Yeni evliyim Aldatıldım fikirlerinize ihtiyacım var...

Konu açılalı epey olmuş ama yinede yazmak istedim.Ben 11yıllık evliyim be şu internet yüzünden benim eşimde başka kızlarla çok konuştu zamanında.kaçkere yakaladım her defasında bidaha yapmayacam dedi ve yine ay o şeyleri yaşadık.ekonomik özgürlüğüm olsaydı ve çocuğum olmasaydı belki bende boşanırdım.kadınlarla buluşup yaşadığı bir ilişki yok belki ama benim kocamın zaafı başka kadınlarla sohbet dostluğu kurmak.huylu huyundan vazgeçmiyor.evli barklı kadınlarla arkadaşlık kurdu sevgili gibi değil ama bununki farklı bir samimiyet.yaşadığımız çağda artık kadın erkek rahat arkadaş oluyor.ama benim fikirlerim bu arkadaşlığa izin vermez.başka kadınla kızla lavbali konuşmalar başka kadınlar buna nazlanacak benimki onlara iltifat edecek.ama evliliğimizin ilk zamanları bu internette tanıştığı kızlarla yazışarak sevişiyordu.canım gülüm tatlım herşey diyordu.iki kere beni başka kadın zannedip konuştu.her defasında yakalansa da vazgeçmedi.yine benden gizli hayatında kadınlar kızlar oldu.hiç güvenmiyordum ona güvenim kalmadı ama sabrediyordum.çocuğum için.beni aldatsada ben kocama aşıktım zaten vazgeçemiyordum.bana karşı başka kusuru yoktu.ama geçen yine bir mesajını yakaladım.kızla çok lavbali konuşuyor hatta watsaptan gül emojisi attı.bi adamın başka kıza Gül emojisi atması normal mi.eşi bunu kıskanmaz mı.bu kimseyle sevgili değilmiş kimseye o gözle bakmıyormuş ama herkese boncuk dağıtıyor.sevgili değil ama yazdığı mesajları her kadın kıskanır.ve yazdıklarını zaten ben görmeyim diye siliyor.benim gördüğümü bilmiyor geçenki mesajlarını çünkü sildi zaten ben okumayım diye.biliyorki o mesajlara kıskançlık yapacağım.bu adamdan ayrılmamda zor.sürekli şüpheyle yaşamamda zor.ama o beni suçluyor.sürekli onu takip ediyorum herseye kıskançlık yapıyorum diye.ama o da kızlara sürekli boncuk dağıtıyor ve vazgeçmeyecek biliyorum.bu yüzden biz tayin isteyip benim memlekete geldik.öbür kadınların kocasına haber verdim olay çıktı ben kriz geçirdim yaşadıklarım çok ağırdı.kendisi de çok korktu.öbür adam bunu tehdit etti.ama benim koca hala vazgeçmiyor yaşadıklarından ders almıyor.bir de bana kıskançlık yüzünden tedavi olmam gerektiğini söylüyor ben hastaymışım.kendisi bana sadık olamıyor başka kadınları hayatından çıkaramıyor.ve ben buyüzden hatalı olan ben oluyorum.bende başka kusur yok bulamıyor bulamazda.çünkü ona tüm sevgimi verdim.kendim tükendim yıllarca.karaktersiz bir eş gerçekten çok zor üstelik kendini mükemmel zanneden bir eş.

Şöyle iğrenç bir herifi nasıl sevebiliyorsunuz?!
Adamın size hiç saygısı yok, hiç. Yüzünüze baka baka saygısızlık ediyor ben olsam katlanamazdım

