Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben daha ilk paketimi yeni bitirdim ve bnde yan etki olarak kahverengimsi akıntı dışında azda olsa hergün kanamam oluyodu ve 1 aydr aşagı yukarı hergn kanamam vardı kasıklarım ağrıodu. dün hapım bitti bgn kanamam ve ağrılarım çoğaldı sanırım adet olucam fakat adetim bitince hap yüzünden ara ara kanamam oluyor sizce napmam lazım :2::97:

bence doktora gtmelisin bu kadar kanama olması normal deil.Belki de o ilaç sana uygun deildir. İhml etme derim :KK34:

slm arkadaşlar.bende 1yılı aşkın yasmin kullanıyorum.aralık,ocak gibi bebek düşünüyorum.nezaman ilacı bırakmam gerektiğini kestiremiyorum yardımcı olursanız çoook sevinirimm.

benimde bir sorum olucak ama bende kist tedavisi için yasmin kullanıyorum regl dönemim 1 gün sürüyor ve cok agrılı oluyor fakat yasmini kullanmaya basladıgımdan beri hemen hemen her hafta regl oluyorum 1 gün sürüyor ama yinede rahatsız edici kullanan arkadaslarda böyle bir etki gören varmı? bu şekilde olması kistin küçüldüğü anlamına mı gelir :44:

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım yasmin hapının konferasına gitmiştim ben diğer doğum kontrol haplarından en iyisi yasmin hapıdır sadece yan etkisi ilk kullananlar için ara kanama yapıyo ama 2 ayda böyle bişi olmuyo bide sinir yapıyo biraz o kadar tavsiye ederim yasmini:KK3:

kizlar ben 2 temmuzda adetimin baslamasiyla ilk defa yasmine basladim ilk 2 gun cok iyiydim ama sonra resmen psikolojim bozuldu herseye aglamaya basladim olmadik seyleri kafamda kurmaya basladim coooook mutsuz oldum ve bugun ilaci birakiyorum ne olursa olsun cunku depresyona girmeye hic niyetim yok

bende 3 aydır kullanıyorum sadece şişkinlik yaptı geçen aya kadar banada doktor stresi önlediğini adet olduğun zamanki psikolojik bozuklukları ortadan kaldırdığını ve kanamayı en aza indirgediğini söyledi gerçekten öyle 3 aydır adet olduğumda ağlamıyorum artık.. o sinir stres üzer,mden kalktı demekki herkeste aynı etkiyi göstermiyor..:44:

cevap vericek kimse yokmu :KK43:
bunun belli bir süresi yok eşim doktor olduğu için biliyorm kullandktan snra bıraktığın zmaan 6 ay içerisinde vücuttan tamamen atılıyor bıraktığın anda hamile kalmayı planlama bunun süresi hiç belli olmuyor bazılarında bu süre 1 yılı gösterirken bazılarında 3-6 ayı gösteriyor..bırktıktan sonra bekliceksin ..

Evliliğimin ilk ayında bende kullandım hiçbir yan etkisini görmedim kiloda almadım arkadaşlar..yan etkilere burdan cevap aramak yerine bence doktorunuza sorun önemli olabilir.

Merhaba kızlar ben evliyim ama daha önce hiç hapla korunmadım. Haziran ayında adetimin ilk günü Yasmine basladım. Esim askerde. Ağustosta izne gelicek. Ben bişeyi merak ediyordum. Hap 21 günlük. Ben ilk hapa basladığımda adetimin ilk günü basladım. 21 gün aralıksız kullanıp 1 hafta ara vermem gerekiyor simdi. O zaman da adet görmem gerikyor sanırım. Hapa o 1 haftalık aradan sonra mı baslamam lazım?? Kafam karıştı da :S Adetin ilk günü sadece ilk defa baslayanlar için mi yani?

Merhaba kızlar ben evliyim ama daha önce hiç hapla korunmadım. Haziran ayında adetimin ilk günü Yasmine basladım. Esim askerde. Ağustosta izne gelicek. Ben bişeyi merak ediyordum. Hap 21 günlük. Ben ilk hapa basladığımda adetimin ilk günü basladım. 21 gün aralıksız kullanıp 1 hafta ara vermem gerekiyor simdi. O zaman da adet görmem gerikyor sanırım. Hapa o 1 haftalık aradan sonra mı baslamam lazım?? Kafam karıştı da :S Adetin ilk günü sadece ilk defa baslayanlar için mi yani?

