Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende 4 gundur yasmin kullaniyorum adetimin ilk gunu basladim hic bir yan etkisini gormedim henuz ama sanki istahimi kapatti canim hic tatli istemiyor insallah boyle devam eder :)

Benim nisan ayında düğünüm var 1 ay onceden doğum kontrol hapı kullanmak yeterli mi? Yasmin kullanmayı düşünüyorum bende

merhaba kızlar 9 aylık evliyim ilk ay korunduk eşim çocuk istemiyorum dedi sonra bebek çalışmalarına başladık derken iltihabım olduğunu öğrendim daha sonra acile gittim mide bulantısı yüzünden bi ümitle bebiş mi geldi acaba dedim ama maalesef :KK43: enfeksiyon dediler ve tedaviye başladım derken geçen ay şiddetli bi ağrı ile dr a gittim alttan baktı tabi ve hemorajık kist olmuş dedi kanamalıymış:KK43: ağrı kesici ve yasmin verdi adetinin 2. günü başlayacaksın hepsini bitirceksin ve adet olmayı bekleyeceksin dedi :KK25::KK25: ben hapı aynen dediği şekilde kullanmaya başladım ama adetten çıkalı 10 gün oldu bugün iki günden beri ara kanamam oluyor midem bulanıyor,geceleri uyuyamıyorum,sizce haptanmıdır yoksa yara mı olmuştur eşimle zaten çok sık birlikte olmuyoruz yara varsa öyle hemen olur mu ??:18::18::18::18::18::18::

merhaba kızlar aranıza yeni katıldım :KK23: agustosta düğünüm var ve bende kontrol yöntemi olarak hap kullanmayı düşünüyorum blogu okudugum kadarıyla yasminden memnun olanda var olmayanda var ve ben ne yapacagımı bilmiyorum:KK50: nişanlımla çocuk düşümüyoruz . yasmini ilk kullananlar nasıl mmnunmu ve ne tür yan etkileri var bana yardım edebilirmisniz sizce kullanmalımıyım :KK59::KK59::KK59: çaresiz.

ve endişelerim var adet günümü kaydrırısa adet günüm ilk geceye yada balayına denk gelirse diye korkuyorum ilk günlerimi böyle geçirmek istemiyorummmm :KK14::KK14::KK14::KK14: hapa ne zaman başlamalıyım böyle şeyleride hiç bilmem ya yardım edinnn 19 agustosta düğünüm var 22 agustosta 31 gustosta balayımız var :KK15:

ve endişelerim var adet günümü kaydrırısa adet günüm ilk geceye yada balayına denk gelirse diye korkuyorum ilk günlerimi böyle geçirmek istemiyorummmm :KK14::KK14::KK14::KK14: hapa ne zaman başlamalıyım böyle şeyleride hiç bilmem ya yardım edinnn 19 agustosta düğünüm var 22 agustosta 31 gustosta balayımız var :KK15:

canım bence evlenmeden 1-2 ay önce kadın doğuma gitmelisin.
Hem sana bilgi verir bu konu için.

Ben de kist tedavisi için yasmin kullanıyorum.
Evlenmeden 1 ay önce bırakıcam korunmayı.
Kistin en etkili tedavisi hamile kalmak çünkü.

Merhaba Hanımlar:)

İlk defa 20 Nisanda evlenmem dolayısıyla doğum kontrol hapına başlayacağım :) Biraz heyecanlıyım daha önce bundan 3-4 sene kadar önce adet düzensizliğim dolayısıyla doktorum tavsiyesiyle 3 ay Dieane35 kullanmıştım ve gerçekten uzun süre adet düzenim yerindeydi. Şimdi şimdi tekrar düzensizlik başladı.3 ay kadar önce 1 ay boyunca adetli kaldım bu durumda da doktora başvurdum testler kontroller vs yapıldı hiç bir şey çıkmadı ortaya Ama bu derece düzensizlikler yaşadığım oluyor. bu yüzden biraz eskisi gibi düzeleceğini umut ederek son gittiğim doktorumun tavsiyesiyle bugün adet olur olmaz Yasmin aldım eczaneden.
Fakat şöyle bir sıkıntım var bu ilacı ne zaman kullanmalıyım? bugün içmem gerekiyor mu yoksa adetim bittikten sonra mı içmeliyim? 20 nisanda düğüne göre hesaplarsam adetim bittikten sonra içmem sanki daha iyi olacak hesaplarım doğruysa tabi. Evlendiğim gece adetli olmak, balayımda adet sancısı çekmek istemiyorum:26:
Nasıl yapsam çarşamba günü doktoruma gideceğim ama heyecanlandım panik yaptım.:18:
Fikirlerinizi rica ediyorum:KK54:

