Yaza Merhaba Çekilişi

hımmm :26:

ahhh 8 ler...

insanı bu hallere sokuyorlardı ders sonundaa :95::96::111:

Son düzenleme:

Kız sizin 8ler geliyo mu? Bizimkiler okul sınavı da bitti, bi sevgilisini görmek isteyenler geliyor. İki hafta kaldı zaten, ne semineri yapıyorsun canım?

hahaha aynen halden hale giriyorum baştan sona kadar şöyle ki ,

kapıyı açtığım an :114: , :99::99: :99: :99: :99:

şükür ki bizim okul dönüşümlerde ilkokul oldu, ben de kaldım okulda tayin istemedim, rahatım artıkk

accuk çocuk gürültüsü çekiyom emmeee, 8lerin ergenus triplerinden iyidir

bi höytttt dedin mi 2 ders rahat geçiyo en azından

Kız sizin 8ler geliyo mu? Bizimkiler okul sınavı da bitti, bi sevgilisini görmek isteyenler geliyor. İki hafta kaldı zaten, ne semineri yapıyorsun canım?

haha sevgililer genelde 7. sınıftan olunca bizimkiler tam kadro okuldalar bizim yazılılar da devam edıyor canım, lise tanıtımı ve teog tanıtımını sene başnda yapmıştım ben ama o donemde çok önemsmiyorlar sımdı tahmını puanları bulunca liseleri çok sordular, hala sağlık mesleğe gidip doktor olcagını düşünenler falan var oyle olunca ben de tekrar liseleri tanıtıyorm şimdi, yakınlardaki mesleki bölümleri anlatyrm falan tercih donemine hazırlık olsun diye , bi de bizim okul kalabalık salonda toplayınca verimsiz oluyor sınıf sınıf anlatyrm o yuzden

,
iyidir orta
Senin branşın neydi? İngilizce mi?

Bence en zor zamanlar ortaokul zamanları, lise bile daha iyi ortaokuldan. Ben resmen tövbe ettim, bir daha tayin istesem, mecbur kalmadan ortaokul yazmam.

senin branş da ıngılızce demi valla branş öğretmeni için en guzeli ilkokul ya çok masumlar bizim bazı öğrenciler profosyonel yalancı kaç kere çocuğun anlattıklarına üzülüp yalan olduğunu öğrendim , bol bol dizi izleyip geliştircem kendimi yalan ihtiras intikam ne ararsan var bizimkilerde

Benim de 200 civarı son sınıfım var(dı) artık pek yoklar. Bu yılın 8'leri beni çok zorladı valla. İkinci dönem sadece 8'lere çalıştım, aslında onlara ayrı bir rehber öğretmen olsa yeridir. Diğerlerine zaman ayıramıyorum çoğu zaman. :26:

,
iyidir orta
Senin branşın neydi? İngilizce mi?

Bence en zor zamanlar ortaokul zamanları, lise bile daha iyi ortaokuldan. Ben resmen tövbe ettim, bir daha tayin istesem, mecbur kalmadan ortaokul yazmam.

evet ingilizcee

sizin gibi şanslıyız biz de yani, seç beğen al, ilkokul-ortaokul-lise

ben de zorunlu kalmadıkça ilkokul dışında tercih yapmam heralde, ya da gereçkten kaliteli bilise olursa o zaman liseyi düşünebilirim.. ama ortaokula kolay kolay geçmem ben de

evet evet bilmem miiii

4 + 4 + 4 lük sistem gelmeden önce ilköğretimken işte 4ten 8e kadar her kademede dersim vardı, ahhh neler çekiyordummm

Ben de değişik değişik deneyimler kazanmak için gezmeyi düşünüyorum. Bir sonraki hedefim iyi bir lise olursa lise, yoksa anaokulu

Allah'^tan böyle seçenekler var. İlköğretim ma., fen bilgisi olsa ne olurdu kimbilir

benim gözlemlediğim ilkokuldakiler rehber öğretmeni ayrı bi seviyolar.

kendisiyle birebir ilgileniyor ya

kızlar önümüzdeki sene için ben de ilkokul mu ortaokulmu düşünüp duruyordum ışık tuttunuz valla... ilkokuldakiler derste konuşmuyor mı yani ben çocukları susturmaya çalışmaktan zor ders işliyorm...