Canım ben 2 yıl düzenli olarak kullandım ve çok memnun kaldım
hap bittikten sonra 7 gün ara veriyorsun,adetin olup bitiyor genelde 8.gün tekrar 2.kutuya başlıyorsun..

kızlar bugun hapımda çarşambayı alacagım görünüyor:KK43: bugun perşembe. ben dün aldıgımı hatırlıyorum, ama almadımmı bilmiyorum, 2 tane aldım üst üste bu akşam:KK43:(

hapıma baktım hapa ilk alımı perşembe yaptıgımı biliyorum, dün herhalde ters taraftaki çarşambayı aldım, bugunde çarşambayı dolu görünce dün almamışım diye bi tane daha hap aldım, 2 tane içtim herhalde kızlar nolcak kızlar şimdi:KK43:( boşu boşuna 2 tane içtim sanırım.

nolur cevap verin.

bir sorumda şu, bi gün unutmuşsam , o gün unuttugumun farkında olmadan, ertesi günler tek doz almaya devam ettiysem, ve o gunlerde ilişkide bulunulmuşsa nolur kızlar? hamilelik olurmu?

heyecanlanıp bugun 2 kez aldım , ilk hapa perşembe başladıgım için diğer taraftaki çarşambada boştu. dün 2 çarşambada boş oldugu için dikkat etmeden o taraftaki çarşambayı almışım.

ilk hapa perşembe başladıgımdan eminim eşim almıştı ,perşembe aldıgımdan eminim.

dün aceleyle tersteki çarşambayı almışım. bugunde salının devamı olan çarşambayı dolu görünce almadım sandım
boşboşuna 2 hap aldım bişey olurmu kızlar. 21. gün tabletimi alamıcam. bişey olurmu kızlar:KK43:(

peki diğer kutuya hangi gün başlıcam ben, 21. günün tableti kalmadı çünkü:KK43:( normalde 21. günün tabletinide alıp 7 gün ara verip 8 gün alıyordum, şimdi ne zaman alıcam ben yardımcı olun nolur

Son düzenleyen: Moderatör:
7 gunluk ara vermicekmiyim çünkü 21. gün almamış olucam:KK43:(

kızlar şöle düşündüm,

21. günlük son tableti bundan sonra aldıgım yeni kutudan başlıcam. 21. günde alıcam yani. ben yinede riske atmıyım 1 gün fazla içtim diye 21. günde alayım ben yine diyorum. yoksa gerek yok mu?

kızlar şöle düşündüm,

21. günlük son tableti bundan sonra aldıgım yeni kutudan başlıcam. 21. günde alıcam yani. ben yinede riske atmıyım 1 gün fazla içtim diye 21. günde alayım ben yine diyorum. yoksa gerek yok mu?

Canım istersen fazla ilacın varsa evde falan 1 tane fazladan birşey olmaz aynı gün değil de 1 gün sonrası 7 gün ara verirsin sadece adetin 1 diğer gün gelir hiç bişey olmaz

Canım istersen fazla ilacın varsa evde falan 1 tane fazladan birşey olmaz aynı gün değil de 1 gün sonrası 7 gün ara verirsin sadece adetin 1 diğer gün gelir hiç bişey olmaz

canım tşk ederim cevabın için. 21. gün tabletim kalmadıgı için almayayımmı canım yani?
ben dün de almışım aslında, bugunde 2 tane aldım telaştan dün unuttum diye.

21. günede tabletim kalmamış olucak, 21. gün almış gibi diğer kutuya 7. gün sonrasından yani 8. gün mü başliim eskisi gibi.
21. gün almazsam birşey olurmu korkuyorum bıraktıgım 7 günlük içinde ilişki olmuyor zaten ama korktum almamış olucam 21. gün çünkü o şekilde.

Canım ben 2 yıl düzenli olarak kullandım ve çok memnun kaldım
hap bittikten sonra 7 gün ara veriyorsun,adetin olup bitiyor genelde 8.gün tekrar 2.kutuya başlıyorsun..

Canım çok teşekkürler. Dün gidip 2.kutumu aldım. Bugün ilk kutum bitiyor. Haftaya Cuma o zaman 2.kutuma başlıyorum:) Bi de bazı arkadaslarım beni korkutuyor. Onlar hap olmadan korunuyorlarlış eşleriyle. Hap ya korumazsa ya hamile kalırsan diyorlar. Eşim 1 yada 2 ay sonra gelecek. Tam koruma sağlar mı o zamana kadar ??

ben 1 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yok.evlenmeden de 1 y önce bşladım korudu.seninkide korur dert etme :KK61:

X