yeni evliyim ...lanet olsun

canım okadar az insan varki evliliğini hiç sorun yaşamadan devam ettiren. hepimizin bazı dönemlerde yaşadığı sıkıntılar oldu. kimimiz çokdaha fazlasını kimimiz çokdaha hafifini yaşadık. ama sorunsuz bir evliliğe merhaba demedik. hemen boşanmayı düşünmek pes etmek demek. bence bir yuva kurulmuşsa bunu istediğin huzura kavuşturmak için savaşmalısın. hemen herşeyin düzelmesini beklemeden,yavaş yavaş,kimseyi kırmadan,kendini haklıyken haksız duruma düşürmeden ama herşeyin düzeleceğine inanarak ve sabırlı davranarak zamanla hepsinin üstesinden gelebilirsin.
allah yuvana huzur versin canım

Canım benim. işin gerçekten çok zor. senağlama Aynı derecede olmasa da benzer şeyleri bende yaşadım. iyi bilirim. seni çok iyi anlayabiliyorum. :çok üzgünüm:
eşini çok fazla sevmediğini sölüyosun. bence sen bi an önce kendin için bişeyler yapmaya başla. biraz ağırlığını koy. yoksa Allah korusun ruh sağlığını kaybedersin. En önemlisi de hiçbişey rayına oturmadan çocuk yapma sakın. asıl ozaman köle olursun işte.
ağırlığını koymakla ne kaybedersin ki.. en fazla zaten sevmediğin bi aileyi kaybedersin ki o da senin durumunda çok da büyük bi kayıp değil.. ama kazanırsan düzgün bi hayat kazanırsın.. eğer tek erkek çocuksa bu durum ömür boyu sürecektir bence.. düzemeini beklemek zaman kaybından başka hiçbişey olmaz. bence yazdıklarımı bi düşün..
ve de en yakın zamanda bi iş ara kendine..
dilerim herşey gönlünce olur.. a.s.

canım sen madem eşini sevmiyosun zaten herşey mükemmel olsa bile koskoca ömür geçireceğin insana soğuksan olay zaten başında bitmiştir.kocanı seviyosan eğer bişeylere katlanmak zorundasın en azından mücadele et.kayınvalidenle konuş kendini çekme ne söylemek istersen çekinmeden söyle ama eşini karıştırma.baş başa konuşun sıkıntılarını paylaş evindemi yemek yemek, oturmak istiyosun güzel bi dille söyle bunların seni sıktığını,üstesinden gelemediğini söyle.bu şekilde olmazsa eşinle konuş aynı şeyleri ona söyle sonuna kadar mücadele et.olmadı ailen konuşsun onun ailesiyle ve kocanla.kolay gelsin canım çok yıpratma kendini

Canım çok üzüldüm durumuna bende yeni evliyim 4 aylık bende 1,5 sene nişanlı kaldıktan sonra evlendim iyice tanıdım diyodum ama yanılmışım eşim bazen hiç tanımadığım insan oluyo bazen bende pişman oluyorum evlendiğime sanki nişanlıyken benim tanıdığım insan değilmiş gibi oluyo ama senin durumun daha zor sabret canım eşin seni seviyorsa mutlaka düzelir bencede arkadaşların dediği gibi bebeği sakın düşünme bu durumda senin için zor olur ben orda biraz hata yaptım 3 aylık hamileyim.Allah yardımcımız olsun canım sabredelim belki geçer bu günler ben bebeğimle avunuyorum eşimin yaptıklarını dikkate almıyorum artık hayırlısı olsun.

