Yazın evde neler yapıyorsunuz?

Bigjetplane

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2019
792
550
5 yaş oğlumla yaz tatilinde genelde evdeyiz, sitede oturuyoruz arada bahçeye indiriyorum, çok sıcakta parkta nerdeyse hiç çocuk olmuyor ama yine indiriyorum, bazen istemiyor zorlamıyorum fazla. Çok sosyal bir çocuk da değil, başka çocuk da olmayınca benimle oynuyor.

Dışarı çıkalım diyorum, bazen kapıdan dönüyoruz, anne çok sıcak çıkmayalım diyor, pek yürümüyor da hemen yoruldum diyor. Bazen Avm’ye götürüyorum, bazen yazlığa götürüyorum bir iki gün orda kalıyoruz ama orda da arkadaş yok kendi yazlığımız da değil ben rahat edemiyorum zaten az kalıp dönüyoruz, arada 1-2 günlük tatile götürüyoruz denize girsin diye. Yüzme kursuna götürüyorum haftada 2 gün.

Aslında anlatınca yine de bir şeyler yapıyoruz gibi duruyor ama genelde oğlumun sıkıldığını da hissediyorum boşta kalınca hemen tv-tablet istiyor onu da sınırladım, evde başka neler yapabiliriz bilmiyorum. Bir şeyler eksik kalıyor gibi hissediyorum, sizler neler yapıyorsunuz özellikle evde olan anneler? Beraber resim, lego, aktivite vs de yapıyoruz ama her zaman canım eşlik etmek de istemiyor, oynamaktan da sıkıldım sanırım. Acaba daha hareketli oyunlar mı oynamak lazım? Siz bu yaş grubuyla bütün gün ne yapıyorsunuz?

Benim oğlumda 5 yaşında ama benim 8 aylık bebeğim olduğu için çok etkinlik yapamıyoruz onunla, bence oğlunuz gayet şanslı ben suan bebeğimi uyuturken oğlum suan tek başına oyuncaklarıyla oynuyor çünkü.

Benim oğlumda 5 yaşında ama benim 8 aylık bebeğim olduğu için çok etkinlik yapamıyoruz onunla, bence oğlunuz gayet şanslı ben suan bebeğimi uyuturken oğlum suan tek başına oyuncaklarıyla oynuyor çünkü.
Ne güzel kendi kendine de oynayabilmesi, mecburiyetten de olsa oynuyor. Benimki hemen soruyor anne şimdi napıyım diye, oyun kuramıyor kendi kendine. Sıkılınca da anneliğimi sorguluyorum sanırım saçma bi şekilde🤦‍♀️

Ah ben 8 aydır hergün sorguluyorum anneliğimi, yetiyor muyum. Haksızlık yapıyor muyum diye diye kafayı sıyırmak üzereyim 🥹😄

X