Yatağa girmek istemiyorum

cicolat

muraşka
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2011
860
594
Merhaba herkese, belki benzer bir durum yaşayanlar vardır diye yazmak istedim. Geçtiğimiz kasım ayında ağır bir grip geçirdim doktora da gitmedim aralık 15 i gibi bir gece çarpıntıyla uyandım kalbim deli gibi atıyordu.

Bir kaç dakika içinde gecti tekrar uyudum ama yine aynı şey oldu bu kez daha uzun sürünce acile gittik. Ekg , göğüs röntgeni, kan deferleri vs. Her şey normal çıktı. Sadece biraz ciğerde enfeksiyon varmış, antibiyotik vs verdi. Kalp carpıntısı da tekrarlarsa kardiyolojiye çıkın deyip eve gönderdiler. Sonrasında 4 gece yine aynı şeyi yaşayınca kardiyoloji ye gittim, yine Ekg, kalp ultrasonu hatta Holter takıldı ama yine birşey cıkmadı, doktor tamamen psikolojik dedi.

O aralar sıkıntılı bir sürecten geciyordum. Hatta 2 ay regl de görmedim. Onun için de kadın doğuma gittim bir sürü test vs. Her şey normal cıktı , o da stres yada antibiyotiklerden dedi. Reglim normale döndü ama bu kalp çarpıntısı bende kaldı. sadece geceleri uyumadan önce tam uykuya dalma esnasında üzerime bir agırlık çöküyor sanki kan basıncım yükseliyor gibi ve birden kalbim carpmaya baslıyor 10-15 sn içinde geçiyor. Haftada en az üç gece böyle. Nefesimde bir sorun yok ama tıkanacakmışım korkusuyla doluyorum o an. Gündüz hiçbir sey yok.

Ayrıca uykuya dalmadan önce vücudumda atma da (anlık titreme gibi) oluyor bazen, geniz akıntım da çok var, burnumda sıkıntı var cunku, burun bandıyla uyuyorum yıllardır, tıkanır gibi oluyorum uyku öncesi, sanki anlık nefesim duruyor. hiç iyi değilim kasımdan beri, gece oldu mu yatak odasına gidesim gelmiyor, kafamda büyüttükce büyütüyorum , sizce psikiyatriye gitmeli miyim? Faydası olur mu?

-ekleme-
Bir de evden calisiyorum ben günlük adım sayım 1000 i gecmiyor çok hareketsizim yani, bu eforsuz hayat da etkiliyor olabilir mi acaba,
Ve Coraspin.. kan sulandırıcı içiyorum haftada bir kez, korona için bir dönem yutun demişlerdi , kan ağdalanmasın diye, o büyük gripte baslamıstım, coraspinin böyle bir etkisi olabilir mi ki?-

Son düzenleme:
Troidler normal mi
Corona geçiren çoğu insanda böyle şikayetler duyuyorum
Bilemiyorum tesadüf mü nedir

Troidler normal mi
Corona geçiren çoğu insanda böyle şikayetler duyuyorum
Bilemiyorum tesadüf mü nedir

Tiroide baktırmadım aklımda o da var aslında, olabilir mi, baska belirtilerine bakıp ötelemiştim o seçeneği ama en kısa sürede baktıracagım

Tiroide baktırmadım aklımda o da var aslında, olabilir mi, baska belirtilerine bakıp ötelemiştim o seçeneği ama en kısa sürede baktıracagım
Tiroidlere mutlaka baktırın kalp çarpıntısı yapar tiroid ben de yıllardır tiroid hastasıyım hatta bugün gittim değerlerim biraz yükselmiş ilaç dozum arttı.

Yine yıllar önce romatizma rahatsızlığı geçirmiştim oda kalp çarpıntısı yapıyordu.

Vitamin değerlerinize de baktırın özellikle b12.

Size de çok geçmiş olsun, başka ne belirtileri oldu sizde? tiroid ve b12 bunları yaptıracağim en kısa zamanda teşekkür ederim

fiziksel herangi bir sorun çıkmadıysa panik atak gibi tabi biz bilemeyiz ama

Bu kadar kan testinde mutlaka tsh değerlerine bakılmıştır diye düşünüyorum ama önlem olarak baktırın tabi ancak panik atak da olabilir bi psikiyatri ile de görüşün mutlaka. Geçmiş olsun.

