Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar bende 6 aydır yasmin kullanıyorum ama herkes çok zararllı artık bırak yada ara ver dıyor.çok kararsızım ev borcuna gırecegız bır sure daha cocuk dusunmuyoruz 3.5 aylık evliyiz ve 23 yaşındayım akıl verın bana ne yapayım,korkuyorum uzun sure yasmin kullanırımda sonra hamıle kalma olasılıgım duser falan dıye :s

Ben yasmini yaklaşık 2 sene kullandım adet düzensizliği için ondan öncede baya değişik doğum kontrol hapları kullandım hapları bırakınca adet görmüyorum yine haftaya doktoro gitcem adetin 3cü günü test yapcakmş ultrasyonda herşey normal diyo bakalım 19 yaşından beri hapları kullanıyorum şuan 24 yaşındayım kendiliğinden adeet görmedim haplarla gördüm

yasmini 14 ay kullandım, doktor 2 ay yumurtalıklarının çalışmasına izin ver dedi.bende bu arada kondomla idare ederiz diye düşündüm, bıraktım.Ama adetim gecikti.Ben daha önce polikistik over için 4 ay kullanmıştım bıraktığımda da kullanır gibi 28 günde bir olmuştum..Şimdi sorum şu bırakınca adetiniz bozuluyormu? yada bırakınca hemen hamile kalan var mı?

kızlar bende çikolata kisti olduğu için doktor yasmin hapını verdi bu hapı kullanalı 18 gün oldu bu arada idrar kaçırmalarım idrar sıkışmalarım olmaya başladı sık sık sıkışma oluyor en fazla1.buçuk saat tutabiliyorum acaba bu ilacın yan etkisi mi çok korkuyorum lütfen yardım edin bana

yasmin kullanan arkadaşlar bişi sorucam regl olduğunuzda kanama yoğunmu yoksa az mı? oluyor..
Başka bi doğum kontrol hapı kullanıyorum düzenli regl oluyorum, yan etkiside(kilo,sinirvs gibi konularda) yok..
ama regl çok az oluyorum kanamam az oluyor 4 gün felan sürüyor 1. gün yoğun 2-3 gün lekelenme..
sizin bu hapta böle şikayetleriniz varmı bunumu kullansam acaba?

herkese iyi akşamlar arkadaşlar.bende kistim için yasmine başladım.adetimin ilk günü başladım.ama 10 gün geçti hala adetli gibiyim.kanama değilde resmen çamur gibi simsiyah akıntılar oluyor.normalde 5 gün sürerdi adetlerim.ilk ay böyle olması normal mi.sizlerde bunu yaşadınız mı teşekkürler

canımm ben kullanmıyorum ama bildiğimce yardımcı olim..

Kuzenimin 2 yumurtasında da kisti var..

ve adet olamıyordu çok ağrılı oluyordu..

oda 3 ay yasmin kullandı böylee koyuu gelmesi çok gelmesi normalmiş doktor öyle demiş kistlerr patlayıp akıcak böyle demiş..
Bi wc giriyorum göl oluyo her yer diyordu pıhtı pıhtı resmen diyordu..
Bence normal böyle olması ara lekelenmeleride olmuş ama 3 aylık bi tedavi için yasminn vermiş doktor ona, bitirdi şuan adet döneminde tekrar ağrısı olursa gidicek yine olmaz ise sorun yok demiş..

cnm cevap için sagol.evet bende araştırdım.böyle olması normalmiş.3ay kullanıp doktora gidicem bende.umarım kistlerden kurtuluruz.öptümm sizi

Arkadaşlar bende yasmin kullanalı 8 gün oldu 6. Gün de adetim bittii
ve dün adet gibi bi kanamam oldu korktum biraz sabaha kesildi ve şuan gene var
ne yapsam bıraksam mı yoksa devam mı etsem tecrübesi olan var mı
cevap yazın lütfennnn

Merhaba
Ben de yasmin kullanıyorum 3 aydır. Son iki haftadır acayip kaşıntım var. Bölge farketmeksizin vücudum kaşınıyor. Hapın yan etkisi mi bu ?
Bİr de adetim az ve koyu oluyor. Normal mi?

