Yemek mi beni yapıyor ben mi yemeği ?

Ha bu arada konu sahibi ben lens kullanıyorum görme bozukluğum için , soğan vız geliyor bana , lensle soğan doğradığım tek bir sefer gözüm yanmadı. Görme bozukluğunuz varsa gözlük değil lens kullanabilirsiniz :KK45:

Hamile iken soğanı bıraktım

Oğlum 5 yaşını geçince ancak az az soğan kullanmaya başladım

Kokulu şeyleri sevmem

Soğan sarımsak hele o fırının önünden geçerken olan ekmek kokusu beni mahfeder

Soğan kavurmayın zaten çok da sağlıklı değil

Fırın yemeği düdüklü yemeği tercih edin

Gurme oğlunuzu da et paklar

Izgara da olur haşlama da olur kendi suyu ile kavurma da olur

Mutfaktan çok uzak kalmamak lazım. Yemek yaptıkça el alışıyor pratikleşiyorsun. Hamileliğimde uzun bir süre mutfağa giremedim. Nerdeyse unutmuşum yemek yapmayı :) şimdi de yemek yapmayı canım istemiyor hiç. Paslanmışım :KK48:

S.a kızlar başlıktan da anlaşılacağı üzere yemek yapmak benim için bir eziyet ..:KK43:
O soğanları soymak doğramak , doğrarken gözlerimin yanması , kızartmalardaki kokunun üzerime sinmesi .. Bunlar bana çok sıkıntı veriyor ne yapsam sevmiyorum yemek işini:KK12:
Temizlik desen hergün siler süpürür bal dök yala heryer düzen nizam on numara ama şu yemek işi yok muuu beni çıldırtıyor:KK34::temizlik:
Çok şükür ki eşim iş yerinde yemeklerini yiyip geliyor ama oğlum okuldan gelince babannesinin lezzetli yemeklerini arıyor :bicak:

Keşke sihirli bir değnek mutfağıma değse de herşey hazırlansa:KK72:

En sonunda Çıldırıciğimmm:KK42::confused:

Konu aynı dertten muzdarip kişilerle dertleşmek içindir :KK28:
Yemek yapmayı sevenler gelmesinnnnn :sinirli::lülülü:

Saygılarr Hörmetleeerr:KK52:
Acaba hamile olmanın bu düşüncende bi etkisi var mı

S.a kızlar başlıktan da anlaşılacağı üzere yemek yapmak benim için bir eziyet ..:KK43:
O soğanları soymak doğramak , doğrarken gözlerimin yanması , kızartmalardaki kokunun üzerime sinmesi .. Bunlar bana çok sıkıntı veriyor ne yapsam sevmiyorum yemek işini:KK12:
Temizlik desen hergün siler süpürür bal dök yala heryer düzen nizam on numara ama şu yemek işi yok muuu beni çıldırtıyor:KK34::temizlik:
Çok şükür ki eşim iş yerinde yemeklerini yiyip geliyor ama oğlum okuldan gelince babannesinin lezzetli yemeklerini arıyor :bicak:

Keşke sihirli bir değnek mutfağıma değse de herşey hazırlansa:KK72:

En sonunda Çıldırıciğimmm:KK42::confused:

Konu aynı dertten muzdarip kişilerle dertleşmek içindir :KK28:
Yemek yapmayı sevenler gelmesinnnnn :sinirli::lülülü:

Saygılarr Hörmetleeerr:KK52:
Yemek yapmayı mu bilmiyorsunuz hani anlamıyorsunuz. Sanki öyle anladım. Belediyenin yemek kursları var oraya gidin derim yemek yapmayı öğrendikçe ve etraftan lezzeti hakkında takdir aldıkça hevesiniz artabilir

Yemek yapmayı mu bilmiyorsunuz hani anlamıyorsunuz. Sanki öyle anladım. Belediyenin yemek kursları var oraya gidin derim yemek yapmayı öğrendikçe ve etraftan lezzeti hakkında takdir aldıkça hevesiniz artabilir
Yok yapmayı biliyorum . yapınca da yeniyor beğenen oluyor ama o yemeği yaparken eziyet çekiyorum resmen yani birinin beğenmesi de beni gaza getirmiyorr

Sogan maydanoz ispanak dereotu yemeklik domates dograyip buzluga atiyorum bide et kiyma tavuklar buzlukta surekli hazir halde bekliyor... borek bile var suanda... nohut kuru fasulye bittikce haslayip atiyorum... dolmalik biberlerim temilenmis halde bekliyor... soklanmis taze fasulyelerim var..yemeklik kirmizi ve yesil biber... kizarmis karniyarik olmayi bekleyen patlicnlarim....boyle olunca yemek yapmak daha kisa suruyor... sizde dondurucunuzu kullanin... sunlari yapmasam yemek yapamam hayatta isten ölu gibi geliyorum...

X