2 ay oldu evleneli kaynanamlarla altlı üztlü oturuyoruz ama yeme içme bir ..
hatta oturmada bir ..yatmadan yatmaya evime inebiliyorum temizlik yapmaya bile insem evimde ne yapıcağımın hesabını veriyorum. yemek yeme saatle kocamla yatmam kalkmam saatle azcık geciksek yukardan vuruyolar yada zile basıyolar hep yukarda onların yanında olcakmışız okadar sıkıldım bunaldım ki iştende ayrıldım evlenince izin vermediler çalışmama .bunaldım artık kendi evime inip oturamıyorum koca ev bomboşşş buzd ve çamaşır makineside almadılar yukarı çıkmam diye korkuyolar halbuki zenginler alt kata yemeye içmeye hiç bişe almıyolar kocama söylüyorumm söylediğimle kalıyo ailesine borçlu hissediyo kendini maaşını onlara teslim ediyo alırsa az bi haçlık alıyo o kadar bizi düşünen yokkk ben çalışırken alıştım her ay kendime bişeyler alırdım ihtiyacım oluyo mesela kaynanama söylemem gerekiyo oda mırın kırın ediyo hele kayınpeder tam pintii paraları dolu olsada yok diyolar herşeyi gizliyolar benden ya ben napçammm yaaa pişmanım evlendiğimeee şimdide annemlerdeyim orda var net kocamda gece çalışıyo .biraz stres atıyorum .öyle mahalleye gelin gittimki dedikodu mahallesi of ya kocamla gezmeye gitsem kayınpeder laf laf bi oğlan ya üstüne çok düşüyolar başına bişe gelir akşam niye dışarı çıkmışız
.oğlan uyudumu. yattımı yemek yedimi sıkıldım ya bendede onun ailesi sorumlu nere gidersem kaynana peşime takılıyo yan binada anneannem var ona bile yaaa napçam ben hep böyle mi olcakk
:bbo:

YA İŞTE TÜRK ANNELERİNİN MALUM HATALARI..
zengin adam kısım evlen daha iyisini mi bulcan. yok beyefendi.. al sana zengin beyefndi..çok üzüldüm ama bu durum zor düzelir canım ne diyim eşini seviyorsan katlanıcan baktın katlanamıyon konuş eşinle mutsuzum değişritelim bu düzeni de.. onu ikna etmeye çalışşş zaman alır tabii evleri ayırmak kendi düzeninizi kurmak ama olur bir şekilde.. bence böyle gitmesine izin verme çünkü bu şekilde bir evlilik evlilik değildir..kendini kandırma evlilik bu değil..

jenıfır
18 yıl önceki beni anlatmışsın
bilirim aynı binada oturmayı bilirim o saatli hareket etmeleri
bilirim gizliden takip edilmeleri hatta hatta banyo ediyormuyum etmiyormuyum diye sabahın köründe kapıma vurmalarını......
10 sene oturdum ama ben benlikten çıktım eşim aynı eşin gibi ailesine kendini borçlu hissediyordu karşımda beni dinleyen beni anlayan bir eş yoktu
bu arada 2 çocukta oldu ama gel bana sor bu çocuklar nasıl oldu?
ne yeni evliliğimi ne gençliğimi ne anne oluşumu ne çocuklarımın bebekliklerini bilemedim
hep baskı hep baskı....
sonunda ne oldu biliyormusun
eşimi aldım karşıma ya burdan taşınıyoruz yada mahkemeye gidip ayrılıyoruz dedim
taşındık 7 yıl üzerimden bu baskıyı atamadım eski olaylara sünger çek demek kolay geliyor millete oradan ayrılmam bile çözüm olmadı bu seferde uzaktan yönetmeye başladılar ben bir hizmetçi....gel dediklerinde gidecem kal dediklerinde kalacam git dediklerinde gidecem....içime öyle bir yer etmişki 7 sene atamadım üzerimden
en sonunda eşimle ayrılmaya karar verdim çünkü çocuklarım bile artık benim piskoljimin nasıl bozuk olduğunu anlamışlardı
3 ay ayrı kaldım çocuklarıma dayanamadım geri geldim
piskolji destek alıyorum halen ve dr dediği kendine olan öz güvenini tamamen yitirmişsin ve eşinden ayrı kalmalısın......
ben gidemiyorum çocukların okul sınav vs olduğu için eşime söyledim oralı bile olmadı herzamanki gibi
sonumuz ne olacak bende kestiremiyorum
kimselerle konuşmak gitmek gelmek istemiyorum içime kapandım gülüşlerim kayboldu geceleri uyku falan yok ilaç alırsam uyuyabiliyorum ancak
ilaçlarda sersem gibi yapıyor uyuşturuyor ve algılama eksikliği yapıyor yani resmen uyuşturuyor
neyse işin özü eşini al karşına bir güzel konuş
şimdiden ağırlığını koy eşin seni seviyorsa mutlaka bir çözüm yolu bulacaktır yoksa sende benim gibi ileriki yaşlarda çok problemli olmaya çocuklarına verimli olmamaya başlarsın bilmiyorum bu yazımı ne zaman okursun ama kendine dikkat et bizden başka bir biz daha yok!!!

