Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
umarım birileri yazımı görür ve cvp verir:)kısaca anlatayım derdimi.ben ağustos 22 de evleniyorum.dr um bana yasmin tavsiye etti ve düğünden önceki son sdetinin ilk günü kullanmaya başla dedi.sonra 7 gün ara ver dedi.şimdi benim sorumağustos 21 de haplarım bitmiş olucak.7 gün ara verince de ağustos 28 olucak yani 21 - 28 ağustos tarihleri arasında düğün gecemde yani 22 ağustosta regl olma yüzem kaç sizce:)bazıları 7 gün ara vermeye başladıktan 3 gün sonra felan diyo ve 2 gün.hadi benim düğün geceme denk gelirse:)

Yanlış anlamadıysam 21 si akşamı da kullanacaksın değil mi? o zaman 24 saat etkin olduğuna göre zaten 22si akşamı regl olmazsın. Ben senin yerinde olsam adetimin 5. günü kullanmaya başlardım.
Çünkü benim adetim düğüne denk geliyordu bende 5. gün başladım. Zaten ilaca özellikle ilk gün başlamandaki sebep ilacın adetin bitene kadar yani ilişkiye girmeden önce 7 gün boyunca hamilelikten korumaya tam başlaması. perspektifinde de yazıyor 5. gün başlanırsa ilacın ilk günlerinde ek koruma öneriyor.Sende o sırada daha evlenmemiş olacağından sorun olmaz. Bence hiç riske atma evliliğinin ilk günlerinin tadını çıkar hemen adet mi olacaksın. 5 gün ileri atmış olursun. sonra normal devam edersin.

ben de 3 haftalık evliyim. hiç stresli olma herşeyin tadını çıkar. Evlenince anlayacaksın ki bu telaşlar çok güzelmiş.

bence de hiç takma bunları kafata. ben düğün gecesi reglim 3. günündeydim. biraz dikkat edince kat kat giyince ve sık tuvalete gidince bi şey olmuyo. herşeyin hayırlısı. bu arada tebrik ederim. bugunler en heyecanlı en zor gecen gunler, kafana hıc bı sey takma, düğünden sonra hepsının bos oldugunu anlayacasın

merhaba sana cevap vereyiim..BİRSAM
ŞİMDİ KORUNMAYA 1 AY ÖNCEDEN BAŞLAMAN GÜZEL YAPMAN GEREKEN 2 ŞEY VAR..1 NCISI 7 GÜNLÜK ARA VERMEDEN DİGER KUTUYA BAŞLAMAN..OZAMAN ADET GÖRMÜYCEKSIN DÜGÜN GÜNÜ VE Bİ DEFALIK ADETİNİ ERTELEMİŞ OLCAKSIN
2NCI SEÇENEGİN İSE..7 GÜNLÜK ARANI VERCEKSIN DÜGÜN GÜNÜNDE ADET OLMA İHTİMALİNİ EŞİNLE PAYLAŞACAKSIN ..O GÜNLERİ ADETLİ GEÇİRECEKSİN..SEÇİM SENİN...

Ama adetini atlatması ona çok sıkıntı ve şişkinlik verebilir. Daha başlamamışsın bence adetinin 5. günü başla o zaman düğünden yaklaşık 1 hafta sonra adet olursun. Hiç riske atma, tatlı canını sıkma.
Hayırlı olsun şimdiden

yasmin i ben de kullanıyorum 9 aydır baya araştırarak kullanmaya başladım ilk kullandığımda göğüslerimde şişlik oldu sonradan düzeldi bunun dışında herhangi bir yan etkisini görmedim ..ilacın yan etkileri çok azmış zaten ve herkes bu etkileri yaşayacak diye bir durum söz konusu değil..bünyeye bağlı....

benim birkaç arkadaşım yasmin kullanıyodu maşallah baya şiştiler.belki bünyeden kaynaklanıyodur. bennim dr ginera yı önermişti 5.5 yıl kullandı m hiç bir yan etkisini görmedim.ve hiç kilo almadım.kuıllamak isteyen arkadaşlara da öneriyorum.a.s.

arkaadslar benimde sizlere bir sorum olucak yaardımcı olursanız sevinirim.. yasmin kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok fakat bu ay tatile gidicem ve regli günüme denk geliyor. adet geciktirici ve yasmini aynı anda kullansam sıkıntı olurmu?

yadımcı olun bana :)

benim birkaç arkadaşım yasmin kullanıyodu maşallah baya şiştiler.belki bünyeden kaynaklanıyodur. bennim dr ginera yı önermişti 5.5 yıl kullandı m hiç bir yan etkisini görmedim.ve hiç kilo almadım.kuıllamak isteyen arkadaşlara da öneriyorum.a.s.