Dediğiniz gibi karaktersiz olan bu adamı nasıl seviyorsunuz? Kendinizi bu adamla hasta etmişsiniz. Siz bu adamı böyle kabul ettiğiniz için o davranışlarına aynen devam edecek. Normal değilsiniz farkında mısınız?
Ben bu şekilde kabul ettiğimi nerden biliyorsunuzki benim hayatım sadece buraya yazdığım kadar mı sanıyorsunuz.boşan demek çok kolay.ama boşanınca yalayacaklarım.ben çocuğumu düşünüyorum kendimden önce.ben kaç kere bunu kovdum gitmedi.üstelik benim annemlerle aynı apartmanda yaşıyoruz.onlar üzülmesin diye onlardan bile sakladım yıllarca.benden vazgeçmiyor bu adam.ayrılmak istediğimi söyledim defalarca.buraya yazmakla anlatılmaz benim hayatım ben sadece bir kısmını yazabildim.kimse boşanmak için evlenmez.ben onu sevsemde nefretim daha büyük elbette.ölsem hakkımı helal etmeyeceğim.ama ben onu adam etmek için yıllarımı verdim.çocuğum babasız yaşamasın diye katlandım.

Şimdi 2 yıllık evlisiniz affederseniz eğer 20 yıllık evlide olsanız hic bir zaman ne tam güvenebileceksiniz nede bu yaptığını unutabileceksiniz.Her gün kuşku ile yaşamaktansa bir kaç ay ağlar sızlar unutursunuz .Mesajlasma var görüşme var ve belkide ötesi var.Nasıl sindireceksiniz ?

Konu açılalı epey olmuş ama yinede yazmak istedim.Ben 11yıllık evliyim be şu internet yüzünden benim eşimde başka kızlarla çok konuştu zamanında.kaçkere yakaladım her defasında bidaha yapmayacam dedi ve yine ay o şeyleri yaşadık.ekonomik özgürlüğüm olsaydı ve çocuğum olmasaydı belki bende boşanırdım.kadınlarla buluşup yaşadığı bir ilişki yok belki ama benim kocamın zaafı başka kadınlarla sohbet dostluğu kurmak.huylu huyundan vazgeçmiyor.evli barklı kadınlarla arkadaşlık kurdu sevgili gibi değil ama bununki farklı bir samimiyet.yaşadığımız çağda artık kadın erkek rahat arkadaş oluyor.ama benim fikirlerim bu arkadaşlığa izin vermez.başka kadınla kızla lavbali konuşmalar başka kadınlar buna nazlanacak benimki onlara iltifat edecek.ama evliliğimizin ilk zamanları bu internette tanıştığı kızlarla yazışarak sevişiyordu.canım gülüm tatlım herşey diyordu.iki kere beni başka kadın zannedip konuştu.her defasında yakalansa da vazgeçmedi.yine benden gizli hayatında kadınlar kızlar oldu.hiç güvenmiyordum ona güvenim kalmadı ama sabrediyordum.çocuğum için.beni aldatsada ben kocama aşıktım zaten vazgeçemiyordum.bana karşı başka kusuru yoktu.ama geçen yine bir mesajını yakaladım.kızla çok lavbali konuşuyor hatta watsaptan gül emojisi attı.bi adamın başka kıza Gül emojisi atması normal mi.eşi bunu kıskanmaz mı.bu kimseyle sevgili değilmiş kimseye o gözle bakmıyormuş ama herkese boncuk dağıtıyor.sevgili değil ama yazdığı mesajları her kadın kıskanır.ve yazdıklarını zaten ben görmeyim diye siliyor.benim gördüğümü bilmiyor geçenki mesajlarını çünkü sildi zaten ben okumayım diye.biliyorki o mesajlara kıskançlık yapacağım.bu adamdan ayrılmamda zor.sürekli şüpheyle yaşamamda zor.ama o beni suçluyor.sürekli onu takip ediyorum herseye kıskançlık yapıyorum diye.ama o da kızlara sürekli boncuk dağıtıyor ve vazgeçmeyecek biliyorum.bu yüzden biz tayin isteyip benim memlekete geldik.öbür kadınların kocasına haber verdim olay çıktı ben kriz geçirdim yaşadıklarım çok ağırdı.kendisi de çok korktu.öbür adam bunu tehdit etti.ama benim koca hala vazgeçmiyor yaşadıklarından ders almıyor.bir de bana kıskançlık yüzünden tedavi olmam gerektiğini söylüyor ben hastaymışım.kendisi bana sadık olamıyor başka kadınları hayatından çıkaramıyor.ve ben buyüzden hatalı olan ben oluyorum.bende başka kusur yok bulamıyor bulamazda.çünkü ona tüm sevgimi verdim.kendim tükendim yıllarca.karaktersiz bir eş gerçekten çok zor üstelik kendini mükemmel zanneden bir eş.
Kocanın zaafı baska kadınlarla sohbet dostluğu kurmak degıl, kadınların onun tipini gorunce hıcbısey yasamayacagını biliyor kocan.
Oyle yazısarak tatmin ediyor kendisini
Bırınden gorusme anlamında yesıl ısık görseydi parande ata ata giderdi.

