Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ya kızlar bende yeni kullanmaya başlayanlardanım adetimin ilk günü başladım yasmine ama 11.gün oldu hala lekelenme tarzında kanamam oluyor normalmi ilk ay için mi böyle yoksa bende mi böyle oldu yardımcı olursanız çok sevinirim böyle olan barmı ilk kullanımında

ben ilk kullandığımda hiç böle bişi yaşamadım..
herşey normaldi ama bende duydum bazen olabiliyomuş..

ben ilk kullandığımda hiç böle bişi yaşamadım..
Herşey normaldi ama bende duydum bazen olabiliyomuş..

öylemi bilmiyorum vallahi olmazsa doktora gidiceğim ben nettende araştırdım hiç bulamadımda böyle oldum diye felan o da ayrı bi stres oldu bana adetim normalde taş çatlasa 6 gün sürerdi ama böyle saçmalayınca ilk aydan dolayı mı öyle bilmiyorum

hormanloarını etkileyen bi ilaç bu ne de olsa bu tarz düzensizlikler normal diye düşünüyorum
hatta bazılarında ara kanamalar yada lekelenmeler yapıyomuş.
dediğim gibi ben düğünümden önceki adet dönemimde kullanmaya başladım yaklaşık 6 -7 aydır kullanıyorum ve maşallah diyim hiç bi yan etkisini görmedim.
senn peki tam bi adet kanaması şeklinde mi devm ediyo yoksa az az mı geliyo ???

pardon söelmişsin zaten lekelenme die,, bence hiç bişi olmaz ben bu tarz şeylere pek endişenmem sanırım birazda o yüzden ama senn için rahat değilse doktora git
yada biraz daha bekle bakalım .....

ya canım nasıl diyeyim böyle lekelenme bildiğin sürekli ya günlük ped yada tuvalet kağıdı koyuyorum ablamlarda kullandılar onalrda hiç böyle bişey olmadı bıraksam mı yoksa diyorum iyice sinir oldum zaten illa bende oluyor böyle dengesizlikler ya da olmazsa doktora gideceğim bu hafta kullanmak istiyorum çünkü en kesin çözüm hamilelikten korunmaktan için bide güya adeti düzenliyormuş bende ters tepti
pardon söelmişsin zaten lekelenme die,, bence hiç bişi olmaz ben bu tarz şeylere pek endişenmem sanırım birazda o yüzden ama senn için rahat değilse doktora git
yada biraz daha bekle bakalım .....

evet ya bilmiyorum ne yapsam lekelenme tarzında keşke bu ayla kalsa da normale binse kullanmak istoyurm ama bilmiyorum

benmki sadece bi tavsiye ama yine sen bilirsin tabi..
bence hiç sıkıntı yapma kendine rahat ol..
ilk kutuda normal bence böle şeyler hatta 2. ayda bile olabilir vücudun alışana kadar
ilaç zaten en mantıklı korunma yöntemi..
sıkıntı yaşamaya devm edersen başka markalarda ilaç kullanmayı deneyebilirsin..
ama yasmin en genel kullanımı olan zaten

saol canım tavsiyeni dikkate alıcam çok teşekkür ederim işallah en kısa zamanda düzene binerde bende rahat bi nefes alırım

Herkese merhaba; Ben de yasmin kullanmayı düşünüyorum fakat sigara kullanıyorum.Dr sormuştum 2 yıl önce kullanabilirsin deyip Yasmin yazmıştı ama kullanmak nasip olmadı.Şimdi acil ihtiyaç duyuyorum.
Sigara içip yasmin kullananlar var mı aranızda ???
Adetin 1. günü mü ilk hapı almak gerekiyor ???????
Kilo aldırıyor mu ????
Cevap bulursam çok sevineceğim kızlar

ben de tamamen aynı şeyi yaşıorum. 12. gün hala devam... :S artık bitti diyorum:S sora bi bakıorum; yeniden çok az miktarda (kan bile diyemiycem) leke gelmiş :S bende yan etki olarak göğüsümde regl öncesi dönemde yaşadığım şişliğin aynısı meydana geldi. lakin bu durumdan memnunum .) silikonlu gibi duruo böyle :)

kızlar bende 3 aydır kullanıyorum ve ilk ay 15 20 gün kanamam oldu bende çok korkmuştum ama daha sonra bir eczacıdan bunun ilk kutu da olabileceğini öğrendim. zaten daha sonrada böyle bişey olmadı gecti gitti..

aaaaay beni mahvetti o remen öldüm dirildim gerçi doktorum değiştirdi yasmin desolet vs. verdi ama hiç birisi gelmedi sinir gerginlik uyku hali baş dönmesi felan en iyisi korunma yöntemi riski olsada sğlıklısı norma yoldan korunma

merhaba bende ilk regl günümde yasmin kullanmaya başlayacağım.doktorum tarafından dün verildi.1 yıl kullanabiirsin dedi.fakat ben temmuzda evleneceğimi söylemeyi unuttum.evlendikten sonra da kullanabilir miyim acaba?

canım kullanabilirsin ama eğerki hemen bebek istiyorsan 1 ay önceden hapı bırakman lazım çünkü hapı bıraktıktan yaklaşık 3 ay sonra tekrardan yumurtlaman gerçekleşiyor eğer istemiyorsan rahatlıkla kullanabilirsin:)

Rica ederim canım ne dmek ama yasmin aşırıı hassas yapmıştı beni ayh bi ağlama bi ağlama nasıl bi hormon dengesizliğiydi anlatamam sonra alışınca geçiyor tabi

merhaba bayanlar sıze bırsey sormak ıstıyorum bn aralık ve ocak ayında norlevo kullandım adetım gecıktı sokturucu fılan kullandım sukurler olsun sonunda dun adetım basladı
yanlız eskı adetlerım gbı degıl acık renk su gbı kan gelıyo bnden ve dun ılk gundu dogum kontrol hapına basladım sızce etkılı olurmu dogru yapmısmıyım

merhaba arkadaşlar
benim sorum olucaktı yardımcı olursanız çok sevinirim
martın 17.de düğünüm var
bu ay doğum kontrol hapı aldım doktorun önerdiği yasmini.
5.günü başla dedi.bu çarşamba günü 5.günü oluyor ve başlıcam
21 adet içtikten sonra 7 gün ara vermek gerekiyormuş
ama ben adet günümü hesaplayamadım hangi güne denk gelir diye
düğüne gelirse diye tedirginim

6 martta hapın bitiyor 10-11 mart gibi regl olursun. 14 martta da yeni kutuya başlarsın

adetin 1 haftadan fazla sürmüyorsa denk gelmez canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…