yengeme kucağına bir kez aldığı bebeğinin öldüğünü kim söyleyecek:(

E

EU2

Ziyaretçi
hanımlar yalvarırım akıl verin ne yapacağımızı bilemez haldeyiz size uzun uzun anlatacağım çok şey var ama önce yardım almak istediğim başka bir konu var diğerlerini de paylaşacağım sizlerle emin olun
geçe hafta cumartesi günü amcamla yengemin bebeği dünyaya geldi saat 10 sularıydı(akşam) pazar günü akşam saatlerinde bebeğimizin öldü haberini aldık dünyada başka bir şeye bu kadar üzülebileceğimi sanmıyorum daha ilk çocuklarıydı ve her şey yarıda kaldı bu sırada bir çok olay yaşandı dediğim gibi bunları daha sonra ayrıntılı anlatacağım
şimdi bir sorunumuz var hemde çok büyük: yengem hala bilmiyor bebeğin öldüğünü sezeyanla doğum yapmıştı dikişleri patlar demiş doktoru söyleyemiyorlar o yüzden söyleyebilirsiniz dediği günler de birkaç gün sonraya denk geliyor peki biz bunu nasıl söyleriz nasıl anlatırız ona :1no2: benneyaptımki şuan bebek başka bir hastahanenin yoğun bakım servisinde sanıyor :1no2:

basınız sagolsun cnm :KK43: sakınlestırıcı verın öyle söyleyın ona :KK43: kocası söylesın bence yada ona yakın olan bırısı :KK43: allah sabır versın :KK43:

hayatta bu tür sözleri dile getirebilmek o kadar zor ki....:KK43: çok üzüldüm ... başınız sağolsun...
bence söylenmesi gerek artık! buna hakkı var..
oldugu ve yaşandığı gibi anlatılmalı herşey apacık..:KK43:
ama kabullenikmesi zor bir durum..travma yaşayacak ..allah sabır versin...

başınız sağolsun çok üzücü bir olay ama söylemeniz gerekiyo belki bi doktora danışarak söylemenizde yarar var.Allah sabır versin canım benimde teyzemin bebeği doğuma 1-2 gün kala karnında ölmüştü çok etkilenmişti hem hamilelik,hem lohusalık psikolojisi ona çok dikkat edin ve yalnız bırakmamaya çalışın canım

öncelikle çok ama çok geçmiş olsun allah daha büyük acilar yaşatmasin amcana yengene ve bu durumu yaşayan herkeze.doktorun dediği gibi doğru zamani beklemelisiniz.hatta doktor kontrolünde yapmalisiniz.amcanin durumu iyiyse özel bir psikiyatr getittirebilir.eğer bunu yapamazsa kaldiğin hastanenin psikiyatrdan destek alabilirler.en doğrusu eşinin ona durumu anlatmasi yanliz kalmalari lazim tabi.doktorlar daha sonra devreye girip ölüm nedenlerini ona sakin bir şekilde anlatmalilar.inşallah yakin zamanda sağliğina kavuşur yengen tekrar geçmiş olsun...

Offf ne kötü bir durum simdi,basiniz sagolsun canim.

Bence doktor yardimiyla söylenmeli,esi yada annesi filanda yardimci olurlarsa

belki daha iyi olur.Ama destek alin kesinlikle iyi bir doktordan.

basınız sagolsun cnm ama bu nasil soylenir ki o kadar karninda tasisin sonra oldugunu bilmek
Allah' im ne kadar aciiiiiii offffff

ay çok üzüldüm allah sabır versin bence hastanedeyken söylenmesi gerekir hem doktorlar müdahale edebilir bide söylemeden önce sakinleştirici verilmeli başınız sağolsun.........