Kocam beni aldatsa da seviyordum baska kusuru yoktu yazmıssınız baya uzuldum buna
Kusurların en buyugu sadakatsızlık zaten daha ne olsun?
Kadınlarla yazısarak sevısen adam ıcın asıgım demeseniz keske ya uf. Koca 11 yıl bosuna gıtmıs adam zerre degısmemıs.

Şu soruyu sorayım size:
Diyelim ki hamile kaldınız hatta çocuk var o sırada sizi aldattı. Bu durumda birşey olmamış gibi devam edebilecek misiniz yoksa öfkeniz çocuğa yansıyacak mı?

Evlenmeden önce aldatmış, şimdi tekrarlaması normal, bu durum devam da edecek.
Affedip affetmemek size kalmış, neye razı olmanız gerektiğini biz söyleyemeyiz.

Eğer tekrar olursa çocuğun önünde kavga ederiz ama boşanmayı garanti edemiyorum diyorsanız şimdiden boşanın miniğe eziyet etmeyin. Yok mutlu aile tablosu devam eder, duygularımı yansıtmam diyorsanız karar size kalmış.

Ben bu şekilde kabul ettiğimi nerden biliyorsunuzki benim hayatım sadece buraya yazdığım kadar mı sanıyorsunuz.boşan demek çok kolay.ama boşanınca yalayacaklarım.ben çocuğumu düşünüyorum kendimden önce.ben kaç kere bunu kovdum gitmedi.üstelik benim annemlerle aynı apartmanda yaşıyoruz.onlar üzülmesin diye onlardan bile sakladım yıllarca.benden vazgeçmiyor bu adam.ayrılmak istediğimi söyledim defalarca.buraya yazmakla anlatılmaz benim hayatım ben sadece bir kısmını yazabildim.kimse boşanmak için evlenmez.ben onu sevsemde nefretim daha büyük elbette.ölsem hakkımı helal etmeyeceğim.ama ben onu adam etmek için yıllarımı verdim.çocuğum babasız yaşamasın diye katlandım.
Kendi psikolojiniz bozmuşsunuz, hiç birşey sağlığınızdan öncelikli olmamalı. Dediğim gibi siz affettikçe adam yapmaya devam eder. Nasıl olsa eşim beni böyle kabul ediyor diye düşünür. Ne yardan ne serden geçer yani. Bu yuvada çocuk ta sağlıklı ve mutlu olmaz. Eksiler artılardan fazla görünüyor. Bir de evlilik birliğinin devamı için öncelikli olarak sadakat şart. Ona buna yazmış, flört etmiş sizi aldatmış bu evlilik değildir. Sadece kağıt üstünde devam eden bir sözleşmedir diyeceğim ama o sözleşme şartlarında da sadakat var.

