Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende de aynı durum söz konusu daha belirgin ve renkleri koyu gibi :S birde adet olamıyorum bu ilacı alırken hamile kalma riski varmı ki :S

ben 2 yıldır Yasmin kullanıyorum son dönemde bacaklarımda kılcal damarlarım daha da belirginleşmeye başladı acaba böyle bir etkisi olabilir mi böyle bir durum dikkatinizi çekti mi?

Bende böyle bir yan etkisi olduğunu duymuştum.

neden zararlı canım acıklayabılırmısın merak ettım dogrusu

hormon içeren haplar olduğu için bitene kadar alınmalı
yoksa görüldüğü üzere ara kanama olur ve adet düzeni çok değişir.
ayrıca adeti azalttığı ya da arttırdığı filan yok.
hormonu bi anda kestiğin için öyle adet oluyorsun.
kafanıza göre kesmeyin şu ilaçları.

Arkadaşlar bu hapı bıraktığınız ay adetiniz uzadı mı, ayrıca o ay ara kanamanız oldu mu, olduysa kaç ay sürer? şimdiden teşekkürler..

neden zararlı canım acıklayabılırmısın merak ettım dogrusu

Çünkü hormon içeriyor ve paket tamamlandığında alacağınız hormon da tamamlanıyor...
Öyle pat diye yarıda bırakılmaz bırakılmamalı daha doğrusu canım...

merhaba,

ben de yeni kullanmaya baslayacagım ama iki sorum olacak,
adet kanamasının ilk gunu alınmalı deniyor, ilk gun alındığında kanama hemen kesiliyor değil mi?
ayrıca, kullanıma ara verildikten sonra (ornegin 1 ay ara verilse) ve yeniden baslanmak istendiğinde adetin yine ilk gununden mi baslanmalı ?

pazartesi doktora gidecegim ama gitmeden bir fikirlerinizi almak istedim.

Teşekkürler.

Merhaba.
Ben sorularınıza cevap veriyim. İlk başlangıç için adetin ilk günü başlıyorsunuz. Kanamanızı kesmiyor. Normal adet oluyorsunuz.
Ben hiç ara vermedim ama bana göre 1 ay bırakılsa tekrar adetin ilk günü başlanmalı ama tabiki bu son soruyu doktorunuza da danışın.

yanlış yere yazmışım

Son düzenleme:
ARKADAŞLAR ÇOK NET BİR CEVAP İSTİYORUM SİZLERDEN ..Bu hap kilo aldırıyor mu ? Bir de s,gara ile kullananlar var mı ?? Şimdiden teşekkürler

ARKADAŞLAR ÇOK NET BİR CEVAP İSTİYORUM SİZLERDEN ..Bu hap kilo aldırıyor mu ? Bir de s,gara ile kullananlar var mı ?? Şimdiden teşekkürler

Bu soruya öyle çok net cevap alamazsın...
Herkeste yaptığı etki farklıdır...
Genellikle kilo aldırırken bende kilo verdirdi...
Sigarayla birlikte kullanılması çok sakıncalı...

Bazen iştahım açılabiliyor benim ama bu kadarı normal.
sigarayla kullanılması çok sakıncalı diye biliyorum.
Damarlarda sorunlar yaratabiliyor.

Cevaplar için teşekkürler sigara ile kullanan arkadaşlar var mı ? Kilo sanırım her bünyede farklı oluyor onu yaşayıp görücem

kızlar hayatımda ilk defa yasmin kullanmaya başladım 6 gün kullanımndan sonra korunmadan ilişkiye girdik aklıma şu takıldı acaba kutu bittikten sonramı tam koruma sağlar yoksa 6 günlük kullanmam korumuşmudur beni

cevap verebilecek birileri yokmu kızlar duyun sesimi LÜFFFEN:18:

cevap verebilecek birileri yokmu kızlar duyun sesimi LÜFFFEN:18:

bende yeni kullanmaya başlayacam, sağlık ocağına danıştım ilk kullanılmaya başlandığında ilk ay ek olarak korunmak gerekiyomuş sorun olmaması için ama daha sonraları gerekmezmiş yani kullanmaya başladığın ilk ay biraz dikatli olursan senin için daha iyi olur

Bayanlar,

ben 2 kutu yasmin bitirdim, 7 gunluk ara vermiştim, ancak 7 günü unutup suan 9. gundeyim. Bugun 3. kutuya baslasam mı ?
Koruyucugunu kaybetmiş midir, daha once benzer durumu yasadınız mı ?

yardım lütfen..

arkadaşlar bende bir buçuk aydır yasmin doğum kontrol hapını kullanıyorum korunma amaçlı. ben de tek yan etkisi nefes almada zorluk oldu doktora gittiğimde cok nadir görulen bır durum genelde yaşı ilerlemiş olanda görülür dedi açıkcası bir tahlil falan da yapmadı devam ederse bırak her hap aynıdır o zaman sen değil eşin koruncak dedi .dikkat ettim nefes zorlugum aksam oluyor esneme ıhtıyacı oluyor ve sıgara ıcmesemde o ortamda bulundugumda oluyor.acaba haptan mıdır yoksa başka bır sebep mı vardır fikri olan bu yan etkiyi yaşayan var mı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…