Aile Planlaması Yasmin kullananlar yardım lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
aynen guzelım benımde aynı sey basıma geldı ılaca hıc ara vermedim sıkıntısını da yaşamadım cok rahat gecırdım dugununumude balayımıda...
Bende ayni sekilde canim. Cok rahat etmistim, hic bir síkíntí da yasamadim :)

Arkadaslarin cevaplarina katiliyorum. Azicik kafasi karisabilir reglin'in baska da bir sey olmaz

Doktora sormadan kafanıza göre tarihi ileri geri almayın bence.

en doğru şeyi sen söylemişsin ama kimse bunu ciddiye almamış..

ben de aynı şeyi söyleyeceğim.. bir balayı kafasına vücudun hormon dengesiyle oynanmaz en azından kafanıza göre oynamayın.. bir ömür berabersiniz yüz kere tatile gideceksiniz.. doktorunuza danışmadan bu işe girmeyin.. yasmini ben 6 sene kullandım hiçbir şekilde kafama göre günü ile oynamadım.. hormon bu sonuçta birilerinde işe yaradı diye sizde ilerde zarara sebep olmayacağının garantisini kim verecek??

canım ılacı bırakma balayından sonra bırak ve adet olursun zaten
bana doktor oyle soylelmıstı sonraki aylarda bunu yapmazsın yasmın içerek uzat yanı adet olma tarıhını

Aslında şu boş hapları olan doğum kontrollerden alsaydın daha basit olurdu kullanımı. Ben öyle almıştım. Hiç şaşmadan da son hapta adet olurdum. Güzel günlerdi:)

Banada doktor hormon tedavisi icin dogum kontrol hapi verdi. Bende kullaninca cok sinir stres yapiyor. Bu normal mi?
Birde bazen unutuyordum icmeyi adet duzenim bozuldu.

Doğum yapmadan bu ilaçları vücudunuza yüklemeyin
sonra kullandığınıza kullanacağınıza pişman oluyorsunuz

Yok korunmada sorun olmaz. Aynı etkiyi gösterir yine. Yarım saatlik gecikmenin çok bişey yapacağını sanmıyorum ama unutmamak için telefondan alarm- hatırlatma vs. yapabilirsiniz. Tam saatinde almak daha iyi. Bide gün atlamamanız önemli tabi, unutursunuz falan sonra işinizi sağlama alın :)

Ben hiç yan etkisini görmedim kullandığını hapa göre değişebilir bir arkadaşım yazz kulanıyordu 1 tableti zor bitirdi bacakları titriyodu

Yok unutmuyorum alarm kurdum ama yinede o an elimde bir iş olunca 10 15 dk fln aksıyor. Diyelim unuttum içmeyi o zaman ertesi gün 2 tane içeceğim değil mi

Banada doktor hormon tedavisi icin dogum kontrol hapi verdi. Bende kullaninca cok sinir stres yapiyor. Bu normal mi?
Birde bazen unutuyordum icmeyi adet duzenim bozuldu.
Ben hiç yan etkisini görmedim kullandığını hapa göre değişebilir bir arkadaşım yazz kulanıyordu 1 tableti zor bitirdi bacakları titriyodu

Yok unutmuyorum alarm kurdum ama yinede o an elimde bir iş olunca 10 15 dk fln aksıyor. Diyelim unuttum içmeyi o zaman ertesi gün 2 tane içeceğim değil mi

2 kutu ara vermeden kullanın. Östrojen progesteron burda söylenilen gibi bir kutu doğum kontrol ilacı ile dengesi sarsılacak kadar akılsız hormonlar değiller.Bir ay sarsılsa ertesi ay kendini resetleyip devam ederler.Doktora da gitseniz benzer cevabı verecek ara vermeden kullanın diyecek zaten.

Eczacıya danışın. Yasmini kafanıza göre kullanırsanız koruyuculuğu azalır.

Hap döngüsünü kesinlikle bozmayın, regl sirkusu değişir, buna bağlı olarak da hormonal dengeler. Hapı düğün ve balayı tarihlerinizde kullanmaya devam edip , dönüşte kesin.Aynı durumda kaldığımda ilacı veren kadın doğum doktoruna danışmıştım size bahsettiğim şekilde kullanmamı, döngüyü kesinlikle bozmamamı tavsiye etti. Sizde danışın, içinizde şüphe kalmasın, kulaktan dolma tavsiyelerle ilaç kullanımı tavsiye edilmediği gibi hormonal bir hap kulaktan dolma hiç kullanılmaz.
Bahsettiğiniz ilaç, hormonal, vücut döngünüzü, beyninizi, rahminizi hatta davranışlarınızı etkileyen bir ilaç. Vücüdunuzu riske atmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…