Yaz günü turşu 😵

Madam bovary

Atımı getir sebastian..!
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2019
289
341
Selam kızlar. Kıştan kalma turşu vardı hep buzdolabında muhafaza etmiştim zaten. Suyunda dahi bir bozulma olmamıştı. Atmak istemedim ve bikaç akşam yemeğinde yedim. Son bir haftadır yüzüm sivilce doldu. Ergenliğe dönmüşcesine. Eski kadınlar yaz günü turşu yenmez , zamanı geçmiş turşu yenmez yara döker ya da mantarı azdırır derlermiş. Kulak ardı etmiştim şehir efsanesidir diye. başına gelen var mı ya da yüzümü hızlı toparlayacak bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler..

Biz hep yiyoruz. Siz yakın zamanda sivilceli birisi ile yanak yanağa öpüştünüz mü? Bende avakado yiyip kabuğundan maske yapmıştım sabaha yüzüm her yeri sivilce ile uyanmıştım. Ondan olduğunu düşünürken. Bana sivilce virüsü bulaştığını öğrendim. 2 tane krem yazmıştı doktor ve sabun kullanmayacaksin lif kullanmayacaksın demişti. Bioderma serum önermişti bir de hatırladığım bol su içmem gerektiği idi.

Sizede geçmiş olsun . Sanırım öptüm bu ihtimali de düşünmemiştim turşudan kaynaklı sanıyorum saf gibi

Sizede geçmiş olsun . Sanırım öptüm bu ihtimali de düşünmemiştim turşudan kaynaklı sanıyorum saf gibi
Teşekkür ederim geçti ben o zamanlar üniversitedeydim. Yüzümde çıkan sivilceleri inanmamıştım bende hayatımda ilk defa avokado yemiş ve maske yapmıştım hatta avokadoyu getiren arkadaşımı öpmüştüm.

benimde şuan öyle Ne kadar sürede toparlanmıştı cildiniz peki hatırlıyor musunuz ?

Sivilce; , çerez, cips, çikolata,.. vs gibi çok sağlıksız yağ içeren sağlıksız gıdalar tüketince çoğalır.. suçu niye masum turşuya attınız. ? Hormonlardan dolayı da olabilir bu arada ?? Yaşınız kaç bilmiyoruz çünkü . Turşu dışında neler yediniz ?? Onları da yazarsanız daha doğru yorum yapabiliriz

Bizde bol turşu yaparız hatta şuan bile var yiyoruz ailecek hatta dahada güzelleşti bekleyerek.

Çikolata dışında diğerlerini yemedim çokta sevmem zaten. Çikolatada aşırı değil haftada bir, tablet olanlardan diyeyim yani. Suyu da bol içiyorum . Hormonlarım da bir problem yok 28 yaşındayım. Kızartma yemeği üst üste yedim bu aralar bu da tetiklemiş olabilir.
turşuya suçu niye attım yerken uyardılarda beni dinlemedim o yüzden

Hiç yaşamadım. Başka neler yediniz ? Buzdolabında ki turşu bozulmaz ki ? Stresli bir dönem geçirmiş olabilir misiniz?

Hiç yaşamadım. Başka neler yediniz ? Buzdolabında ki turşu bozulmaz ki ? Stresli bir dönem geçirmiş olabilir misiniz?
Kızartma , çikolata ve yaz sıcağının bunalımı ... ya da üstte bir arkadaşımın bahsettiği gibi sivilceli birini öpmüş olmam birçok sebep varmış aslında aydınlandım gelen yorumlarla . Ben suçu turşuya atıp çıkmışım işin içinden

Kızartma yapmıştır. Turşuyu suclatittirmam suyunu bile içerim. ( Güzel yaparim ailenin tursucusu benim)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…