Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
MERHABA CHARACTER
YASMİNEYİ ADETİN DÖRDÜNCÜ GÜNÜ BAŞLASAM VE DÜZENLİ Bİ ŞEKİLDE DEVAM ETSEM FAYDASINI GÖRÜRMÜYÜM İLLA ADETİN 2. GÜNÜ MÜ BAŞLAMAK GEREKİYOR

MERHABA CHARACTER
YASMİNEYİ ADETİN DÖRDÜNCÜ GÜNÜ BAŞLASAM VE DÜZENLİ Bİ ŞEKİLDE DEVAM ETSEM FAYDASINI GÖRÜRMÜYÜM İLLA ADETİN 2. GÜNÜ MÜ BAŞLAMAK GEREKİYOR

adetinin 1. günden itibaren başlaman gerek. ama genede devam 1 hafta ek korunma yöntemi kullan sonra sıkıntı olmaz :)

Arkadaşlar Merhaba,
Ben yaklaşık 1 buçuk sene Yasmin kullandım. Ağustosta bıraktım hala hamile kalamadım. bıraktıktan sonra adet düzenim haliyle değişti, bıraktığımdan beridir bu ay sadece kahverengi ve siyaha yakın renkte adet gördüm. Bütün adetim boyunca ped kullanmadım o derece yani. Sebebi sizce nedir? Bu normal midir?
Şimdiden teşekkürler.

çoooooooooooooooook normal.bende kullandım.doğum kontrol hapları içerisinde en kalitelisi.yan etkisi biraz göğüslerde ve göbüşte şişlik yapabilir.sen yeni başladığın için böyle bir etkiyle karşılaşmış olabilirsin.bir süre sonra düzene girer.sevgilerimle...
Bir soru da ben sorabilir miyim :) Ben 7 Mart ta Nasipse evleniyorum da cevremdeki bayanlar Yasmin i tavsiye etti ama kafamda bazı soru işaretleri var yani tam olarak ne zaman kullanıma başlamalı cevaplarsaniz sevinirim :-)

Bir soru da ben sorabilir miyim :) Ben 7 Mart ta Nasipse evleniyorum da cevremdeki bayanlar Yasmin i tavsiye etti ama kafamda bazı soru işaretleri var yani tam olarak ne zaman kullanıma başlamalı cevaplarsaniz sevinirim :-)

1 ay once basla:)

yasmine çikolata kistim yenilediği için tekrar başladım. ıkı hafta oldu. ancak iki gündür kahverengi kırmızı lekelenmeler oldu. daha önce kullandıgımda hiç bir sorun yaşamamıştım. bu şekilde olan var mı? normal mi?

yasmine çikolata kistim yenilediği için tekrar başladım. ıkı hafta oldu. ancak iki gündür kahverengi kırmızı lekelenmeler oldu. daha önce kullandıgımda hiç bir sorun yaşamamıştım. bu şekilde olan var mı? normal mi?
ilk aylar ara kanama yapıyor canım merak etme bu sefer farklı tepki vermiştir.

bu ilacı bıraktıkran sonra tüylenme ya da sivilcesi çıkan artan var mı acaba?doktor diane 35 verdi ama fiyatlara baktığımda bu ilaç 3 katı kadarpahalı nerdeyse dianeden ve bana yasmin daha mantıklı geldi

ben yasmin i 1 hafta kullandım sadece ve birliktelik yaşadım. gebe kalmak istemiyorum ama bi sorun olur mu emin olamadım. bilgisi olan? ertesi gün hapı kullanmalı mıyım?

arkadaslar merhaba ben yasmın kullanıyorum ve ilacı düzenli bir saatte düzenli bir şekilde 21 gün boyunca aldım ve ilac biteli 2 hafta oldu kasık arıları karında sislik olmasına ragmen hala adet gormedım ve ilacada başlamadım hamılelık testı yaptım ama sonuc negatıf sizce ne yapmalıyım veya hamılemıyım endıselıyım.

