Yatağa girmek istemiyorum

Anjiyoyu gerekli gördü mü ki doktorunuz? Yoksa bir o kaldı anlamında espri mi yaptınız:)) şu an algılayamam kafam çok dolu ahahah

Çok geçmiş olsun benim azaldı sayılır göğüs hastalıklarına gittiniz mi? Bir ara ciğerlerim dolmuş o zaman da çok çarpıntım vardı hep kalp sandım, ciğerlerim tedavi edilince düzelmişti:))

Yok doktor gerek görmedi ben kendime gülüyorum onu da yapsalardı keşke tam anlasılırdı diyorum bazen, o sebeple yazdım :KK70: holter dahi taktılar ama ne carpıntı ne tasikardi yani tek bir anormal atım bile yok dendi, psikiyatri önerildi..
göğüse de cıktım evet, zaten alerjik astımım var, yıl boyu geniz akıntım olur, o da beni tıkanıyorum hissine sürükleyip heyecanlandırıyor sanırım.. Size de çok geçmiş olsun❤️

Yok doktor gerek görmedi ben kendime gülüyorum onu da yapsalardı keşke tam anlasılırdı diyorum bazen, o sebeple yazdım :KK70: holter dahi taktılar ama ne carpıntı ne tasikardi yani tek bir anormal atım bile yok dendi, psikiyatri önerildi..
göğüse de cıktım evet, zaten alerjik astımım var, yıl boyu geniz akıntım olur, o da beni tıkanıyorum hissine sürükleyip heyecanlandırıyor sanırım.. Size de çok geçmiş olsun❤️
Aynı ben:KK53: geçmiş olsun❤️❤️

Suyu bol için. Benim de böyle olduğu bi dönemde doktor hep su iç diyordu. Biraz hastalık varsa insanın psikolojisi de etkileniyor daha da artıyor. Ama kardiyolojiye tekrar gidin. Holterin bir defa takılması yeterli değil. Holter takılıyken de rahatsızlık hissetmismiydiniz

Su çok az içiyorum :KK43: holter takıldıgı gece olmadı böylelikle yakalayamadı çarpıntıyı

Merhaba herkese, belki benzer bir durum yaşayanlar vardır diye yazmak istedim. Geçtiğimiz kasım ayında ağır bir grip geçirdim doktora da gitmedim aralık 15 i gibi bir gece çarpıntıyla uyandım kalbim deli gibi atıyordu.

Bir kaç dakika içinde gecti tekrar uyudum ama yine aynı şey oldu bu kez daha uzun sürünce acile gittik. Ekg , göğüs röntgeni, kan deferleri vs. Her şey normal çıktı. Sadece biraz ciğerde enfeksiyon varmış, antibiyotik vs verdi. Kalp carpıntısı da tekrarlarsa kardiyolojiye çıkın deyip eve gönderdiler. Sonrasında 4 gece yine aynı şeyi yaşayınca kardiyoloji ye gittim, yine Ekg, kalp ultrasonu hatta Holter takıldı ama yine birşey cıkmadı, doktor tamamen psikolojik dedi.

O aralar sıkıntılı bir sürecten geciyordum. Hatta 2 ay regl de görmedim. Onun için de kadın doğuma gittim bir sürü test vs. Her şey normal cıktı , o da stres yada antibiyotiklerden dedi. Reglim normale döndü ama bu kalp çarpıntısı bende kaldı. sadece geceleri uyumadan önce tam uykuya dalma esnasında üzerime bir agırlık çöküyor sanki kan basıncım yükseliyor gibi ve birden kalbim carpmaya baslıyor 10-15 sn içinde geçiyor. Haftada en az üç gece böyle. Nefesimde bir sorun yok ama tıkanacakmışım korkusuyla doluyorum o an. Gündüz hiçbir sey yok.

Ayrıca uykuya dalmadan önce vücudumda atma da (anlık titreme gibi) oluyor bazen, geniz akıntım da çok var, burnumda sıkıntı var cunku, burun bandıyla uyuyorum yıllardır, tıkanır gibi oluyorum uyku öncesi, sanki anlık nefesim duruyor. hiç iyi değilim kasımdan beri, gece oldu mu yatak odasına gidesim gelmiyor, kafamda büyüttükce büyütüyorum , sizce psikiyatriye gitmeli miyim? Faydası olur mu?
Geçmiş olsun ama panik atak gibi geldi bana

Bir de evden calisiyorum ben günlük adım sayım 1000 i gecmiyor :KK43: çok hareketsizim yani, bu eforsuz hayat da etkiliyor olabilir mi acaba,
Ve Coraspin.. kan sulandırıcı içiyorum haftada bir kez, korona için bir dönem yutun demişlerdi , kan ağdalanmasın diye, o büyük gripte baslamıstım, coraspinin böyle bir etkisi olabilir mi ki?

