kendime. ki bu yaptigimida dogru buluyorum, asla hicbir sekilde taviz vermiyor ve onlarla gerektiginden daha fazla samimi olmamaya calisiyorum, cunku yuz verince astar istiyolar. Ben annemin bile her dedigine evet demezken baskasi ASLA karisamaz bana.

Sen degerlisin ya, senden baska kimse bilemez degerini, lutfen kendine sahip cik. Kendine saygi duy, ve herkesinde saygi duymasini bekle, tabiki sende saygini yitir demiyorum onlara karsi, ama søzunu esirgemeden, ve her sølediginde cok ciddi oldugunu belirterek!
Okurken bøle seyler, deli oluyorum ben. Hicbir sekilde haklari yok bi insana bøle davranmalarina.

ayy okudukca şiştim daral geldi .. evli değilim .. bzimde gelinlerimiz bizimle oturdular ..3 gelinde aynı şekilde ..ama bizde bu anlatılanlar olmadı .. hatta en küçük geline dedk 2 yıloldu cocuğunuda aşağı yukarı indir cıkar yapma ewinde otur yok dedi ama ben bu sefer cadılık yaptım .. çünkü kocası ğeliyo halen daha ewinde oturuyo annem herseyı yapcak ewinde otur yok tabe hazır oluyo yıyo yemeği çıkıyo nese bu ramazanda annem de ewde yoktu dedim sahurda zor olur bebeği üşütme neseki ewet dedi ... bence ben biizm ewdeki tecrubemi söliyorum bence hersey kocanda ve evinde otur bişi yapma ewde kaynananda kayınpedere dicek bende insanımyetişemiyorm hıç bişişeye ve calış ne olursa olsun ewinde ayrılsa calış bu senin ve geleceğin için .. kimse anne babammız ğibi değil sakın ama sakın iş işini bırakma olan sadece sana olur bu en buyuk ğercek seni sewiyoruzzz

Ayyy Bende çok üzüldüm Durumuna Allah Yardimcin Olsun Canim Sen çalişmaya Ikna Et Kocani Böylelikle Karişamazlar Ama Ailenle Paylaştiysan Onlarda Yaptiklari Hatayi Düzeltmeye çalişsinlar Olan Sana Olur Canim O Sonuçta Erkektir Derler Sen Olmasan Bi Başkasini Aliriz Derler çikarlar Işin Içinden Amaaaaan çok Iyi Düşün Kendi Hayatina Kendin Karar Ver Bidaha Bu Senelerin Bu Hayatin Sana Verilmicek öyle Düşün Cicim Ayiydi Falan Fasa Fiso Yada Beraber Aile Terapistine Gidin Kocanla O Belki Düştügün Durumu Sonra Ne Bunalimlara Girecegini Söylerse Oda Akillanir Canim

uffff..
anlattigin yasamdan korktum yaaaa..boyle bir hayat olabilecegine inanmak istemiyorum..hele taptaze 20 yasindaki bir genc kizin bunlari yasamasi...

offf.. diyecek tek kelime bulamiyorum.
keske sana yardimci olabilsem ..ama lafla peynir gemisi yurumez..

ben olsam evliligime son verirdim...
ne bu ya..diri diri mezara girmekten baska birsey degil ki..
senin daha fazla morelini bozmak istemem ama , senin adina uzuldugumu bilmeni isterim..

insan dunyaya bir kere geliyor...ve hayat herseye ragmen guzel.

canım yaaa acyip üzüldüm.bende senin kadar olmasada yaşadım hemen hemen aynı şeyleri.yanlız bende tek fazla yaşadıgım dayaktı.:KK43:((allah bir yere kadar sabrını veriyo bir süre sonra patlak veriyo.hakkında hayırlısı olur inşallah.bence ailenle bir konuş annenle paylaş bu konuyu yürümeyen bir evliligi devam ettirmenin bir anlamı yok.bir köle hizmetçi olarak kullanılmana izin verme.kendine çok iyi bak.iyi düşün nolur gelecegin için

Yazık... Son durum ne acaba...? Bu yaşta mahvolmaya doğru giden bir hayat.. Yapacak tek şey.. ne olursa olsun evini a- yı-ra-cak ve i- şe gi- re-cek......

Olmadı mı boşanacak....yoksa bu yaşta sinir hastası genç bir kadın daha kazanacak toplum

ben böcek allah bi yere kadar sabrini veriyo demisin.Dayak olayina nasil sabredilir guzelim ya.Ayrilmisin sanirim adamin attigi dayaklarda yanina kar kaldi dimi simdi.Allahin sopasi yokki insallah odaallahin tokadini yer .Hic dayanamiyorum ben boyle seylere ya .Valla dayakyiyen varsa su an hic sabir gostermeyin derim.

Secilll canim evlenince sakin isini birakmabak abla tavsiyesi sana.

meltem bir çok kadın maruz kalıyo şiddete ve aileden dolayı bir türlü evliligi bitiremiyo.büyük korkularım vardı ailem ile ilgili ve sonunda ne olursa olsun dedim ve aileme sıgındım.allahıma şükürler olsunki korktugum gibi olmadı 2 sene oldu bosanalı ve bir cocugum var calışıyorum ailemle yaşıyorum iyi kötü kendime ve cocuguma bakabiliyorum.fakat hiçbirzaman yaşadıklarımı unutamıyorum bazı zamanlar oluyorki çıldırcak gibi oluyorum düşündükçe.asıl mesele aileden kaynaklanıyo elalem neder yok efendim laf çıkar.hi birzaman evladımın canı yanıyo eziliyo demiyolar:KK43:(sabret cocugum düzelirden baska bi laf bilmiyolar malesef....türk toplumunda böyle gelmiş böyle gider...inşallah gelecekteki gençlikler böyle şeylere boyun eğmez....

CANIM ÇOK ZOR YAŞADIKLARIN BENDE DİĞER ARKADAŞLARIMA KATILIYOR EŞİNİ ALIP KARŞINA KONUŞUCAKSIN BAŞKA ÇAREN YOK:1no2:

X