Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Cevaplar için teşekkürler sigara ile kullanan arkadaşlar var mı ? Kilo sanırım her bünyede farklı oluyor onu yaşayıp görücem

Ben sigara ile kullandım ama şu an sıkıntı yaşıyorum. aynı sıkıntıları yaşayan var mı diye göz atıyordum. Jinekoloğum doğum kontrol hapı önermişti, sigara ile kullanmazsan iyi olur da demişti. Şimdi ilacı bırakmak zorunda kaldım, kalple ilgili problemler yarattı. Değerlendirecek farklı bir alternatif varsa onu tercih et bence. Ya da daha iyisi sigarayı bırak :)

Kızlar bu 7 günlük arada ilişkiye girildiğinde hamile kalınabiliyor mu?

hayır hapın koruyuculuğu devam ediyor eğer şimdiye kadar düzenli kullandıysanız

5 gündür yasmin kullanıyorum ama elim ayağım çok şişti,
fikri olan var mı?
düzene girer mi acaba? yoksa değiştirsem mi?

yasmin i 7 ay kullandım bırakalı 1 ay oldu. Hiçbir yan etkisi olmadı. Bilakis rejim yaptım kilo verdim. Bıraktıkdan sonra adetim 5 gün gecikti. Ama çoğu kişide oluyormuş bu durum.

doktor bana yasmini adet ağrılarım için verdi 3 ay deniyelim dedi.ama benim bunaltılarım çok var. ilk kutunun bitmesine 5 gün var bıraksam ne olur çünkü neredeyse 1 haftadır gece uykumdan uyanıp lavobaya koşıyorum günlerimde doğal olarak çok halsiz ve kalitesiz geçiyor.bilen hanımlar ne yapmalıyım.bırakayım mı şimdi yada 5 gün daha dişimi sıkıp öbür kutuya başlamayayım mı?

Son düzenleme:

bende yasmin kullanıyorum daha ilk kutu bitti 4 gün gecti hala adet olmadım.gecen ay düğünüm oldu ilk gece adetliydim adetliyken hamile kalma ihtimalin yok dediler.içim tuhaf hatta korkuyorum.bende de karın şişliği ve göğüslerde acıma yaptı yardım beklıyorum...

Canım bende liseye giderken kullanmıştım kist yüzünden.İçtiğim günden bırakana kadar hergün mide bulantısıyla geçti ben 3 ay sabrettim ama çoğu zaman kustum yan etki göstermediğini söleyenlere şaşırıyorum o yüzden.

cevap için teşekkür ederim bende öyle sürekli mide bulantısı yaşıyorum. ikinci kutunun yarısındayım ama kaç kere istifra ettim yine ne yapıcam bilmiyorum

cevap için teşekkür ederim bende öyle sürekli mide bulantısı yaşıyorum. ikinci kutunun yarısındayım ama kaç kere istifra ettim yine ne yapıcam bilmiyorum

Doktora gidip sor bence şuan bırakabilirmiyim diye hayır derse en azından bu kutu bitince içme bidaha bazı insanlarda hormon ilacı kilo aldırıyor ama bende de senin gibi tam tersi etki yapıyor

Merhabalar arkadaşlar. Ağustosun 31inde düğünüm var ve korunma amaçlı temmuzun başında adetimin ilk günü kullanmaya başladım 15. ilaçtayım hala akıntı oluyor. Normal olduğu söyleniyor ama çok rahatsızım oruca denk geldi kötü oldu. Bir de zaten büyük olan göğüslerim iyice hassaslaştı ve büyüdü. İlacı bıraktığımda veya şu uyum sürecini atlattığımda göğüslerim normale döner mi. Aşırı rahatsızım. Konunun geçmişine de baktım fakat bir arkadaş daha sormuş kimse yanıtlamamış. Bilgisi olan paylaşabilir mi.

Son düzenleme:

Canım malesef göğüsler regl dönemine yakın biraz daha hassaslaşabilir - bana öyle oluyo, ama sonrasında adet ile birlikte bende bu etki yok oluyo... İlk bikaç kutuda uzun süreli oluyo bu, uyum süreci diyebilirsin buna da sanırım, sonraki kutularda bende dediğim gibi olmaya başladı... Normal adet öncesi belirtisi olarak görüyorum sadece :) Umarım sende de en kısa sürede bu şekile dönecektir.

Bu arada ben 1.5 senedir devamlı ve düzenli olarak kullanıyorum ilacı, ama son 2 kutumu Mayıs'da almıştım. Şu malum reçeteli ilaç uygulaması başladığından beri eczaneye gitmeme gerek yoktu yani... Sana veya diğer arkadaşlara sorum şu anda yasmin de reçeteli mi satılıyo? Ona göre doktoruma gidip yazdıracağım... Yukarıdaki başlıkta da sordum ama kimse cevaplamamıştı....
Şimdiden teşekkürler.

İlacı kullanmadığım dönemlerde de regl dönemimde göğüslerim aynı şekilde hassaslaşırdı. Bu ilaçla geçmek bilmedi. Şu aralar ya normale dönmeye başladı ya da ben alıştım artık bu etkisine :/
Bu arada yasmini yazdırmadan direkt olarak eczaneden alabiliyorsun.

kızlar bende yasmine başlayacağım ama sivilce için. aynı zamanda saçıda uzatıyomuş (şampuana katarak değil) saçında ve cildinde işe yarayanlar varmı iyi sonuç görenler varmı?

herkeze merhaba ben bir dönem 3 ay kadar bir süre kullandım lekelenme görmedim, adet ağrılarım çok azaldı, göğüsümde regul dönemi harici hassasiyet olmadı ve koruması son derece iyi bir ilaç. Kötü tarafı kuruluk ve isteksizleştiriyor hiç zevk alamama durumuna gelince ben ilacı bıraktım. 5 yılda sadece 3ay korundum ilaç ile ondada pişman oldum. Acaba genel olarak ilaçlar kuruluk ve isteksizlik yapıyor mu? yoksa ilacın gösterdiği kişiye özgü yan etkimi?

canım her hapın kişiden kişye göre yan etkisi olmakla beraber çogu kuruluk yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…