yengem batıl inançları olan bir kadın bile değilken saçını bile kestirmedi evladının ömrü kısa olur diye şimdi nasıl söylenir ona böyle bir şey amcam perişan oldu dizlerine vuruyor adamcağız ben bunu ona nasıl söylerim diye evde şimdi yengem eve çıkardı doktoru rüyasında görmüş hastaneden bebek olmadan ayrılıyolarmış amcamla doktoruna demiş bebeğim ne zaman gelicek yanıma zaten rüya gördüm fln fln o da(doktor) bunları düşünme 2 3 gün sonra bebeğin yanında olucak bunları düşün gibisnden konuşmuş psikiyatr fln getirebiliriz o sorun değil ama o orada bir umutla bebeğinin yanına gelmesini beklerken öğrendiğinde neler olabileceğini kestiremiyorum bile dünyası başına yıkılmak bu olmalı:KK43:

Başınız sağolsun çok acı birşey bu allah sabır versin:çok üzgünüm:
Bunu söylemek çok zor aslında mesele söylemekde değil sen birşekilde anlatıcaksın ama yengenin o halini görmeye dayanabileceksen sen söyle eğer bunu kaldıramayacağını düşünüyorsan aile büyüklerinden biri söylesin...
Çünkü ne olursa olsun nasıl bir açıklama yapılırsa yapılsın ağırlığı büyük, ve yengenin acısını hafifletmiyecek :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

çok çok zor bir durum allah sabır versin :KK43::KK43:

söylemek çok zor olacak ama annenin buna hakkı var çocugunu kucagına alma hayalleri kurarken böyle bişey öğrenmek çok acı olacak :KK43::KK43:

:1shok: ayyy... allahım ...çok zor bi durum .. rabbim yardımcısı olsun...
gerçekten konuyu okuyunca kitlendim....
söyleyecek bişi bulamıyorum....senağlama senağlama

annemi aradım şimdi öğlen hastahaneye götürmüşlerdi yengemi emzirmediği için ağrısı fln oldu herhalde
orada söylemişler az evvel şoka girmiş kabul etmiyormuş doktor gözetiminde söylenmiş uyutuyolarmış şimdi çok üzgünüm nasıl toplarlarız nasıl atlatırız bilemiyorum =(

Allah'ım bugün nasıl birgün... sen büyüksün...

hiç mi iyi haber almayacağım...

zaten donup kalmıştım bugün bunu duyunca şimdi iyice kötü oldum...

Allah sabır versin, başınız sağolsun....

Tabiki çok büyük bir bunalim yaşacak kolaymi burada ki bütün kadinlarin eminim içinde bulunmayi istemeyeceği bir durum ki sizler bu kadar çaresiz olmamalisiniz.moralinizi yüksek tutup onun bu kötü günleri atlatmasi için ailecek destek vermeniz gerekir.yani en büyük görev eşine düşüyor eşinede moral verecek kişiler sizlersiniz.bende bebğimi kaybettim çok şükür kendimi topladim hala arada yüreğim ciz eder.tabi yengen bu durumu kolay kolay kabullenmeyecektir.ama alişacak ve bunun içinde uzun bir zaman gerekiyor.çok üzüldüm ya:KK43:allah sabir versin hepinize.

ay aman Allah' im ogrenmis mi ufffffff
tuglerim diken diken oldu
yarabbi sen koru bayani
aklina mukayet ol sabir versin rabbim ay cok kotu oldum Allah kimseye evlat acisiyla sinamasin
aman Allah 'im agliyorum yarabbimmmmm

of ALLAH SABIR VERSİN çok kötübi durum :çok üzgünüm:

Şimdi öğrenmesi daha iyi çok zor biliyorum Allah sabır versin ama hayallerini ilerlettikce inanın daha zorlaşacakdı desteğe ihtiyacı vardır şimdi inş atlatır

allah sabır wersin benim amcamın da ilk cocugu ölmüştü cok zor bi durum anlıyorum seni canımm.ama yüce mewlam yardımcınz olsun inş.atlatırsınız bu günleri

başınız sağolsun canım çok acı bir şey.allah kimseye vermesin böyle bir acı.bence psikolog yardımıyla densin daha iyi.arkadaşların dediği gibi hastanedeyken denmesş daha doğru fenalaşırsa çabuk müdahale edilir

X