Yeni evliyim Aldatıldım fikirlerinize ihtiyacım var...

bozdogan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
5
-31
32
Merhaba bayanlar,
Günlerdir yakınımda ki kişilere anlattım ancak benim avutulmaya değil gerçek fikirleri duymaya ihtiyacım var.nasıl başlayacağımı Bilmiyorum.2 yıllık evliyim eşimle 4 yıllık bir flört döneminden sonra evlendik.geçtiğimiz hafta Çarşamba günü bir vesile ile bir kızla konuştuğunu gördüm telefonunda mesaj içeriklerini okuyamadım ancak günlerdir mesajlaşılmış.gecenin 4nde evimizde büyük huzursuzluklar yaşandı.Ailesini çağırdım yalan üzerine yalanlar söyledi.hatalıyım ama 2 3 gün basit bi konuşmanın ötesi yok dedi.dün kız ile konuştum.evlenmiş boşanmış 1 çocuk annesi.9 ay önce tanışılmış o dönem bir kez görüşülmüş 2 hafta önce tekrar eşim ona mesaj atmış ve konuşma tekrar başlamış üzerine birkez daha görüşülmüş.Evlenmeden önce sevgiliyken böyle bi durum yaşanmıştı ancak evlendiğimiz de yapabileceğine ihtimal vermedim evlendikten sonra o güveni bana bi anda vermişti çok güveniyorum ben sana derken kısa süre sonra bu olaylar çıktı ortaya.eşimin bana olan sevgisinden hiçbir şüphem yok seviyor asla da kaybetmek istemiyor perişan günlerdir tabi benimle kıyaslanmaz İnan’ın kendimde değilim ne yaptığımı bilmiyorum bi an oluyor kendimi iyi hissediyorum bir an oluyor hemen kaçarak uzaklaşmak istiyorum bi an oluyor ağlamaktan heba ediyorum kendimi bi an oluyor sanki ben çok güçlüyüm hissi geliyor.ikimizde birbirlerimizi çok seviyoruz ama güven saygı hiçbirşey kalmadı.pişman affet diyor ben dersimi aldım bi tokat gibi çarptı yüzüme diyor ama cümlelere de inancım kalmadı.ne yapmam gerek içinde bulunduğum bu ruh halini nasıl atlatabilirim evliliğim için önerileriniz neler?ne yapmam daha doğru?kalıp mücadele mi etmeliyim gidip kendimi mi iyileştirmeliyim?yardımlarınızı ve dualarınızı eksik etmeyin...

Evlenmeden önce yapmış. affetmişsiniz.

Affedileceğini bildiği için tekrar yapmış.

Siz yine affedeceksiniz.

O tekrar yapacak. Yani bir kısır döngü içindesiniz

Aynısını siz yapsanız o ne yapardı. "Karım beni çok seviyor. Ama kişilik bozukluğu yaşadığı için böyle davranıyor" der miydi?

Sizi çoktan namus diye vurmuşlardı.

Yine de tercih sizin. Ya bu kısır döngüyü kabul edeceksiniz . Ya da yol yakınken bu evliliği bitireceksiniz. Hiç başka yolu yok

Bdv konusu Mune

Seviyor ölüyor bitiyor ama aldatıyor

Sizin de kişilik bozukluğunuz vardır belki? Bir erkekle telefonda konuşun aynen eşiniz o kadınla nasıl konuşmuşsa. Bir kere de görüşün bakalım. Sonra da hatalıyım bir kerelik bişey ben kocamı çok seviyorum ona aşığım deyin. Kocanız da aileler de size acıyacak hak verecek. Tabi yersen.

Evlilik neden bir “mücadele” olsun ki? Karşılıklı sevip sevilmek, beraber mutlu huzurlu bir yaşam sürmek için evlenmiyor muyuz? Bu mücadele olayını hiç anlamıyorum ben.
Adam evlenmeden önce de aldatmış bile bile evlenmişsiniz. Bu adam düzelmeyecek, karakteri bozuk. Ömür boyu aldatılmaya tahammül edecekseniz buyrun devam edin.

Seven insan ne olursa olsun aldatmaz. Şunu anlayın ve kılıf uydurmayın seviyor diye. Öyle bir şey yok. Bekarken de yapti demişsiniz siz bile bile ateşe yurumussunuz. Bilmeliydiniz 1 kere yapan bir daha yapar. Sizi kandirmasini bildiği için bunu tekrarlamis. Şunu da söyleyeyim belki birincisine hata yaptı diyebilirsiniz ama ikincisi asla hata olmaz tercih olur. Kendi tercihi

Evlenmeden önce sevgiliyken böyle bi durum yaşanmıştı
İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.
Üzgünüm ama bu eşinizden çok sizin hatanız. Bir kere yapan bir daha yapar, bu hiçbir zaman değişmez. Affetmekle hata yapmışsınız.