Size de çok geçmiş olsun, başka ne belirtileri oldu sizde? tiroid ve b12 bunları yaptıracağim en kısa zamanda teşekkür ederim
Teşekkür ederim.

kalp çarpıntısı,saç dökülmesi, unutkanlık, üşüme,titreme özellikle ellerde, sürekli yorgunluk ve uyuma isteği,sinir,kilo alımı(kimisinde zayıflama olur),terleme ben de olan bunlardi.

Bugün B12 ye başladım oda düşük çıktı mesela.

Önce tahlilleri yaptırın eğer birşey çıkmazsa o zaman psikiyatriye gidin.

Benzetmek gibi olmasın ama annem de böyleydi panik atakmış tedavi gördü şuan çok iyi

Uyku apneniz mi var acaba ? Annemde de benzer bir sıkıntı vardı. Şehir Hastanesi'nde uyku odasında bir gün yattı. Cihazlara bağlayıp nefes kesilme süresini ,kalp ritmini takip ettiler

Midenize baktırdınız mı hiç, reflüde çarpıntı yapar

Stresli olduğum dönemler ilk uykuya daldığımda hep çarpıntıyla uyanıyorum daha sonra tekrar uykuya dalıyorum. Bir dönem bunu çok kafaya taktığım için uzun bir süre her gece oldu. Sizi de psikolojik olarak yıpratmış ve bundan dolayı yaşıyor olabilirsiniz. Rahat olduğum veya unuttuğum dönemlerde bir sıkıntı yaşamıyorum.

Panik atak olduğunu sanmıyorum çünkü aynısı bende de oldu.

Korkunç bir grip oldum. Deli gibi öksürttü full yatış geçti iki haftam. Sonrasında kalbimde anormal şeyler olmaya başladı.
Çarpıntı, birden ılık bir gıdıklanma oluyo mesela göğsümde sonra kalp ritmim değişiyor.
Acaba covid yeniden mi hortladı

Henüz gitmedim ben, ama siz bence kardiyolojiye gidip gripten sonra bu belirtileri yaşadığınızı anlatın doktorunuza.

Reflüyü hiç düşünmemiştim genel olarak mideyle ilgili bir şikayetim yok, yani yanma ekşime vs gibi ama bilemedim belki bu belirtiler olmaksızın da var olabilir. uyku apnesini sanırım o teste girerek öğrenebiliyoruz, yani eşim fark etmiş değil nefesimi tutup tutmadıgımı, ama arada horlama oldugunu biliyorum burnumdaki sıkıntıdan dolayı. burdaki cevaplarla beraber kendine bir yol haritası çiziyorum umarım kısa sürede şikayetlerim sona erer, psikolojik olarak çok yıpratıyor

Zaten korkunc bir döngüye soktum kendimi yataga girdiğim an “yine olacak mı” ya odaklanıyorum ve genelde oluyor, genel olarak evhamlı bir tipim zaten kaygılıyım sürekli, sürekli googleda belirti arastırıyorum, ama dediğiniz gibi rahat oldugum dönemler olmuyor , bir de hep gece uyku öncesi olması da garip, fiziksel birşey olsa gün içinde de olmaz mı diye düşünüyorum..

Kardiyolojiye cıktım, bir tek anjiyo yaptırmadım :) ama benim de gripten sonra oldu bende ona bağlıyorum dönüp dönüp, burdaki tavsiyelere uyup çözüm bulacagım insallah

Suyu bol için. Benim de böyle olduğu bi dönemde doktor hep su iç diyordu. Biraz hastalık varsa insanın psikolojisi de etkileniyor daha da artıyor. Ama kardiyolojiye tekrar gidin. Holterin bir defa takılması yeterli değil. Holter takılıyken de rahatsızlık hissetmismiydiniz

Kardiyolojiye cıktım, bir tek anjiyo yaptırmadım :) ama benim de gripten sonra oldu bende ona bağlıyorum dönüp dönüp, burdaki tavsiyelere uyup çözüm bulacagım insallah
Anjiyoyu gerekli gördü mü ki doktorunuz? Yoksa bir o kaldı anlamında espri mi yaptınız:)) şu an algılayamam kafam çok dolu ahahah

Çok geçmiş olsun benim azaldı sayılır göğüs hastalıklarına gittiniz mi? Bir ara ciğerlerim dolmuş o zaman da çok çarpıntım vardı hep kalp sandım, ciğerlerim tedavi edilince düzelmişti:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…