Aile Planlaması yasmini yanlış mı kullandım acaba:(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

esesma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
162
13
mrb arkaddaşlar size bişey danışmam gerekiyor. ben 1buçuk sene düzenli olarak yasmin hapı kullandım sonra ara verdim 8 ay sonra tekrar başladım ilk kutuya başladıktan 2 gün sonra ilişkiye girdim ve hamile kaldım şuan çok zor duruma düştüm bu nasıl olabiliyor doğum kontrol hapı kullanıyorum ve hamile kalıyorum lütfen bilginiz varsa beni bilgilendirirmisiniz teşekkürler.

bildiğim kadarıyla ki doktorumda bna öyle söylemişti..yasmin hapa ara verince yada ilk kullanımda ilk 7 gün koruyuculuğu olmazmış.. sanırım orda bir hata var..: olsun cnm sıkma canını bizde çok bebimiz olsun istiyoruz..hayırlı evlat olur inş..

teşekkür ederim cnm bilgin için ilk defa kullandığım dönemlerde yanlış hatırlamıyosam bi hafta falan beklememiştim yine ama hamile kalmamıştım hapa çok güveniyodum düzenli kullanıpta hamile kalan varmıdır acaba artık hapa nasıl güvenirim bilemiyorum ki

mrb arkaddaşlar size bişey danışmam gerekiyor. ben 1buçuk sene düzenli olarak yasmin hapı kullandım sonra ara verdim 8 ay sonra tekrar başladım ilk kutuya başladıktan 2 gün sonra ilişkiye girdim ve hamile kaldım şuan çok zor duruma düştüm bu nasıl olabiliyor doğum kontrol hapı kullanıyorum ve hamile kalıyorum lütfen bilginiz varsa beni bilgilendirirmisiniz teşekkürler.

kalırsın tabiki çünkü ilk kutuda koruma olmuyor hapda yani 2 kutu düzenli kullanıcaksın ondan sonra korunma başlıyormuş

ama doktor bana böyle birşey demedi ve uyarmadı yani birde dediğim gibi 1 buçuk sene önce ilk kullandığım zamanda hapı kullanmaya başlar başlamaz ilişkiye girdim ve hamile kalmadım keşke hapı verirken bilgilendirselerdi:KK43:

1 kutu bittikten sonra koruma başlar yani yanlış kullanmışsınız. bunun için doktorun uyarmasına gerek yok bence mantık olarak da 2 ilaç ne kadar etki edebilir ki hormonlara

bende 1 sene yasmin kullandım.dikkatliydim bi kaza olmadı.ben ilk hapı kullanmaya başladığın anda korumaya başlar die biliodum.şimdi isteyerek bi bebişimiz oldu.çok mutluyuz sende üzülme bebiş ewe mutluluk getirir.hayırlısı olsun...

bende 1buçuk sene kullandım hapı kullanmaya başlar başlamaz etki eder die biliodum hep 1buçuk sene bişey olmamıştı ama şimdi oldu şuan yeni evliyiz bizim iiçin çook zor olacak maddi imkanlarımız yeterli değil şuan oda bende daha yeni işe başaldık ve yeni evli ollduğumuz için birsürü borç var inş dediğiniz gibi mutluluk getirir inş onun isteklerini karşılayabiliriz tek düşündüğümde bu zaten

bende 1buçuk sene kullandım hapı kullanmaya başlar başlamaz etki eder die biliodum hep 1buçuk sene bişey olmamıştı ama şimdi oldu şuan yeni evliyiz bizim iiçin çook zor olacak maddi imkanlarımız yeterli değil şuan oda bende daha yeni işe başaldık ve yeni evli ollduğumuz için birsürü borç var inş dediğiniz gibi mutluluk getirir inş onun isteklerini karşılayabiliriz tek düşündüğümde bu zaten

canım ilk kuduta koruma olmuyor zaten. biz evlenmeden önce eşimle igttik doktora. ilk gece hamile kalmak istemiyordum. doktor da düğüne 1 ay kala başla 1 ayda ancak koruma başlar demişti. zaten bildiğim kadarıyla bu reçetesinde de yazıyordu.
ama bence moralini bozma. benk unrmoayı bıraktım , 3. ayım, bebek olsun diye uğraşıoyurz ama olmuyor. rabbim sağ sağlim kucağına laımyaisp aen tis.b nu rabbimin size en güzel hediyesi...

yasmin dusuk dozlu bir dogum kontrol hapi..
o yuzden ben evlenmeden 1 ay once kullanmistim ve evlenince 2.kutuya baslamistim. O sekilde koruyuculugu oluyor.

hem mutluluk hem bereket getirir...hiç endişelenme.benım tanıdığım okdr çok insan varki haptan sonra yada uzun süre korunduktan sonra bebek isteyipte olmayan.allahın bi hediyesi size.ben ewlılığimin 2. yılında isteyerek hamile kaldım sıkıntılı bi hamileliktı bulantı falan ama herseye değdi.işi yine bulursun cnm.ama bebek bulamamak inan daha büyük sıkıntı.iyi günlerde büyüt bebişini.allah sağlık versın ikinizede.

Doğum kontrol hapının ilk kutusunda ek korunma yöntemi uygulamak gerekir. Doktor ilk kez kullanmadığınız için biliyorsunuz zannedip belirtme gereği duymadı herhalde. Uyarması gerekirdi.
Daha önceki kullanımında hamile kalmamanız da bunun tersini ispatlamaz. Hiçbir korunma yöntemi kullanmadan da hamile kalma ihtimali zaten her ay %25. Yani ilkinde şans eseri %75lik ihtimal gerçekleşmiş ve hamile kalmamışsınız.
Ama bebekle ilgili tek çekinceni maddi konular ise bunu dert etmeyin. Maddiyatla çok bağlantılı değil bebek işi. Siz ona sevginizi verin, sütünüzü verin, kokunuzu verin, ilginizi verin yeter. Aylık kontrolleri devlet hastanelerinde ve sağlık ocaklarında ücretsiz yaptırabilirsiniz. Doğum da öyle devlet hastanelerinde ücretsiz, birçok özel hastane çok az katkı payı ile doğum hizmeti sunuyor. İlk altı ay zaten anne sütü vereceksiniz. Ondan sonra da siz ne yerseniz ondan yesin. Geriye kalır üç beş tulumla bez masrafı. Onu da dert etmeyin, başka şeylerden kısacaksınız biraz. Ama seve seve kısacaksınız zaten. Hayırlı olsun bebeğiniz. Strese girmeyin sakın.

X