Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
akay hastanesi başak hanım siz ankaradamısın melan2010

Son düzenleme:
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için birşey daha sormak istiyorum doğum kontrol haplarını kullanıp bıraktıktan sonra ne kadar sürede hamile kalabiliriz?

Ben 1,5 yıl kist için doğum kontrol hapı kullandım canım. Bıraktığım ay hamile kaldım çok şükür. :nazar: için rahat olsun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

teşekkürler KK Pro ben sadece bir ay kullanacağım inşallah aklımda hep doğum kontrol haplarıyla ilgili olarak hamile kalmayı geciktiriyor diye yer edindi o yüzden tedirgindim kullanıp kullanmama konusunda hayırlısıyla bende sizler gibi bebeğimi kucağıma alırım inşallah

teşekkürler KK Pro ben sadece bir ay kullanacağım inşallah aklımda hep doğum kontrol haplarıyla ilgili olarak hamile kalmayı geciktiriyor diye yer edindi o yüzden tedirgindim kullanıp kullanmama konusunda hayırlısıyla bende sizler gibi bebeğimi kucağıma alırım inşallah

Yok canım hatta daha da arttırabiliyor bazen. Amin canım inşallah. Güzel düşün güzel olsun.

Kızlar selam!
Ben bu ay ilk defa yasmin kullanıyorum ama bu ilaç bacaklarımı bir tuhaf yaptı.Selülitlerim arttı ve özellikle ciddi anlamda damarlarım kalın kalın gözükmeye başladı. doktora gittim bırakmamı soyledi, varis yapabilir endişesiyle. sizde de böyle etkiler gösterdimi?bir de vucudumda biraz şişlik yaptı gibi, sortlarım falan olmamaya başladı aslında onun dışında pek de memnundum 2 gün sonra bırakıyorum ılacı cok uzgunum:KK43:

1.5 ay sonra evleniyorum.doktora gitmistim dogum kontrol icin yasmin ilacini onerdi.Ben 20 gundur kullaniyorum.ilaci kullaniyomuyum kullanmiyomuyum belli degil.goguslerimin biraz sismesi durumunda hic bir yan etkisi olmadi.hayatimda hicbi degisiklik yok.insallah bu sekilde olursa kullanmaya devam edicem

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

iyi günler arkadaşlar bu hapı kullanmaya başladım fakat baş ağrısı yaptı diye düşünüyorum ensemden başlayan ve anlıma kadar devam eden bir ağrı bu baş ağrısı fakat oruçta tutuyorum acaaba açlık ağrısı mı yoksa ilacın yan etkisi mi anlayamadım sizce nedir fakat iftar yaptıktan sonra da devam eden bir ağırlık oluyor tekrar sahura kalktığımda aynı ağırlık var sizce bu hapın yan etkisi midir hapı iftarda içiyorum

teşekkürler cevabınız için oruç değilkende içmiştim bu ilacı kafam bir tuhaftı ağrı yoktu ama ağırlık gibi birşey vardı doktoromu aradım bırakabilirsin dedi fakat bırakınca hemen hastalanıyormuyuz ben yeni hastalanmıştım çünkü

merhaba

ben kızım doğduktan sonra yaklaşık 8 sene yasmin kullandım hiçbir yan etki görmedim ve hapı bıraktığım ay oğluma hamile kaldım şimdi yaklaşık 10 gündür tekrar yasmine başladım ama başladığımdan beri baş ağrısı miğde bulantısı ve halsizlik ile aşırı sinir yaptı 35 yaşındayım acaba yaştan mı böyle etki yaptı bende düzenim bozulmasın diye hapı bitirmeye çalşıyorum ama sanıım dayanamıycam içmiycem

merhaba

ben kızım doğduktan sonra yaklaşık 8 sene yasmin kullandım hiçbir yan etki görmedim ve hapı bıraktığım ay oğluma hamile kaldım şimdi yaklaşık 10 gündür tekrar yasmine başladım ama başladığımdan beri baş ağrısı miğde bulantısı ve halsizlik ile aşırı sinir yaptı 35 yaşındayım acaba yaştan mı böyle etki yaptı bende düzenim bozulmasın diye hapı bitirmeye çalşıyorum ama sanıım dayanamıycam içmiycem

yasa bağlı olarak yan etki yapmıştır

artık %100 eminim 2.gün hapı bıraktım içmedim baş ağrısı miğde bulantısı stres yok çok üzülüyorum ama ya ben hap içerken kendimi güvende hissediyordum böyle olmuyor dr tel aradım yan etki yaptıysa asla kullanma bu etkiler artar azalmaz Allah korusun damar tıkanıklığına götürür dedi hanımlar bilginiz olsun.

Eğer yan etki varsa vücut bir nevi alarm veriyormuş ben spiral istemiyorum implant felan mecbren kondoma devam edicem.

Arkadaşlar benim 21 ağustosta düğünüm olacak.. dün yasmin kullanmaya başladım..21 gün sonrası 16sına denk geliyo ama adetim 7 gün sürdüğü için hem ilk geceye hem de balayına denk geliyo..ilk kutu bitince 7 günlük arayı vermeden yasminin ikinci kutusuna mı başlasam yoksa adet geciktirici mi kullansam bilemedimm.. yardım edin lütfeeeeeeeennnn

Merhaba canım. aynı sorun bende de var :KK43: nasıl yaparım bılmıyorum. balayına denk gelıyo adetım. yasmının ıkıncı kutusunu alıp kullanmaya devammı etmelıyım acaba adet olmamak ıcın. ılacı bırakınca 7 gunluk ara ıcın balayında adetım demektır :KK43:

bilgisi olan varsa yardım edebılır mı ?

Hic birakmadan 2.kutuya gec bana doktorum onermisti.oyle yaptim bi sikinti da olmadi.2 ay regl olmamak muthisti 😂

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

mrb kızlar .ben yazz24 kullanıyorum yasmin önceden kullanmıştım.6 7 yıldır sürekli bu vb kullanıyorum. birkaç gündür kasıklarda hafif ağrı ve göğüste hassasiyet hissediyorum dokunamıyorum. kusma falan yok ama. hamile olma ihtimalim var mıdır?:KK49: (aynı zamanda yazz24ü kullanıyorum hergün)

mrb kızlar .ben yazz24 kullanıyorum yasmin önceden kullanmıştım.6 7 yıldır sürekli bu vb kullanıyorum. birkaç gündür kasıklarda hafif ağrı ve göğüste hassasiyet hissediyorum dokunamıyorum. kusma falan yok ama. hamile olma ihtimalim var mıdır?:KK49: (aynı zamanda yazz24ü kullanıyorum hergün)

Düzenli kullanıyorsan hamile değilsindir canım.

Düzenli kullanıyorsan hamile değilsindir canım.

tam düzenli değil canım ya ,yani saatler 1 2 saat oynuyo. eczacı da pek ihtimal vermedi o yüzden test aparatını da almadım :KK43:

X