Merhaba
Ben de yasmin kullanıyorum 3 aydır. Son iki haftadır acayip kaşıntım var. Bölge farketmeksizin vücudum kaşınıyor. Hapın yan etkisi mi bu ?
Bİr de adetim az ve koyu oluyor. Normal mi?

canm haple ilgisi olduğunu düşünmüyorum adet de düzensizlik oluyor ama en iyiyis drye görün derim

merhaba arkadaşlar bende 3 aydır yasmin kullanıyorum fakat 3. kutuya başladığımda griptim ve antibiyotik kullandım yasmin hapıyla birlikte duydumki antibiyotikle birlikte kullanıldığında koruyuculuğu kalmıyormuş hemşire bir arkadaşa sordum kullandığın antibiyotik o kadar güclü değil dedi yani iki hapın etkileşimi olmaz dedi ama benim içim yine rahat değil bu süreçte hamile kalmışsam diye korkuyorum iki hapında bebeğe etkisi olurmu acaba diye sizlere sorum şu şüphelendiğim günden yaklaşık 20 gün sonra gebelik testi yaptım negatif çıktı idrarla yapılan testler kaç gün sonra sonuç verir? sonuç doğrumudur?şuan 7 günlük aradayım biraz lekelenme oldu gibi ama tamda değil sizce hamile olabilirmiyim...

Merhaba kızlar

Ben 6 aydır yasmin kullanıyorum ama korunmak için değil PCO tedavisi için verdi doktorum. Ya tam anlamıyla kullanmayı bilen biri bana tam olarak anlatabilir mi biryerlerde hata mı yapıyorum ???

Ben 1 kutu ilaç bitince adet olana kadar bekliyorum ( kaç gün olursa artık bazen 3 gün sonra oluyor bazen 1 hafta sonra oluyor. ) Normali nedir ??? ilaç bitince kaç gün sonra adet olmak gerekiyor ???

Bir de ara kanama normal mi ??? 2-3 ay önce bi ara kanamam olmuştu doktor normal demişti. Bu ay adetimden 10 gün aradan sonra ara kanamam oldu 3-4 gündür devam ediyor 1 gün kanadı kan parçası geldi 2 gündür de pembe kan sürülüyor bir de ağrım var. Ara kanama normal mi ??? Bekar olduğum için anlamıyorum bu durumları tecrübeli biri açıklarsa çok sevinirim.

selam kızlar
yeni evliyim 2 kutu yasmin bitirdim 3. sündeyim şimdi. inanılmaz bi kuruluk var aynı zamanda haz alamıyorum.
daha önce böyle bir sorun yoktu. ne yapmalıyım bilemedim. yasminin bu gibi problemleriyle karşılaşan var mı hap değiştirmek çözüm olabilir mi?

canımm bi doktora muhakkak çık derim aynı sorun ilaçtan önce vardı bende fitillerle anlattımm
zor bi dönemdi bn birinci paketii yeni bitirdim ve hmn regl oldumm 7 gün sonra ilaca devam ettiğimde reglim çoktan bitmiş olucak ama ilac regl döneminde içilmiyomuydu bnde kafam burda karıştıı

ilgine teşekkür ederim iklimamcım
doktora göründüm. doğum kontrol haplarının bu gibi etkilerinin olabileceğini söyledi. başka yöntemle korunun dedi. fitil verdi. bende bu kutudan sonra ilacı bırakmaya karar vedim.
iklimam ne olursa olsun 7 gün ara veriyorsun7. günden sonra tekrar başlıyorsun. hap 7 gün korumaya devam ediyor.
bu arada doktor yasminin en iyisi olduğunu söyledi

ilaç bittikten sonra o 7 günlük arada adet olursun canım. kaç gün sonra olacağı kişiye göre değişir. mesela benim 5. günde geliyor.
ara kanama olması da normal. doktor da normal demiş zaten.

bişey dğill canım ne demek bende da aynıı sekilde fitille tedavi olmustummm gecer insallah kendini kasmamaya dikkat et 2 kutuya yeni gecicem istemeyerekte olsa içmem gerek eşim önlemini alıyoo ama ya kaza olursa :)))
tedbiri tedrisat

kızlar doğum kontrol hapı kullanıp vücudunda çinko folikasit b12 değerleri düşük olan varmı?

doğumkontrol hapı folikasit düşüklüğü yaptı bende sanırım..

10 ay kulandım hapı saç dökülme, yorgunluk hali ve aşırı üşüme sorunlarıyla dok. gittim tahlilimde folik asit, kan, b12 değerlerim düşük çıktı hiç böyle sorunum yoktu hapa bağlıyorum ben çünki hap yapıyomuş..

hiç böyle bi sorun yaşayan var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…