Yataktaki leke

Benimde bikaç sene önce dişim çürümüştü, o ara böyle akıntım oluyordu. Ama diş sağlığıda iyi kızımın. Yedikleridir inşallah sorun.

Diş kanaması olur mu durup dururken bilemiyorum ki. Dişleride gayet sağlıklı gözüküyor.

Teşekkür ederim, başka neden oluyor bağırsak kurdu?
yani dis bu, mesela uyurken bilmeden disini sıkarsın falan, bana bazen oldugu icin tuhaf gelmedi. Bakalim doktorunuz ne diyecek.

kan değil ki bu dişten gelsin
çikolata yedikten sonra çıkarılan tükürük gibi ama çikolata da yemedi diyorsunuz
bir çeşit akıntı gibi..
kulaktan gelmiş olabilir ama öyle olsa kulağın içinde de leke olurdu

Mutlu sabahlar.

Bu sabah kızımın(2 yaşında) yatağında cevizden biraz büyük kahverengi akıntılar gördüm. 3 tane, üçgen hizasında. Yatağın baş kısmında da çok küçük bi leke var. Deli yattığı için vücudunun her yerine baktım, her yerden gelmiş olabilir diye. Ama yok, hiçbir şey yok.

Uyandığında ağzının kenarında bi siyahlık vardı, uyku sersemi sildim onu hatırlıyorum. Ya kulak, ya ağız diye düşünüyordum. Ağız biraz daha netleşti lekeyle.

Ama ağızdan kahverengi veya kan akmasına sebep olacak bi diş problemi yok. Dişleri gayet sağlıklı, bembeyaz. Diş etlerinde şişlik, kanama yok.

Aklıma böcek yutma ihtimali bile geldi. Ama malum internette çok daha kötü ihtimaller var; kanser gibi...

Hiç yaşayan var mı? Elbette doktora gideceğim ama dünya kadar tetkikle çocuk canından bezecek. Öncesinde az çok bir fikrim olsun istiyorum. Varsa bilgisi olan, şimdiden teşekkür ederim.

Ek: Fotoğraf yorumda.
Kokla anlarsın... gece süt veriyinmu yatakta... küsmüş olabilir mi

Bakın kızım dün babannesinde kiraz yemiş herhalde koyu renklisinden böyle leke olmuş uzerinde IMG_20180716_120036-800x600.jpg

kan değil ki bu dişten gelsin
çikolata yedikten sonra çıkarılan tükürük gibi ama çikolata da yemedi diyorsunuz
bir çeşit akıntı gibi..
kulaktan gelmiş olabilir ama öyle olsa kulağın içinde de leke olurdu
Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumundayım yani. Eşim yapılabilecek bütüüün tetkikleri yaptırmak isteyecek doktorda, o ruh halinde. Bende üzülüyorum kızımın korkusuna. Net bi cevapta bulamadım. Çocuğun her yerine baktıralım mı ne yapalım bilemedim.

Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumundayım yani. Eşim yapılabilecek bütüüün tetkikleri yaptırmak isteyecek doktorda, o ruh halinde. Bende üzülüyorum kızımın korkusuna. Net bi cevapta bulamadım. Çocuğun her yerine baktıralım mı ne yapalım bilemedim.

baktırın mutlaka
daha 2 yaşında çok ufak, doktordan rahatsız olacak ama yapacak birşey yok
en azından içiniz rahat etsin
belki de basit birşeydir (inşallah)

Kokusu yok, kan kokmuyor en azından. Gecede emmiyor. Kusması içinde bi sebep yok, gece uyndığında farkederdim kusmuş olsaydı. İlaçta yok kullandığı.
kusmustur bence... ağzını kokla kusmuk kokusu varmı... ağzının kenarındaki şeye bak belli olur zaten...

Bende önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum, söylediğiniz ihtimalde çok yüksek. Ama 3 ayrı yere 3 ayrı zamanda yapması başka şeyler düşündürüyor. 3 kere mide suyu gelir mi bilemiyorum.

mide suyu diye düşünürsek ki ben öyle olduğunu düşünüyorum, zaten çocuk rahatsız olmuştur huzursuz yatmıştır.

Biz küçükken kardeşimin yatağında böyle lekeler oluyordu. Ağızından geliyordu. Neyi vardı hatırlamıyorum. Fısfıs gibi birşey kullanmıştı. Geçmişi. Detaylarını hatırlamasam da belki içiniz rahatlar diye yazmak istedim. Sizinki de öyle basit birşeydir diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.

baktırın mutlaka
daha 2 yaşında çok ufak, doktordan rahatsız olacak ama yapacak birşey yok
en azından içiniz rahat etsin
belki de basit birşeydir (inşallah)
Evet, baktıracağım mecbur. Önceki hastalığınıda basite almıştım, 4 gün hastanede yatmak zorunda kalmıştı. Hatırladıkça telaş oluyorum. Teşekkürler yorumunuz için.

mide suyu diye düşünürsek ki ben öyle olduğunu düşünüyorum, zaten çocuk rahatsız olmuştur huzursuz yatmıştır.
Olabilir, gece uyanmıştı. Belkide bu su geldikten sonra uyandı. Ben gidip yanına yatınca göremedim lekeyi demek ki.

Biz küçükken kardeşimin yatağında böyle lekeler oluyordu. Ağızından geliyordu. Neyi vardı hatırlamıyorum. Fısfıs gibi birşey kullanmıştı. Geçmişi. Detaylarını hatırlamasam da belki içiniz rahatlar diye yazmak istedim. Sizinki de öyle basit birşeydir diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.
İnşallah rahat anlaşılabilen bir şeydir de onu bulmak için yıpranmayız birde. Çok teşekkürler desteğiniz için.

X