6aydr kullanıyorm doğm sonrası ilk kez kullandm ama bu ay aşırı mıde bulantıs yaptı 2gundr istfar edıyrm bazen.mıdem agzmda.test yaptm bişy yok arada bas ağrısı sabahlar agz kurulugu yapıyo sizce napmalıyım

6aydr kullanıyorm doğm sonrası ilk kez kullandm ama bu ay aşırı mıde bulantıs yaptı 2gundr istfar edıyrm bazen.mıdem agzmda.test yaptm bişy yok arada bas ağrısı sabahlar agz kurulugu yapıyo sizce napmalıyım

doğum kontrol hapı yan etki yapmış canım.

yasmin'le ilgili bir sorum var :18:

mayıs'ta evleniyorum ve yasmin kullanmaya başladım. düğün günü geldiğinde ikinci kutunun ilk haftasında olacağım.
7 gün ara verildikten sonra hap içmeye tekrar başladığımda ilk günlerde beni korur mu?

yasmin'le ilgili bir sorum var :18:

mayıs'ta evleniyorum ve yasmin kullanmaya başladım. düğün günü geldiğinde ikinci kutunun ilk haftasında olacağım.
7 gün ara verildikten sonra hap içmeye tekrar başladığımda ilk günlerde beni korur mu?

ben de 1,5 yıldır yasmin kullanıyorum canım sağlık sebebiyle.
ben de mayısta evleniyorum.
evet yasmin seni korur. hatta ara verdiğin o 7 gün arada bile koruyuculuğu devam eder.
için rahat olsun.

Merhaba kızlar
reglm kına günüme denk geliyor acaba bu hapla düzenleyebılırmıyım?

Merhaba,
Ben polikistik over sendromu nedeniyle kullanmaya başladım yasmin'i. Daha önce doktor kullanmamı önermesine rağmen etrafımdan duyduğum olumsuz yorumlar nedeniyle cesaret edip bir türlü başlayamamıştım. Ama polikistik nedeniyle çok uzun süre regl olamayınca ve yüzümün sivilce dolması sebebiyle bundan 19 gün önce başladım kullanmaya. 2 bucuk aydan sonra regl olmuştum ve reglimin bittiiği gün başlamış oldum yani. Henüz ilk paket dahi bitmedi ama cildim de bir tane bile sivilce kalmadı. Ufak tefek izler yalnızca ama önceki halini düşününce benim için hiç dert değil. Olumsuz olarak şunu söyleyebilirim, ben önceden de çok iştahlı biri değildim ama şu an neredeyse bi kase çorbanın yarısıyla doyuyorum. Zaten zayıf olduğum için pek hoşuma giden bi etki değil bu. Ve bahsedilmiş zaten göğüslerim de farkedilir oranda irileşti. Ben genel olarak memnunum tabi dediğim gibi çok kısa süre oldu, uzun vadede vücudumu ne gibi etkileri olucak bekleyip görücem, şimdilik bırakmayı düşünmüyorum.

Yasminden benim de bir şikayetim olmadı kullanırken. Hatta kistlerimi yok etti.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben doğum kontrolü için kullanıyorum 2 yıldır. Gayet memnunum hiçbir problem yaşamadım.Zaten piyasada olanların en iyisi şuanda.Gerçi bir ara bana Yazz isimli bir marka önerilmişti ama değiştirmeye cesaret edemedim.Ayrıca kıl köklerini de zayıflatıyor hormonları dengeliyormuş.Ben lazer epilasyon yaptırdığım için bu konuda bi şey diyemem ama ilk söylenen buydu.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Mayıs ın 22 sinde adet oldum ve gün yasmine başladım 14ünde düğünüm var. ve ilacım yrn bitiyor umarım 5 gün sonra olurum adetimi. fakat ben ilacı kullandığımdan beri adetim dışında bazen parçalı olarak kahverengi lekeler geliyor acaba şuan hastamıyım

Mayıs ın 22 sinde adet oldum ve gün yasmine başladım 14ünde düğünüm var. ve ilacım yrn bitiyor umarım 5 gün sonra olurum adetimi. fakat ben ilacı kullandığımdan beri adetim dışında bazen parçalı olarak kahverengi lekeler geliyor acaba şuan hastamıyım

İlk kutuda lekelenme yapıyor endişelenmene gerek yok canım 2. Kutuda geçer:KK34:

X