Son düzenleme:
Merhaba bayanlar,
Günlerdir yakınımda ki kişilere anlattım ancak benim avutulmaya değil gerçek fikirleri duymaya ihtiyacım var.nasıl başlayacağımı Bilmiyorum.2 yıllık evliyim eşimle 4 yıllık bir flört döneminden sonra evlendik.geçtiğimiz hafta Çarşamba günü bir vesile ile bir kızla konuştuğunu gördüm telefonunda mesaj içeriklerini okuyamadım ancak günlerdir mesajlaşılmış.gecenin 4nde evimizde büyük huzursuzluklar yaşandı.Ailesini çağırdım yalan üzerine yalanlar söyledi.hatalıyım ama 2 3 gün basit bi konuşmanın ötesi yok dedi.dün kız ile konuştum.evlenmiş boşanmış 1 çocuk annesi.9 ay önce tanışılmış o dönem bir kez görüşülmüş 2 hafta önce tekrar eşim ona mesaj atmış ve konuşma tekrar başlamış üzerine birkez daha görüşülmüş.Evlenmeden önce sevgiliyken böyle bi durum yaşanmıştı ancak evlendiğimiz de yapabileceğine ihtimal vermedim evlendikten sonra o güveni bana bi anda vermişti çok güveniyorum ben sana derken kısa süre sonra bu olaylar çıktı ortaya.eşimin bana olan sevgisinden hiçbir şüphem yok seviyor asla da kaybetmek istemiyor perişan günlerdir tabi benimle kıyaslanmaz İnan’ın kendimde değilim ne yaptığımı bilmiyorum bi an oluyor kendimi iyi hissediyorum bir an oluyor hemen kaçarak uzaklaşmak istiyorum bi an oluyor ağlamaktan heba ediyorum kendimi bi an oluyor sanki ben çok güçlüyüm hissi geliyor.ikimizde birbirlerimizi çok seviyoruz ama güven saygı hiçbirşey kalmadı.pişman affet diyor ben dersimi aldım bi tokat gibi çarptı yüzüme diyor ama cümlelere de inancım kalmadı.ne yapmam gerek içinde bulunduğum bu ruh halini nasıl atlatabilirim evliliğim için önerileriniz neler?ne yapmam daha doğru?kalıp mücadele mi etmeliyim gidip kendimi mi iyileştirmeliyim?yardımlarınızı ve dualarınızı eksik etmeyin...

Yahu kadın senin hiç mi kendine saygın yok? Git bi tedavi ol. Umarım fakesindir.

Aldatan erkeğin sevdiğine inanmıyorum...
Aldatan erkek sevmeye devam ediyor. Ama ne kadar seviyor? Daha doğrusu neyi seviyor? Oluşturduğu düzeni seviyor, konfor alanını seviyor. Dışarda macera arayıp evde kafa dinlemeyi seviyor. Şimdi bizim elimize çok değerli bir elmas verseler onun üzerine kumar oynar mıyız? İstisnalar hariç hayır oynamayız. İşte bir insan ilişkisi üzerine kumar oynuyorsa aslında değer vermediğinden. Karşısına doğru kişi çıktığında da çoğu boşanıyor zaten. Ama o kişiyi bulana kadar arayış devam ediyor. Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemiyor. Sen niye bulgur olmaya razı geliyorsun halbuki?

Kadınlar da bu insanlarla evli kalarak birinci kadınken kendilerini ikinci kadın pozisyonuna düşürüyorlar. Benim gözümde özsaygı açısından evli adamla birlikte olan kadınla sistematik olarak aldatılıp hala evli kalan kadın arasında pek bir fark yok.

Evlenmeden önce affetmemeniz gerekiyordu. Hadi affettiniz peki şimdi neden affedeceksiniz ?

Kendinizi sevmiyor musunuz ? Degersiz çöp bir hayatınız mi var ?

Çocuğunuz olduktan sonra mı dank edecek ?

Yapmayın lütfen , anında dava açıp bosamaniz gerekiyor.

Nedir bu bağımlılık.

Aldatan her erkek pişman olur zaten. Kapılarda yatar, ağlar sızlar. Sonra yine aldatır .

Yalvarmasi ; perişan olduğunu , çok üzüldüğünü göstermez sadece yakalandığı için öyle yapıyorlar.

Düşünsenize yakalamasaydiniz kim bilir daha ne kadar kandiracakti. Yüzünüze baka baka başkasıyla birlikte olacaktı.