5 ay kadar kullandım. Adetim düzene girdi fakat azaldı. Sürekli baş dönmesi mide bulantısı yaşadım. 2 aydır kullanmıyorum tüm şikayetlerim bitti. Ama sanırım tekrar başlamam gerekecek Sayet hamile değilsem

arkadaşlar merhaba bilginizi almak istediğim bir konu var ben birkaç aydır yasmin kullanıyorum bu ayki kullanımımda ilk 4 hapı içip ondan sonraki 3 gün üst üste almayı unutmuşum bugün de biraz kanamam oldu acaba bu durum neden kaynaklanıyor bilgisi olan deneyimi olan var mı?cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar merhaba bilginizi almak istediğim bir konu var ben birkaç aydır yasmin kullanıyorum bu ayki kullanımımda ilk 4 hapı içip ondan sonraki 3 gün üst üste almayı unutmuşum bugün de biraz kanamam oldu acaba bu durum neden kaynaklanıyor bilgisi olan deneyimi olan var mı?cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu demek oluyor ki adet gününü değiştirmişsin, aslında normal kanaman olması yani mantıken düşündüğümüzde paket bitince 3 gün sonra adet kanamamız başlıyor. oyüzden koruma sağlanmayabilir. aklına takılan bişey olursa doktora gitmende fayda var. Çünkü herşeyde olduğu gibi herkeste farklılık gösteriyor.
sağlıklı günler...

Kızlar merhaba

Doktrum bana ilaca adetin 3. Günü başla dedi normalde doğum kontrol hapları adetin ilk günü kullanılmaya başlanmıyor mu

Mrb ben Eylül de evlenicem Allah izin verirse size bişey sormak istiyorum. Korunmak.istediğimi söyleyince etrafımdaki insanlar yasmin kullanmamı önerdiler sizce daha ilk zamanlarda kullanmam daha sonra bi soruna yol açar mı en az bi.sene çocuk istemiyoruz nişanlımda ben korunmam diyince mecbur kaldım bugün gidip aldım ilk adetim de içmeye başlıcam i.

Merhaba, acil yardımınıza ihtiyacım var :KK43:
14 Ağustos'ta tatile çıkıcam. Reglim 15 Ağustos'a denk geliyordu. Denk gelmesin diye bi' önceki reglimin ilk günü Yasmin'e başladım. Hesabıma göre 10 Ağustos gibi regl olmam gerekiyor. Ancak bu hap dengemi allak bullak etti. Gergin hissediyorum sürekli. İçim sıkılıyor. Sürekli halsizim. Ve bugün hapın 8. sini almama rağmen koyu renkli lekeler devam ediyor. Bu lekeler devam edecek mi, yoksa birkaç güne kadar geçer mi? Ve eğer hapı yarım bırakırsam ne olur? En azından birkaç gün içinde regl olurum ve tatile çıkmadan bu işten kurtulmuş olurum diye düşündüm :) Ama çok fazla yorum var, çıkamadım işin içinden. N'apmalıyım?

Hanımlar merhaba,
Ağustos sonu planladığım tatilime regl dönemim denk geldiği ve dönemimi farklı bir zamana kaydırmak istediğim için bir eczacının tavsiyesi üzerine dün yasmine başladım. Sıkıntım şu sanırım ilaç bende yan etki yaptı; baş ağrısı sersemlik kolumda rahatsızlık hissi gibi durumlarım mevcut ve daha 2. hapımı bugün içtim..
sorum şu:
1-ilacı bırakmalı mıyım?
2-ilacı şuan hala regl iken bırakırsam ne olur?
3-ilacı bıraktıktan bir süre sonra yeniden regl olur muyum?
4- ilacı bıraktım ve bir regl daha oldum diyelim bi sonraki ay için söktürücü içsem çok zararlı mıdır?
yardımcı olursanız çok sevinirim kafam çok karışık ne yapacağımı yada yapmam gerektiğini bilmiyorum :KK43:

Merhaba, acil yardımınıza ihtiyacım var :KK43:
14 Ağustos'ta tatile çıkıcam. Reglim 15 Ağustos'a denk geliyordu. Denk gelmesin diye bi' önceki reglimin ilk günü Yasmin'e başladım. Hesabıma göre 10 Ağustos gibi regl olmam gerekiyor. Ancak bu hap dengemi allak bullak etti. Gergin hissediyorum sürekli. İçim sıkılıyor. Sürekli halsizim. Ve bugün hapın 8. sini almama rağmen koyu renkli lekeler devam ediyor. Bu lekeler devam edecek mi, yoksa birkaç güne kadar geçer mi? Ve eğer hapı yarım bırakırsam ne olur? En azından birkaç gün içinde regl olurum ve tatile çıkmadan bu işten kurtulmuş olurum diye düşündüm :) Ama çok fazla yorum var, çıkamadım işin içinden. N'apmalıyım?

Yasminde bunun olması normal ama sen yinede böyle durumlar için Orgametril kullan bence genelde tatile giderken bu ilacıda yanlarında götürüyolar :) Orgametrili bıraktıktan 2-3 gün sonrada normal bi şekilde kanama oluyor .

X