Panik atak olduğunu sanmıyorum çünkü aynısı bende de oldu.

Korkunç bir grip oldum. Deli gibi öksürttü full yatış geçti iki haftam. Sonrasında kalbimde anormal şeyler olmaya başladı.
Çarpıntı, birden ılık bir gıdıklanma oluyo mesela göğsümde sonra kalp ritmim değişiyor.
Acaba covid yeniden mi hortladı :KK43:

Henüz gitmedim ben, ama siz bence kardiyolojiye gidip gripten sonra bu belirtileri yaşadığınızı anlatın doktorunuza.
Geçmiş olsun ben de faranjit oldum.Doktor faranjit dedi sonra gribe çevirdi geçmeyen özellikle gece uyutmayan öksürük 1 ay sürdü hatta belki bir tık üstüdür ilk kez böyle bir faranjit oldum diyebilirim.

Geçmiş olsun ben de faranjit oldum.Doktor faranjit dedi sonra gribe çevirdi geçmeyen özellikle gece uyutmayan öksürük 1 ay sürdü hatta belki bir tık üstüdür ilk kez böyle bir faranjit oldum diyebilirim.

Cok teşekkür ederim, benim öksürügüm de tam 3 ay sürdü :KK43:

Zaten korkunc bir döngüye soktum kendimi yataga girdiğim an “yine olacak mı” ya odaklanıyorum ve genelde oluyor, genel olarak evhamlı bir tipim zaten kaygılıyım sürekli, sürekli googleda belirti arastırıyorum, ama dediğiniz gibi rahat oldugum dönemler olmuyor , bir de hep gece uyku öncesi olması da garip, fiziksel birşey olsa gün içinde de olmaz mı diye düşünüyorum..
Psikolojik olması çok olası. Bu gece de olsa ne olur ki sonrasında geçiyor diye önemsememeye çalışın ya da bişeyler izlerken uyuyakalın kendinizi çok yorup yatağa girin belki daha kolay olur.

Merhaba herkese, belki benzer bir durum yaşayanlar vardır diye yazmak istedim. Geçtiğimiz kasım ayında ağır bir grip geçirdim doktora da gitmedim aralık 15 i gibi bir gece çarpıntıyla uyandım kalbim deli gibi atıyordu.

Bir kaç dakika içinde gecti tekrar uyudum ama yine aynı şey oldu bu kez daha uzun sürünce acile gittik. Ekg , göğüs röntgeni, kan deferleri vs. Her şey normal çıktı. Sadece biraz ciğerde enfeksiyon varmış, antibiyotik vs verdi. Kalp carpıntısı da tekrarlarsa kardiyolojiye çıkın deyip eve gönderdiler. Sonrasında 4 gece yine aynı şeyi yaşayınca kardiyoloji ye gittim, yine Ekg, kalp ultrasonu hatta Holter takıldı ama yine birşey cıkmadı, doktor tamamen psikolojik dedi.

O aralar sıkıntılı bir sürecten geciyordum. Hatta 2 ay regl de görmedim. Onun için de kadın doğuma gittim bir sürü test vs. Her şey normal cıktı , o da stres yada antibiyotiklerden dedi. Reglim normale döndü ama bu kalp çarpıntısı bende kaldı. sadece geceleri uyumadan önce tam uykuya dalma esnasında üzerime bir agırlık çöküyor sanki kan basıncım yükseliyor gibi ve birden kalbim carpmaya baslıyor 10-15 sn içinde geçiyor. Haftada en az üç gece böyle. Nefesimde bir sorun yok ama tıkanacakmışım korkusuyla doluyorum o an. Gündüz hiçbir sey yok.

Ayrıca uykuya dalmadan önce vücudumda atma da (anlık titreme gibi) oluyor bazen, geniz akıntım da çok var, burnumda sıkıntı var cunku, burun bandıyla uyuyorum yıllardır, tıkanır gibi oluyorum uyku öncesi, sanki anlık nefesim duruyor. hiç iyi değilim kasımdan beri, gece oldu mu yatak odasına gidesim gelmiyor, kafamda büyüttükce büyütüyorum , sizce psikiyatriye gitmeli miyim? Faydası olur mu?

