Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yasmin'i de hastalığımızın ilk günümü kullanıyoruz başlarken?

doktorum bana 3. gun baslamamı onermıstı

doğum kontrol hapı kullanırken adet olamazsın canım... şu an kullandığın ilacın bitince adet olacaksın...

yasmini ilk kullanışım.. bitmesine 3 hap kaldı.. bugün kahverengi sıvı geldi.. acaba adet mi başlıyor diye korkuyorum.. böyle bir şey mümkün olabilir mi? yoksa sadece akıntı mıdır? akıntıysa da bu normal mi? :26: kasıklarımda ağrıyor biraz ama ara ara iki haftadır bu ağrı var.

evet doğum kontrol hapı kullanırken böyle lekeler hatta bazen küçük kanamalar bile olabiliyor...

arkadaşlar merhaba ilk kez yasmin kullanıyorum daha doğrusu ilk kez doğumkontrol hapı...

kasıklarım çok ağrıyor bu normal mi sizce? birde doğum kontrol hapı kullanmama rağmen eşim içime boşalmaktan korkuyor hamile kalıcam die, böyle bişey başına gelen var mı? boşalsada hamile kalmam sanıyorum:S

arkadaşlarım birde önümüzdeki günlerde tatile gideceğiz adet olmak istemiyorum ama o tarihe denk geliyor. şimdi bir kutu bitmek üzere 5 tane falan kaldı, 1 gün ara verip diğer kutuya başlasam sonra o bitince yine 1 gün arayla diğer kutuya başlasam nasıl olur? çünkü şubatın 18 i gibi tatile gideceğim tam o zamana kutular bitmiş oluyor:S 1 gün ara yerine şimdi bu bitince 7 gün ara verip sonraki kutuya ara vermeden mi başlasam? daha önce adet geciktirici kullanıyordum ama bu sefer doktor ikisini birlikte kullanma demişti. sizce napmalıyım??

sormak istediğim bişey var..yasminle bugün 2.günüm.ilk günden itibaren koruma etkisi yapıyor mu?

sormak istediğim bişey var..yasminle bugün 2.günüm.ilk günden itibaren koruma etkisi yapıyor mu?

adetin ilk günü başladıysan evet koruma başlıyor ama ilk günü başlamadıysan bir hafta ek koruma gerekebilir.

doğum kontrol hapına başladığınız ilk ayda ek bir korunma yöntemi kullanmanız iyi olur. 2. aydan itibaren ise yüzde 99 oranında korunma sağlar. yani ekstra bir yönteme gerek kalmaz.
zaten hamilelik gerçekleşmesi zor bir durumdur. hiç korunmasız bile 1 ay içinde hamile kalınabilecek maksimum 3-4 gün vardır ve bu günlerin hangi tarihlere denk geldiği de hemen hemen bellidir.

adetin ilk günü başladıysan evet koruma başlıyor ama ilk günü başlamadıysan bir hafta ek koruma gerekebilir.

jinekologlar ilk ay ek bir korunma yöntemi kullanılmasını önerirler. 2. aydan itibarense gönül rahatlığıyla sadece doğum kontrol hapıyla korunabilirsiniz.

evleneli 2 yılı geçti,yılbaşından itibaren hapı bıraktım bikaç ay prezarvatifle koruncam sorasıda allah kerim.hapı kullanırken hiçbir sorun olmadı umarım korunmayı tamamen bırakınca bi sorun çıkmaz. hapı bıraktıktan sonra hiç adet olmadım henüz 20 gün oldu.bakalım merak ediyorum düzensizlik falan olcakmı.

mrb kızlar..
bende 2 yıl kadar kullandım yasmin i hapı bırakdım regl olmadım snra kahverengi akıntılar gelmeye basladı heryerimde bi sancı ağrı cok garipti pıhtı pıhtı kahverengi ama kokusuzdu..
doktora gttim bebek yok dedi düşük de olmaz dedihapı bıraktıkğn için olmstr dedi nedeneni bana net bi şekilde sölemediler..devam ederse gel dediler..bayramda da devam etti sonra bitti 10 gun sonra falan regl oldum normal bi şekilde smdi bdaha olmam gerekiyor ama daha gelmedi gecikdi yine baklm busfr nolcak prezervtf kullanıyorz korunuyorzda tabi kesin korunma yöntemi değil ama bekliorm bakalm haytımda böle bişi görmmişdim ama cok korktum teleslandım sizede olursa Allah korusun telaslanmayın doktora gdiin die söylüyorum..
iyi geceler..

jinekologlar ilk ay ek bir korunma yöntemi kullanılmasını önerirler. 2. aydan itibarense gönül rahatlığıyla sadece doğum kontrol hapıyla korunabilirsiniz.

dooğrudur tabide ben ilk ay da korunmadım sdece yasminle korundum birsey olmadı değişebilr tabii cnm

yasmini kullanmaya adetimin 3.günü başladım.ilk ay koruma sağlamaz mı şimdi?ilk ay yasmin dışında korunmayan ve bu yüzden aranızda hamile kalan var mı?

slm kızlar bende yaklaşık 2 sene yasmin kullandım düzenli kullandıktan sonra gayet uygun bir korunma yöntemi.yeni kullanmaya başlayanlarda ilk aylarda lekelenmeler oluyor.ben yasmini kullanırken adetim çok düzenliydi 28. günde adet oluyordum bırakınca 24-26 arası değişti yani biraz değişir.ben mart 2010 bıraktım hapı hamilelik istediğim için ama uzun sürdü hamilelik sürecim ben 3 ay falan sonra hamile kalırım diye düşündüm ama olmadı daha yeni hamileyim.ama gerçi 3 ay eşimden uzaktaydım yani yaklaşık 8ay sürdü.hapı kullanırken bunlarıda unutmayın.vücuda etkisi her insanda farklı oluyor.ama yasmini kullanırken adet dönemimde karın ağrım hiç olmuyordu.

bende birkaç gün önce gittim kist ve pko olmasından şüpheeniyor dr'um kan tahlillerim temiz çıktı. araştırdığım kadarıyla genetikte olabiliyormuş polikistik over rahatsızlığı ama geçen ay gittiğimde hiç kist falan yoktu bir ayda hemen böyle nasıl olabiliyor??? Açıkçası hayatımda ilk kez kistim oldu korktum ve korkuyorum ....kist için dr'um banada yasmin verdi kullanmaya başladım inşallah bir ay sonra erimiş olur ... ama polistik overde değilimdir inşallah (( böyle rahatsızlığı olan arkdaşlar varmı yardımcı olabilirlermi???

yasmini kullanmaya adetimin 3.günü başladım.ilk ay koruma sağlamaz mı şimdi?ilk ay yasmin dışında korunmayan ve bu yüzden aranızda hamile kalan var mı?

hiç birşey olmaz merak etme canım.ben de ilk başladığımda reglimin 4.günü başlamıştım balayıma denk gelmesin diye.hatta çok korktum hamile kalırmıyım,hap korumaz mı diye.ama hamile kalmadım,reglinin 1.ve 5. günü arasında herhangi bir gün başlarsan korumaya başlıyor hap.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…