canım çok üzüldüm senin adına eğer eşini seviyorsan eğer oda seni seviyorsa ayırın evleri daha genceciksiniz hayatınızı yaşayın tam aşkınızı sevginizi rahat rahat yaşayacağınız zamanda.....
bence sen al kocanı karşına dışarıda biryerde oturun anlat ona derdini eğer anlaşabilirseniz ohhhh ne ala eğer olurda anlaşamazsanız o yoluna sen yoluna boşver sıkma canını dünyanın sonu değil ya

cok zor ama benzer sorunlar basta hepimiz yasiyoruz inana.esin yavas biriyse ayrilma.tatalilikla istediklerini yaptirmaaya calis.ya da ayrilacakmis gibi onun gozunu korkut

Benim kızkardeşimde aynı durumda kayınvalidesi alt katta oturuyor kardeşim üst katında.Nişanlıyken biz kardeşime defalarca mutlu olamayacağını söyledik ama o bizi herşeyi ona kötü göstermekle suçladı.Eşya alınırken kaynanası masa bile almadı ne gerek var dedi burda yemek yenmeyecek dedi.Annem ve ben zorlada olsa çamaşır makinesi ve buzdolabı aldırdık (onlarada gerek yokmuş) bizde fırın ve bulaşık makinesi aldık zorlandık ama aldık.Kızkardeşim evlendiği zaman aynı senin gibi temizlik,yemek yapıp kocasını bekler öyle evine çıkardı.Sonra hamile kaldı ve iş yapamayınca kaynana onun işini yapmamak için küslük koydu ve kızkardeşimde bu arada kurtuldu onlardan.Çocuklarını bile yanlız büyüttü.Sabır etmeye gücün varsa sabret çünkü herşey ilk zamanlar zordur.Hele evlilikler kaynana yokken bile ilk seneler zor sonra herkes birbirine alışıyor.Enazından 2 sene bekle derim.Kocaların ana kuzulukları anca geçiyor.Şimdi onu bıraksan senin yokluğunu hiç fark etmez bile çünkü sana alışkanlığı yok ki.Hele bir alışşın sonra canına okursun... :) KADINLARIN KADINLARA YAPTIĞI KÖTÜLÜKTÜR İŞTE BU.ERKEK ÇOCUĞUNU BIRAKAMAYAN GELİNİNİN CANINA OKUYAN YİNE KADINLAR... Genelde böyle kötü kaynanalar kendi kaynanalarını hiç görmemişlerdir bile.Kocalarıda hanım köylüdür.Şans işte

evlen ozaman görürüz seni bilgebilge uzaktan konuşmak kolaydır helen böyle bir konuda

Merhaba canım,herkez aslında söylemek istediklerimi söylemiş.Akıllı ve cici bir kızsın belli samimi yazılarından..Tek şey söylemek istiyorum sen kendi düzenini kur bulunduğun evde,eşin ve ailesi sanırım konuşsanda anlayacak kişilikler değil.Biraz daha dene,ama kendi kurallarınıda öğret onlara hep onların dediğini yapmaya çalışırsan ezilip gidersin.Mesela evinde otur ve nereye gibisinden baksalar dahi cevap verme,günlük yiyeceğini al ve evine in.Büyüklerine saygılı olma derecesinde saygılı ol ama hayatınıda yedirtme canım onlara.Baktınki olmuyor mutlu değilsin bunları yaşamaktansa önce bir iş bul sonra boşan canım.
Kolay gelsin sana canım,umarım düzelir bu yaşadıkların..Mutlu olman dileğiyle..