-ekleme-
Bir de evden calisiyorum ben günlük adım sayım 1000 i gecmiyor :KK43: çok hareketsizim yani, bu eforsuz hayat da etkiliyor olabilir mi acaba,
Ve Coraspin.. kan sulandırıcı içiyorum haftada bir kez, korona için bir dönem yutun demişlerdi , kan ağdalanmasın diye, o büyük gripte baslamıstım, coraspinin böyle bir etkisi olabilir mi ki?-
Kilo probleminiz var mı?

Hem geçirdiğiniz ağır grip hemde ciğerlerdeki iltihap kalbi zorlamış olabilir o yüzden ritim bozukluğu başlamış olabilir. Öyle bir şey varsa ilaç başlatıyorlar benzerini yaşadım 3 aydan fazladır ilaç kullanıyorum.

Geçtiğimiz kasım ayında ağır bir grip geçirdim doktora da gitmedim aralık 15 i gibi bir gece çarpıntıyla uyandım kalbim deli gibi atıyordu
Grip için test yapılmamış belli ki. Grip olduğunuzu nereden biliyorsunuz ki?

Midenize baktırdınız mı hiç, reflüde çarpıntı yapar
Reflü ağrı ve göğüste baskı yapar ama çarpıntıyı ilk defa duyuyorum.

Farenjit gribe dönmez. Eşlik edebilir.

Reflü ağrı ve göğüste baskı yapar ama çarpıntıyı ilk defa duyuyorum.
İlk yaşadığımda kalp ya da anksiyete krizi geçiriyorum demiştim sonra gastrocudan öğrendim. Biz reflüye binbir surat deriz demişti, yanma yok, ekşime yok midem gayet sakinken gece yarısı coşup uykudan uyandırıyor bazen. Çarpıntı beraberinde soğuk terleme bir de panikliyorum uykudan uyanınca sonraları alıştım, kalkıp bir yudum gaviscon alıyorum ve soluma yatıyorum başımı yüksek tutarak uykuya devam

Covid geçirdiğimden beri ben de böyleyim. En ufak şeyde yoruluyorum çarpıntı ve unutkanlık. Covid sonrası beyin sisi diyorlar muhtemelen onu yaşıyorum, odaklanma sorunum var bir süredir. Üstüne bir de geçmeyen saç dökülmesi. Doktora gittim o da direkt covid geçirdiniz mi diye sordu. Evet dedim covid sonrası maalesef yaşanıyor bu semptomlar dedi ve vitamin takviyesi önerebilirim yeni bir hastalık henüz dedi. Vitamin de kullandım yine de geçmedi her gün avuç avuç saçım dökülüyor çok mutsuzum. O kadar dikkat ettim covide ama dikkatsizin biri geldi bulaştırdı hala uğraşıyorum 1.5 senedir kendimi tanıyamıyorum resmen.

Bana coraspini o dönem vermişti doktor sonrasında devam etmedim. Doktora danışın hala devam etmeniz gerekiyor mu diye. Hareketsizlik de yapıyor olabilir. Dışarı çıkma vaktiniz olmuyorsa imkanınız varsa yürüyüş bandı alın. 15 20 dk yuruseniz bile çok iyi geliyor.

panik atak sandım valla
Panik atak bence
İlerlemeden nefes egzersizleri
Açık havada yürüyüş meditasyon yapmanızı tavsiye ederim
Ben de yaladım aynıısıını
Gitmediğim bölüm kalmadı ama fizklsel değildi o uykuya geçme anındaki çarpıntı bende panik ataktır ve gerçekten korkunç bir his, dermanı sizin çabanı z

-ekleme-
Ve Coraspin.. kan sulandırıcı içiyorum haftada bir kez, korona için bir dönem yutun demişlerdi , kan ağdalanmasın diye, o büyük gripte baslamıstım, coraspinin böyle bir etkisi olabilir mi ki?-
Bu şikayet bende coronada oldu. Sonrada geçmedi. Bende doktora gittim bir şey çıkmadı hatta bir gece acile gittim dedim ben kalp krizi geçiriyorum. Yine herşey temiz çıktı. coronayı yaşadığımda bu yüzden şiddetli bi panik atak dönemi geçirdim. Sonra resmen bununla yaşamayı öğrendim. Çünkü hiç bir şekilde geçmedi

Panik atak. Uykuda aynisi bana da oluyor. Ilk baslarda bayilacak gibi oluyordum uzun suruyordu. Simdi panik atak olduğunun bilincinde oldugum icin kendimi sakinlestirebiliyorum. 10-15 saniye icinde normale donuyor

X