Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhaba kızlar,
yeni evliyim, kaşıntı şikayeti ile doktora gittim ve mantar olduğumu söyledi, fitil ve iki adet ilaç verdi, eşim de içecekmiş ilaçlardan, pek anlamadım. Ayrıca korunma yöntemi olarak da prezervatif kullanmayın, yasmen iç dedi, ancak ben d.kontrol haplarına sıcak bakmıyordum, yan etkileri zararları olduğu söylenmekte. daha once hıc kullanmadım da, öncelikle mantarın gecmesı cın ugrasacagım ama sonrasında d.kontrol hapına nasıl baslarım bilmiyorum hiç istemiyorum.

Doğum kontrol hapının faydaları var canım.
Meme kanserini önlüyor.
Yumurtalıklarda kist oluşumlarını engelliyor v.s

tatlım peki onca yazılan olumsuzluklar doğru değil mi ? şikayetler?

İki doktor da bana bunu önerdi.
kİSTLERİm için...
Kistlerimi küçülttü çok şükür.
Vardır doktorların bir bildiği bence.
Zararlı şeyi bize önermezler.
Sigara içenlere vermiyorlar pek.
Bir de 35 yaşından sonra kullanmak iyi değil.

doğrudur, ancak daha önceki okuduklarım endişemi arttırmıştı, doktora da sordum sakıncalı değil mi diyerek fakat net bir açıklama yapmadı, prezervatif performansı çiftler arası bağı etkiler vs dedi yalnızca. Saglık açısından bişi söylemedi.

Bir doktora daha sor istersen canım.
Spiral de taktıyorlar ama senin kararın tabi.

Bir doktora daha sor istersen canım.
Spiral de taktıyorlar ama senin kararın tabi.

ben de aynı şekilde bir doktora daha danışmayı düşünüyorum. Çünkü spiral de hap da istemiyorum, bence en hijenik ve mantıklı gelen prezervatif, ancak onu da eşim istemiyor ve çıkmazda kaldım.

selam kızlar evli olup da zoretanin kullananlar cevap verebilir mi:26: ben zoretaninle yasmini beraber kullanmak istiyorum ama tecrübesi olandan fikir almak istiyorum.. zaman ayırıp cevap yazan herkese teşekkür ederimm

selam kızlar evli olup da zoretanin kullananlar cevap verebilir mi:26: ben zoretaninle yasmini beraber kullanmak istiyorum ama tecrübesi olandan fikir almak istiyorum.. zaman ayırıp cevap yazan herkese teşekkür ederimm

zoretanin kullandım..fakat kullandıgım zaman evli degıldım d.k hapıyla kullanılıp kullanılmadıgı hakkında fıkrım yok ama bu ılacı kullanırken cok dıkkat edın kesınlıkle hamıle kalmamanız gereklı ustelık ılac tdavısı bıttıkten sonrakı 6 ay ıcerısındede hamıle kalmamanız gerekli bunları belkıde bılıyorsunuzdur doktorunuzda anlatmıstır ama yınede soylemek ıstedım.
ıyılıklerıne gelınce kullanım esnasında sıkıntı ceksende kuruluktu fln gıbı degıyor sabret ve tedavının bıtmesını bekle sonuc mükemmel ben kullanalı 3 yıl kadar oldu ve ogunden berı en ufak sıvılcem dahı cıkmadı hap tedavısı bıtındede iz kremi verir zaten doktorunuz eger ızlerınız varsa onun sonucuda cok ıyı aman yarıda bırakmayın derım..

kızlar bu ay kullanmaya başladım doğum kontrol amaçlı. fakat 18 gün oluyor hala adetim devam ediyor. ilk bir hafta yoğun sonrasında daha az miktarda geliyor ama kesintisiz 18 gündür adet oluyorum. dr.umda ilk 3 aydüzensizlik olur üç ay sonunda geçmezse değiştirirsin dedi. daha ne kadar sürecek böyle üç ay sürekli kanamam devammı edecek. bıraksammı diyede düşünüyorum. varmı böyle uzun adet yaşayan. ne kadar daha sürmüştü hiç kesilcek gibide görünmüyor

x

Canımm teşekkür ederim verdiğin bilgiler için dokrotum kullanabılırsın cok var kullan dedı ama ben tecrubesı olanlardan bılgı almak ıstedım.. ılacı bırakıktan 1 ay sonra hamıle kalınabılır dıye bılıyordum demek 6 aymış.. o zaman yasmini kullanmaya mecbuen devam..