canım işin çok zor.ben 1yıllık evliyim ve senin yasadıklarını yasadım.kaynananmlar bana kendi oturdukları evin üztüne ev yaptılar oda bizimle yasamak için yukarı çıktı güya ama diğer çocukları torunları geldimi kimseyi yanıma cıkarmıyo kendi asagıya iniyo.(aslında bunuda ben sağladım yoksa ilk aylar yukarıya yanıma çıkıyolardı) bu sefer ben onları yukarı kendi evime kabul etmeyince(kabul edilecek gibi değilki her hafta sonu yanıma geliyolardı)onlar beni sürekli asagıya çağırıyolardı.yok iki yerde yemek pişmesin yok iki yerde soba yanmasın yok iki yerde elektrik gitmesin diye beni hep asagıya çağırdılar.biraz ses etmedim bi 6-7 ay kadar asagıya indim sürekli.bi gün inmesem hemen surat yapıyolArDI.bende onlara diyodumki kendi evimde ayagımı bacagımı uzatarak oturmak istiyorum belkide özel bi işim var neden hemen yanlış anlıyorsunuz diyordum.yinede yok yok.ama en sonunda tak etti canıma asimin abisinin yaptıgı bi olaya dayanamadım ve resti çektim.kaynanamla konusurken laf arasında herseyi söyledim.evime ısınamıyorum sürekli asagıya inmekten dedim.artık beni kimse cagırmasın dedim.yemegimi ekmegimi ben yaparım dedim.misafir gibi geliyosalar gelsineler dedim yoksa ben artık inmiyorum dedim.ogün bugundur rahatım çok şükür.artık bana asagıya in diyen yok canım isterse iniyorum isterse inmiyorum.arada sırada çay yapıp onları çağırıyorum.biliyomusun sürekli asagıda oldugum zamanlar hep kötü şeyler düşünüyordum onlarla ilgili şimdiyse daha uyumluyum.bunu onlarda anladı ve artık bana kimse karısmıyo.diyeceğim o ki işler dahada karısmadan onlarla kavga emden söyle derdini.eger insanlarsa anlarlar snaırım.neyse sana kolay gelsin

ay canım yazık durumuna üzüldüm hakikaten kendi hayatın yok gibi ama bak bende konyada aynı durumu gördüm eşim konyalı geligni aynı eve alırlar birtek yatak odasını alırlar geri kalan eşyalar kaynananın dediğin gibi ortak kullanılır gelin değil hizmetçi çoçuk taşıyıcısı bakıcısı emireri gibi şunu yap bunu yapma kısacası şahsiyeti bile kalmaz zavallının uzun bir süre geçincede 8-10 yıl gibi ayrı eve çıkarırlar para ortak alınanlır ortak zavallı gelin başka eve çıkar ama sinir minir kalmaz antidepresan kullanıyor çoğu psikolojik rahatsız ben biraz uzağım ve çalıştığım için bana yapamıyor bizimkiler ama gittiğim zaman elim bulaşıktan çıkmaz kocamda onların yanında başka biri oluyor onlara kedi bana aslan parçası neyse beterin beteri var deyip sabrediyorum bence senin yapacağın en akıllıca iş tekrar iş bulup çalışmak ve bu konuda kararlı olmak restini çek sonrası düzelir inşallah e düzelmezse artık seçim senin kendi hayatın ama sabırlı ve kararlı olman lazım canım kolay gelsin işin zor

yaa gerçekten kötü ama sen baştan vermişsin dizginleri onların eline. neden beraber yiyip içiyosunuz. böyle bi zorunluluğun mu var. yemek yapmayı falan mı bilmiyosun. ben 2 yıllık evliyim. evlendiğimde yemek yapmayı bilmiyodum. hem de çalışıyorum. yine de istemedim beraber yemeyi. biz de altlı üstlü oturuyoruz. niye evlendim ki ben. kocamla özel hayatım olmıcaksa. ayrı olan evimi ben kocamla paylaşamıcaksam. niye evlendim. hala gecikmiş değilsin. eşinle konuş. güzelce anlaş. onların ne düşündüğünü önemseme. bu senin hayatın yaa.