Yazdiklarinizdan anladığım kadarıyla siz affedecek , 3. alsatmasini bekleyeceksiniz.

Merhaba bayanlar,
Günlerdir yakınımda ki kişilere anlattım ancak benim avutulmaya değil gerçek fikirleri duymaya ihtiyacım var.nasıl başlayacağımı Bilmiyorum.2 yıllık evliyim eşimle 4 yıllık bir flört döneminden sonra evlendik.geçtiğimiz hafta Çarşamba günü bir vesile ile bir kızla konuştuğunu gördüm telefonunda mesaj içeriklerini okuyamadım ancak günlerdir mesajlaşılmış.gecenin 4nde evimizde büyük huzursuzluklar yaşandı.Ailesini çağırdım yalan üzerine yalanlar söyledi.hatalıyım ama 2 3 gün basit bi konuşmanın ötesi yok dedi.dün kız ile konuştum.evlenmiş boşanmış 1 çocuk annesi.9 ay önce tanışılmış o dönem bir kez görüşülmüş 2 hafta önce tekrar eşim ona mesaj atmış ve konuşma tekrar başlamış üzerine birkez daha görüşülmüş.Evlenmeden önce sevgiliyken böyle bi durum yaşanmıştı ancak evlendiğimiz de yapabileceğine ihtimal vermedim evlendikten sonra o güveni bana bi anda vermişti çok güveniyorum ben sana derken kısa süre sonra bu olaylar çıktı ortaya.eşimin bana olan sevgisinden hiçbir şüphem yok seviyor asla da kaybetmek istemiyor perişan günlerdir tabi benimle kıyaslanmaz İnan’ın kendimde değilim ne yaptığımı bilmiyorum bi an oluyor kendimi iyi hissediyorum bir an oluyor hemen kaçarak uzaklaşmak istiyorum bi an oluyor ağlamaktan heba ediyorum kendimi bi an oluyor sanki ben çok güçlüyüm hissi geliyor.ikimizde birbirlerimizi çok seviyoruz ama güven saygı hiçbirşey kalmadı.pişman affet diyor ben dersimi aldım bi tokat gibi çarptı yüzüme diyor ama cümlelere de inancım kalmadı.ne yapmam gerek içinde bulunduğum bu ruh halini nasıl atlatabilirim evliliğim için önerileriniz neler?ne yapmam daha doğru?kalıp mücadele mi etmeliyim gidip kendimi mi iyileştirmeliyim?yardımlarınızı ve dualarınızı eksik etmeyin...
Evlenince bazı şeyler değişmiyor hatta insan hiç değişmiyor.. seven adam böyle yapmaz sizi hiç sevmiyor demiyorum seviyorsa bile belli ki sizde bulamadığı bir şeyi başkasında arıyor bir yerde ilgisini yitirmiş olabilir misiniz acaba çok sert konuştum mu acaba bilmiyorum ama gerçekleri duymak istiyorum dediğiniz için fikrimi yazdım sadece.

Affetmeyin!!! bakın bugün bir kadın cinayeti daha çıktı yarın öbür gün sizinde haberinizi okumak istemeyiz,acı gerçek kurtulun biran önce kurtulun yeter artık şu erkeklere tahammül etmeyin

Merhaba bayanlar,
Ortada saygı yok güven yok diyorsunuz ortada evlilik yok anlamına gelir. Ayrılın ve kendi yolunuza bakın. Sürekli içinizde acaba ile bir adamın bekçiliğini yaparım diyorsanız devam edin. Eşinizin pişmanlığı da yakalandığı için yani yaptıkları için değil yakalandığı için pişman aileler de durumu öğrendi neticede . Pişman olan adam tekrarlamazdi tek seferde pişman olur kapatırdı ama olmamış evlenmiş tekrar yapmış. Bu da tüm genç hanımlara bir daha örnek olsun evlenince düzelir, evlenince yapmaz diye bişey yok. Zaten bu düşünce inanış nerden çıkmış hiç bilmiyorum