rica ederım bana doktorum ılacı bıraktıktan 6 ay sonrası hamıle kalınmaması gerektıgını,hatta ılac kulladıgım donem ve bıraktıkta 6 ay gecene kadar kımseye kan vermemem gerektıgını soyledı.ve aman aklında olsun sakın agda yapma cılt cok hassaslasıyor cunku agda derısı soyabılır benım basıma geldı=( bıyıkları agda ıle aldırıyorsan onlarıda ıple aldır ,bıraz sabır istiyor ılac ama snuctan ççokkkkk memnun kalacaksınn,yasadıgın etkıelr ıcın yazabılırsın takıp edecegım sayfayı elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısacagım

Herkese merhaba,

Bir sorum olacaktı...Yasmin doğum kontrol hapını korunmak için 21 gün kullanıp 19 Aralık'ta bitirdim. İlk defa korunma amacıyla yasmin kullandım, daha önce polikistik over nedeniyle kullanmıştım ve hapı bıraktıktan sonra en fazla 2. veya 3.gün'de çekilme kanamam oluyordu. Yarın 3.günüm ve arada karnımda sızı hissetsemde hala bir türlü kanama göremedim. Hapı kullandığım sürece lekelenme de yaşamadım, daha önce oluyordu. Sizce hamile olma olasılığım var mıdır? Ne yapmam gerekir böyle bir durumda? Yanıtınız için şimdiden çook teşekkürler.

Eger hapını atlamadan duzenlı kullandıysan,duzenlı kullanıp antıbıyotıkte kullanmadıysan hamıle degılsındır.Kanaman yakındır bence aynı durum basıma gelmıstı

Merhaba kızlar yeniyim bu sitede. Ama engin bilgilerinize ihtiyacım var. mayısta evlendim ve evlendiğimden beri yaklaşık 7 aydır yasmin kullanıyodum doktorum tavsiye etmişti. bıraktıktan 2 ay sonra filan hamile kalabilirsin dedi. daha bu ay bıraktım ama kafamda büssürü sorular var :S kimisi diyo en az bi 5-6 ay daha korur o ilaç seni kimisi diyo en az 6 ay hamile kalmaman başka yollarla korunman gerekir napcagımı şaşırdım kfama karıştı. Bebiş için bi 5-6 ay bekleyebilirim zaten ondan sıkıntım yokta ama ya olursa hani kalmamam gerekiyorsa offf :S ne dediğimi ben bile anlamadım siz nasıl anlayacaksınızki

Yasmini bıraktıktan sonra 1-2 ay içinde hamile kalanlar oluyor canım ve bunda bir sakınca yok.
Anne olmak istiyorsan hapı bırakman yeterli.

Yasmini bıraktıktan sonra 1-2 ay içinde hamile kalanlar oluyor canım ve bunda bir sakınca yok.
Anne olmak istiyorsan hapı bırakman yeterli.

Canım bnm tesekkür ederim yorumun için valla kafam karıştı herkes bişe söylüyo yok 6 7 ay daha koruyomus filan.Ben bırakalı 20 gün filan oldu daha ama umarum anne olabilirim:) rabbim herkese nasip etsin insallahh. Bu arada yasmin kullanıp bıraktıktan sonra hamile kalanlardan yorumlarını bekliyorum lütfen içimi ferahlatın tesekkürlerrrr

Herkesin dediğine bakma sen canım.
En hayırlı zamanda bebeğin sana gelecektir.
İçin rahat olsun.
Doktoruna da sorabilirsin.

Daha önceleri kullanmıstım ama uzun aradan sonra tekrardan hamilemiyim değilmiyim şüphesine düşmemek için Bende 1 hafta oldu başladım.Bendeki belirtileri kilo verdirmişti , kimin de iştah acar kilo aldırır kiminde ise kilo verdirirmiş... Tekrardan gebe kalmayı düşündüğüm gne kadar yasmine devam edeceğim tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…