Yatirimlik ev almak...çorluyu bilenler...

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
11.027
19.286
Istanbulda kirada oturuyoruz. Eşim de ben de çalışıyoruz, gelirimiz iyi denebilir. Ortalama üstü diyelim. İstanbulda ev almak hayal. Ev fiyatlari uctu. Bizim de nakitimiz yok, bir miktar altinimiz var. Üstüne kredi çekip ( çekebilirsek o da, ev kredilerinde en uygun 2.59 faiz oranı gördüm) 1.5 milyon civarı, ist e yakin bir yerlerden 1+1 veya 2+1 yatirimlik ev alalim istiyorum. Faizler çok yüksek olsa da ilerde bu oranları da mumla arayacağız gibi duruyor. Bu evde şimdilik oturmayi planlalmiyorum,( belki şartlar değişirse ilerde) kiraya verip ev kredisinin bir miktarını karşılayıp ileriye dönük yatırım yapmayı amacliyorum. Cunku para geldiği gibi gidiyor, özellikle eşimin maasi iyi. Bir yere bağlamak istiyorum bir miktarını açıkçası. Çorlu daki evlere bakıyorum. Butcemize uygun evler orda var, Kemalettin mahallesi nasıl bir yerdir örneğin? Eski bir mahalle gibi duruyor ama yaşı küçük evler var. Özellikle orayi bilen arkadaşlardan fikir istiyorum. Kiraya vermekte zorluk yasamayacagim bir bölge olsun istiyorum. Onun dışında bu bütçeyle yatirimlik başka nerelerden ev bakılır? Fikir alışverişinde bulunalım.

O dediginiz yer neresi bilmiyorum sadece yatirimlik dediginiz icin beklenen buyuk Istanbul depremini hatirlatip illa yatirim niyetiniz varsa emeklerinizi baska bi sehre kaydirmanizin daha mantikli olacagini söylemek isterim.

bu arada çorlu hakkında bilgim yok ama kiralama konusunun sıkıntı olacağını sanmam sanayi bölgesi sonuçta.

kiraya vermesine verirsiniz de kira sizi önümüzdeki birkaç sene içinde tatmin etmeyecek rakamda seyredecek eğer enflasyon böyle giderse
klasik sözleşmeler tercih ederseniz misal
canınız istediğinde kiracıyı çıkaramayacaksınız
1 sene sonra onun ödediği kira emsalleri yanında düşük kalacak
eğer olur da yarın öbür gün kendiniz oturmak isterseniz -bi ihtimal- çıkarmanız da kolay değil onun da uğraştırıcı süreçleri var
ha geleceğe yatırım mı yatırım ona sözüm yok
ama ev alıp kiraya vermek eskisi gibi avantajlı bi durum değil
kısa süreli kiralama potansiyeli olan kiracılar tercih edebilirsiniz tayinci gibi , öğrenci gibi vs yeni kiracı sirkülasyonu açısından

O dediginiz yer neresi bilmiyorum sadece yatirimlik dediginiz icin beklenen buyuk Istanbul depremini hatirlatip illa yatirim niyetiniz varsa emeklerinizi baska bi sehre kaydirmanizin daha mantikli olacagini söylemek isterim.
Hiç bilmediğim veya istanbula uzak bir şehirden ev almak istemiyorum açıkçası. Ha corluyu da bilmiyorum ama en azından ist a yakın, gerektiğinde git gel yapabilirim rahatça. Çorluda genelde genç yapılar var bir de o yüzden mantıklı geldi

2.59 hangi banka veriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…