Tek kelime ile eşini seviyorsan onu da al,sevmiyorsan onsuz kal ve kaç oradan diyeceğim.Senin durumunda bir arkadaşım vardı.Kız bir de üniversite mezunu meslek sahibi.Durumumuz iyi deyip kıza işi bıraktırdılar.O da yüksek yaparım bu arada diye planlıyordu.Maalesef hemen hamile kaldı.Eşi ailesine sormadan tuvalete bile gidemezdi.3 sene çekmediği kalmadı.En çok da bayram sabahı karnı burnunda merdiven silerken gördüğümde üzülmüştüm.Eşi beni arada bırakma demiş???3 sene dayanabildi.Sonunda çocuğunu da alıp gitti.Kız dönmeyince 1 sene sonra eşi de gitti arkasından.Şimdi ayrı bir şehirde mutlu mutlu yaşıyorlar.Eşinin ailesiyle görüşmüyor.Onlardan da hiç bahsetmiyor.Sadece o 3 seneyi yaşamadım sayıyorum diyor.Ganimet varsa savaşılır güzelim.Yoksa hiç yorulma.

bence bir an evvel bosan canim hic ugrasilmaz sinir hastasi olursun mahvedersin kendini sinir sinir bu yasta , boyle erklekler anne baba lafindan cikmaz parasini bile onlara veriyomus ne demeye kendine guvenmiste kocalik yapmaya kalkmis, Allahtan seninle yatarkende annesinden izin almiyor. tahammul edemiyorum boyle erkeklere erkek demek bile yanlis olur.. peki senin annenler ne diyor bu duruma kizmiyorlarmi?? seni niye ezdiriyorlar bence onlarda agirliklarini koymalilar yoksa olan sana olucak .. kisa zamanda yoluna girer hersey umarim

dünyaya bir daha gelmiceksin helede bu yaşta olma şansın hiç yok millet ne der diyosun sen sağlığını bozunca millet aa kadın delirmiş der sadece bırak ayrıl canım ya kim ne derse desin bir süre sonra susar herkes merak etme...

bide küçük bir öneri ;

nasılsa kötü gidiyo al sana fırsat eşine ve ailesine içindeki herşeyi söyle göster tavrını en fazla ayrılırsın zaten düzelmiyorsa bitmeli dimi... bakarsın hiç ummadık bişey olur herkes kendine gelir !!!!!

ama kimse sana kaybolan yıllarını sağlığını geri veremez bunuda sakın unutma

sevgiyle kal Allah yardımcın olsun..

canım benim yaşadıklarını tahmin edebiliyorum çok üzüldüm daha 20 yaşındasın ama benden sana tavsiye bende çok olay yaşadım sustukça tepeme bindiler ama en son bi yemin ettim kaynanamın gözü önünde ağzımı bi bozdum o gün bugün bana laf bile söyleyemiolar....ne olursun eşini al karşına ciddi ciddi ve birazda sert konuş olmadı blöf yap böyle evlilik istemiyorum bitsin ozaman de...dahada olmadı topla eşyalarını annenin evine git nasıl olsa peşinden gelecektir eşin o zaman şartlarını belirlersin..sende herkez gibi mutlu olmak için evlenmişsin köle yada hizmetçi olmak için değil..kendini koyverme herşey zamanla düzelecektir..

bence bi an önce ayrı eve çkımanın yollarını arayın.o zaman herşey yoluna girer.

X