Aldatan erkek sevmeye devam ediyor. Ama ne kadar seviyor? Daha doğrusu neyi seviyor? Oluşturduğu düzeni seviyor, konfor alanını seviyor. Dışarda macera arayıp evde kafa dinlemeyi seviyor. Şimdi bizim elimize çok değerli bir elmas verseler onun üzerine kumar oynar mıyız? İstisnalar hariç hayır oynamayız. İşte bir insan ilişkisi üzerine kumar oynuyorsa aslında değer vermediğinden. Karşısına doğru kişi çıktığında da çoğu boşanıyor zaten. Ama o kişiyi bulana kadar arayış devam ediyor. Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemiyor. Sen niye bulgur olmaya razı geliyorsun halbuki?

Kadınlar da bu insanlarla evli kalarak birinci kadınken kendilerini ikinci kadın pozisyonuna düşürüyorlar. Benim gözümde özsaygı açısından evli adamla birlikte olan kadınla sistematik olarak aldatılıp hala evli kalan kadın arasında pek bir fark yok.
Arayış devam ediyor derken? Sizi yargılamak için demedim ama günümüzdrki ilşki problemlerin başlıca sorunu bu arayış değil mi zaten? Herkesin her şeyin en iyisini istemek eldekinin kıymetini bilmek sahip oldupu şeyi en güzel haline getirmek yerine gözü hep başkalarında olmak daha iyisi varsa eldekini bırakıp başkasına yönelmek? Bu aç gözlülükten başka bir şey değil evet herkes için doğru insan var ama insanlar günümüzde asış doğru insan dan çok gözü doymadığı için doğru insan sandıklarına yöneliyor.

Kocaniza olan sevginiz bana sağlıklı gelmedi, üstelik bunca rezilliğe çocuğunuzu bahane ediyorsunuz. Ayrılmamak için çocuğu ve ailesini bahane eden kadınların samimi olduklarına inanmıyorum. Yok ailem üzülmesin yok cocugum var vs vs. Ayrılın diyemem çünkü bazı kadınlar sizin gibi gerçekleri görmüyor ve bir ömrü, yaşamak denirse, böyle yaşayıp tüketiyor işte...

Arayıl devam ediyor derken? Sizin için demeiyorum ama günümüzdrki ilşki problemlerin başkıca sorunu bu arayış değil mi zaten? Herkesin he rşeyin en iyisini istemek gözü hep başkalarında olmak daha iyisi varsa eldekini bırakıp başkasına yönelmek? Bu aç gözlülükten başka bir şey değil evet herkes için doğru insan var ama insanlar günümüzde asış doğru insan dan çok gözü doymadığı için doğru insan sandıklarına yöneliyor.
Çok açık yazdım aslında. İnsanlar boşanıp yalnız kalmak istemiyorlar. Çünkü ilişki içinde olmak çok fazla avantajları olan bir durum. Bir de bizim toplumumuzda yalnızlık adeta lanetlenmiş acınası bir durum. Haliyle insanlar istiyor ki evliyken buluyum yatay geçiş yapayım. Bir de biriyle evlenmemiz o kişiyi doğru kişi yapmıyor. Aynı evin içine girince anlaşılıyor çoğu şey.

Niyeyse evlilik çok kıymetli ve kötü olsa bile insanlarda bunu sürdürme eğilimi var. Boşanmak cesaret gerektiren bir eylem.

Bir kere yapan hep yapar.
Bir kere affeden hep affeder.
Geçmiş ola.
Biz ne dersek diyelim ama seviyorum ama kocam beni seviyor diye devam edeceksiniz.
Sevdiğinden aldatıyor.
Sevmese boşanıp başkaları ile birlikte olurdu zaten değil mi?
İhanetin bahanesi olmaz hanımefendi

Şöyle adamlara taviz vermeyin artık ya yeter! Değer verin kendinize! Neyin mücadelesini vereceksiniz? İki kez yaptı üçüncüyü dördüncüyü mü yapmayacak! Tabii sizin için tahammül edilebilir bir şey ise o ayrı.

X