Gerçekten öyle oluyor. Bizim okuldaki ilkokul rehber öğretmeni arkadaş çok pasif sanırım. Bi çocukla ilgilenirken görmedim. Bi de yanına ikinci atandı.
Sabah biz, öğleden sonra onlar var. Bazen müdür diyor, diğer arkadaşın ilkokul olduğundan iş yükü sana göre az, bazı işlerde yardımcı olsun diye, içime sinmiyor. Antipatik insan da bizim branşta hiç çekilmiyor.

Ayyyy bu konuya nerden geldim, dedikoducu muyum neyim:26:

valla canım ilk başta konuşuyolar

özellikle 2lerde ilk 1 ay düzeni oturtana kadar uğraştım biraz. ikide bir geliğ tuvalete gidebilir miyimler, arkadaşım benim silgimi aldı diyenler falan

ama ilk 1 ay kuralları koyup, hiç taviz vermeden uygularsan, kural dışına çıktıklarında eksi ya da asık yüz çıkartması verip, kurala uyanları artı, gülen yüz gibi şeylerle ödüllendirdikçe alışıp daha az kural ihlali yapmaya başladılar, sonrasında rahattım, pek sııntı yaşamadım.

dersim açısından içinse kesinlikle ilkokulda öğretme işinin keyfine varıyosun. çünkü karşındakiler öğrenmeye istekli oluyor.

sınıf öğretmeninin başarısız dediği öğrenciler bile ingilizcede ortanın üzerinde bi yerdeler yani

bugün onu düşündüm bende kaç kere 5. 6. sınıflar gelip kapıdan döndü 8 leri görünce zaten yarım gun okulda olmasam birikiyor herşey .
ama olsun ben sevıyrm yoğunluğu böyle daha içim rahat dönüyrm eve.. kasabada da köreldiğimi hissetmiştim burası anca kesiyo

senin yerinde olsam ben de geçmezdim ya ilkokul süper çocukların sevgisi başka oluyor ya ilköğretm kurumuydu ya önceden kasabadaki ilkokul öğrencileri her gun resim getırrdı bana ama ilkokul düşünmüyrm ben sınıf öğretmenleri zaten ilgilenıyor bize pek iş kalmıyor , lise ve ortaokulda rehberliğe daha çok ihtiyac oluyor şimdi çalıştığım okulda uzun süre kalacağım gibi duruyor ama ilerde lisede çalışmak da istiyorum

tabi ki de ilkokul kurbaannneeeyy

hahhha bacım bu bir gerçek ilkokulda rehberliğe iş yok , bişeyler yapılır tabi ki ama sınırlı zaten ciddi bi olay olmuyor, okula yönlendirme yok, rehberlik etkinliklerinin çoğunu hayat bilgisinde işliyorlar .. ancak drama oyun terapisi falan yapılabılır onun da sertifikası vs lazım , ailevi durumlar falan olabılır o da 100 kişide 20 olsun yine de bize göre çok çok az yorucu olur ilkokul bende buyüzden ilkokul ve okul öncesi istemıyrm kendimi rahatsız hissederm ben öyle

Son düzenleme:
hahaha aynen halden hale giriyorum baştan sona kadar şöyle ki ,

kapıyı açtığım an :114: , :99::99: :99: :99: :99:

naber gız hemşo:) rehberim ol gel bana
börekler açarım sana..
azıcık deliyim emme
zararım dokunmaz sana😋

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

naber gız hemşo:) rehberim ol gel bana
börekler açarım sana..
azıcık deliyim emme
zararım dokunmaz sana😋

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

hemşom çağırı da gitmem mi
bükme börek yimem mi
yime içme bahane
iki gevezelik etmem mi

Canım aslında bu senin algınla da ilgili bir olay. Bence çocukların pek çok sorunu hatalı anne-baba tutumundan kaynaklı ve ailelere yönelik çalışmalar ortaokulda çok kısır kalıyor. Halbuki ilkokul seviyesinde çocuklarla ilgili oluşabilecek pek çok olumsuz yönelim önlenebilir. Ailelerle yapılan çalışmalar bu noktada çok kıymetli. Zaten anaokulunda arkadaşlarım var, yoğunluklu olarak veli eğitimi yapıyorlar. Ama düşünüyorum, ben ancak senede bir kez veli eğitimi yapabiliyorum. Bence rehberlik anne-babalar için de çok önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…