a.s. evet sanırım bünyeye göre farkediyor bende şişlik vs olmadı sabt kilomdayım fakat bu ay biraz gögüslerm şişti sanki kafamçokkarıştı

çok saolun fikirleriniz için.adet atlatma bana çok sağlıklı gelmedi ama en güseli sanırım adetin ilk günü değil de 3. günü başlamak.o zaman 3-4 gün gecikmiş olcak zaten sanırım:)

arkadaslar bişey öğrenmek istiorum yasmini kullanmaya başladgımdan 21 gun sonra ilaç bitio.aradaki 7 gun boslukta adet oluoruz.peki her ay aynı gundemı gelıo yanı 25 gunde falanmı adet oluoruz

28 agustosta dugunum var ve bugun 25inde adet oldum ve 3 gundur yasmini kullanıorum şimdi ben 25 indemı hastalanmam lasım yaaa kafam karıştı nolur yardımcı olun

arkadaslar bişey öğrenmek istiorum yasmini kullanmaya başladgımdan 21 gun sonra ilaç bitio.aradaki 7 gun boslukta adet oluoruz.peki her ay aynı gundemı gelıo yanı 25 gunde falanmı adet oluoruz
ben bir yil kullandim dedigin gibi 21 taneyi kullaniyorsun bitince 7 gün ara veriyorsun ben hapi biraktigimin 5 günü regl olurdum yedinci güntekrar baslardiim.yani herkeste ayni omuyor bir yil bi sekilde oldu benim bazilarinda 21 bitince hemen geliyor.ben hic memnun kalmadim cok tüylenme ve kilo etti bende

ben bir yil kullandim dedigin gibi 21 taneyi kullaniyorsun bitince 7 gün ara veriyorsun ben hapi biraktigimin 5 günü regl olurdum yedinci güntekrar baslardiim.yani herkeste ayni omuyor bir yil bi sekilde oldu benim bazilarinda 21 bitince hemen geliyor.ben hic memnun kalmadim cok tüylenme ve kilo etti bende

ya inanki kafam karıstı dugun gunume denk gelcek dıe cok korkuyorum

peki adet gecıktırıcı ıgne kullansam bana bı zararı olurmu
canim kadin dr.sor zaten dügünden önceki korkularin falan varsa giderne yapama gerektigini.kiz ügün gününe gelsin ne olcak
azcik daha sabredersiniz:))))

herkese merhaba

14 aylık evli ve iki aylık hamile bir bayanım.evliliğimin ilk üç ayında yasmin kullandım.3ayın sonunda da ayağımda toplar damarımda 3 yerde pıhtı oluştu.1.5 ay yürüyemedim.ilk günler hastane de olmak üzere 6 ay tedavi gördüm.inanılmaz zor ve meşakkatli bir tedavi süreci oldu.ve ömrüm boyunca dikkat etmem gerekecek çünkü tekrarlama riski var.şu an hamile olmamdan dolayı risk 7 kat fazla ve her gün iğne oluyorum.gittiğim prof. kesinlikle yasminden kaynaklandığını söyledi.çünkü onun dışında hiç bir sebep yok.ve benim gibi olan bir sürü insan tanıdım hepsi de yasmin kullanan insanlar.lütfen arkadaşlar bu ilacı o kadar ulu orta reklamını yapmayın.kullanmadan önce dikkat edin.hatta hiç kullanmayın.yoksa hayatınız boyunca izini taşıyacaksınız.

herkese merhaba

14 aylık evli ve iki aylık hamile bir bayanım.evliliğimin ilk üç ayında yasmin kullandım.3ayın sonunda da ayağımda toplar damarımda 3 yerde pıhtı oluştu.1.5 ay yürüyemedim.ilk günler hastane de olmak üzere 6 ay tedavi gördüm.inanılmaz zor ve meşakkatli bir tedavi süreci oldu.ve ömrüm boyunca dikkat etmem gerekecek çünkü tekrarlama riski var.şu an hamile olmamdan dolayı risk 7 kat fazla ve her gün iğne oluyorum.gittiğim prof. kesinlikle yasminden kaynaklandığını söyledi.çünkü onun dışında hiç bir sebep yok.ve benim gibi olan bir sürü insan tanıdım hepsi de yasmin kullanan insanlar.lütfen arkadaşlar bu ilacı o kadar ulu orta reklamını yapmayın.kullanmadan önce dikkat edin.hatta hiç kullanmayın.yoksa hayatınız boyunca izini taşıyacaksınız.
canim bende memnun kalmadigimi belirtim zaten bende de varis gibi damarlar cogoldi baldirlarimda ya ben hic düsünmemistim 1 yil kulladim ve bu zarf icinde du demek yasminden kaynaklaniyor öylemi:uhm:

X