Duygularınızi anlamaya çalışıyorum söyle ki eğer şimdi affeder unutursaniz ki ihtimal vermiyorum, sonra hicbirsey deme hakkınız yok hukuken de böyle ...Bence asla affetmeyın mutlaka tekrar tekrar olur suz yıllarca yipranirsiniz mutlaka ..sevgiden ölsem affetmem çünkü kendim bunu haketmedim derim...bence hiç de avutmayin kendinizi ..yeterince sevmemis demek ki...şimdi ondan da oldu kurtarma psikolojisi bu...kanmayin derim

Eski sevgilim benimle ciddi adımlar atmaya başladığı anda başka biriyle görüşüyormuş ben çok sonra öğrendim büyük bir yıkım yaşadım şimdi o görüştüğü kızla evli ve o kız evlenmeden beni öğrenmişti adamın bunu yaptığını bilerek evlendi. Çok diller döküp sözler verip sadakatine sevgisine inandırıp evlenmiştir bilirim yapar ama bir süre sonra o da yine aldatacak kız da sizin gibi haklı gerekçeler bulup affeder yine. Böyle bir döngü... onunla evlenen ben olsaydım bu döngünün içinde olan ben olacaktım artık döne döne ne olurdum bilmem ya da onurlu davranıp adama yol verip kendi hayatıma bakar adam da mokuyla uğraşmaya devam ederdi

Oooo benim konum gelmis.. Ben de bu siteye ilk böyle katılmıstım. Yeni evliydim daha 2 ay olmustu evleneli, esimin beni nisanlıyken aldattıgını öğrenmiştim ve affetmenin yollarını arıyodum (sizden farkım evlenmeden önce ben hiç güven problemi yasamıyodum eger bi kex bile yasasaydım zaten evlenmezdim) gel gelelim biz terapilere gittik bilmem ne yaptık ben perişan adam perişan ben diyorum ki yahu seviyor bu adam ama seven insan da bunu yapmaz. Hatta burda bazı arkadaslar bana bayagı sert uyarılarda bulundu ben tabii bi kulagımdan gir öbür kulagımdan cık sonra bi süre evde aynı sizin sürec aptal aptal duygular yeme icme kesilmesi ağla gül anksiyete ilaç terapi cart curt bi sürec gecirdim... Sonra bi deştim ki adam öyle öpüsmeyle kalmamıs tek gecelik iliskiler de olmus, anlatamam o duyguyu 2 aylık gelinim 7 yıllık sevgilim falan müthiş hayal kırıklığı ağlamaktan gözler şiş öfkeden damarlar kabarmıs. Bi yandan terapi sürecine devam ettim ben bireysel psikolog dedi ki yavrum bu adam narsistik kisilik bozukluguna sahip cünkü hem cok seviyor gorunuyor hem de yaptıgı sey uyusmuyor ne hakaret etmistr bana ne siddet ne saygısızlık ne güvensizlik megersem usta bir rolcüymüs. Kimseyi sevemiyor, ancak mış gibi yapıyormus kurbanlarını da empati kurabilen, ışıl ışıl fedakar tiplerden seçerlermis. Neticede bosanıyorum daha bir yılı doldurmadık ama kendimi bu adama harcayamam. Hayatımı bile bile cehenneme ceviremem cünkü bunu haketmiyorum. Defalarca agladı yalvardı etti tuttu klasik ama artık hepsinin manipülasyon oldugunu bildiğim icin kanmadm. Agustosta durusmam var. Cok uzun oldu affet ama sana burdan bildiriyorum, bir aldatan yüz kere aldatır hatta daha bilmediklerin de vardır. Hastalık vs kapma da ne karar verirsen ver gecmis olsun bu kadar.

Siz evlenmeyi istedigi kadinmissiniz , erkekler kadinlarin cogunlugu gibi romantik hayallerle gormuyor evliligi
Evim olsun , istedigim zaman sevisiyim , donlarim utulensin , yemek onume gelsin vs vs, bu tarz bir kadin bulup evlenen cok erkek var
Heyecani da disarda ariyorlar
Esinizin karakterinin bozuk oldugu konusunda haklisiniz ancak gercekten seven insan aldatmaz cunku sevdigini kaybetmekten korkar , sevdiginiz uzmekten ,perisan etmekten korkar
Seven insan sevdigine bile bile zarar vermez
Hayat sizin hayatiniz ister devam edinister etmeyin ,ama beni seviyor bahanesine inanmayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…