Aile Planlaması Yasmin'e ara verme?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

beautyandsema

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2019
11
4
32
Merhaba arkadaşlar. Bugün kadın doğuma gittim bir doktora. İki senedir yasmin kullanıyorum bir ara iki aylık ara vermiştim dedim şaşırdı. Doğum kontrol hapı bu kadar uzun süre kullanılmaz birkaç ay bırakman lazım dedi şaşırdım. Ben daha önce hiç böyle birşey duymamıştım. Nedenini sorduğumda ise yumurtalık tembelliği hormon garipliğin var mı anlaşılsın diye dedi..
Çok saçma geldi bana bu yorumu. Sizin bu konuyla ilgili bilginiz nedir?

Merhaba arkadaşlar. Bugün kadın doğuma gittim bir doktora. İki senedir yasmin kullanıyorum bir ara iki aylık ara vermiştim dedim şaşırdı. Doğum kontrol hapı bu kadar uzun süre kullanılmaz birkaç ay bırakman lazım dedi şaşırdım. Ben daha önce hiç böyle birşey duymamıştım. Nedenini sorduğumda ise yumurtalık tembelliği hormon garipliğin var mı anlaşılsın diye dedi..
Çok saçma geldi bana bu yorumu. Sizin bu konuyla ilgili bilginiz nedir?
Yumurta tembelligi yapiomuydu acaba yaa ben adeti duzenlesin ve korunmak amaciyla kullaniorm bnde 2 yildir kullaniorm yaaa yasmin hormon degerleri düşük die biliorm iştah aciyor glb ya acma die umit etmistm ama ara versek dogru duzgun korunma da olmaz adet duzeni bilmiorm nolur

Sen hormonlarinami baktiriyordunda anlasilsin die birak demis o hani herseyins baktir sonraa devam et gibi mi demek istedi acaba cunku simdi baktirsan etkiler hormon hapi ya sonucta

Sen hormonlarinami baktiriyordunda anlasilsin die birak demis o hani herseyins baktir sonraa devam et gibi mi demek istedi acaba cunku simdi baktirsan etkiler hormon hapi ya sonucta

Yok canım o anlamda demedi. O yüzden bana da garip geldi bence söylediği kulaktan dolma eski zihniyette kalmış bir bilgi.

Yok canım o anlamda demedi. O yüzden bana da garip geldi bence söylediği kulaktan dolma eski zihniyette kalmış bir bilgi.
Hap sonucta, vucutta baska seyleride illaki etkiliyordur. Yedigimiz birsey bile fazla yiyince zarar verebiliyorken. Bir de bu acidan bakin. Sonucta hir ilac. Kimisi adet duzensizligi icin kullaniyo kimisi korunmak icin. Halbuki ayni hap

X