Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaslar yasmının koruma etkınlıgı kaç saat bılen var mı yanı ben her gece saat 10 da ıcıyorum sabah cinsel ilişkide bulunsam hamıle kalırmıyım acaba bılgısı olan var mı acıl cvp yazın lutfen

yok arkadaşım düzenli kullandıkan sonra ilacını hamile falan kalmazsın 21 gün kullanıp 7 gün ara verdiğindede koruyormuş doğum kontrol ilaçları..

Bende doktoruma sordugumda en az yan etkili olan yasmin demisti..Cok faydali oluyordu adetlerimin ne zaman gelecegini biliyordum; ve ayrica kilo verdim ben hapi kullanirken..Bunyeye bagli birsey; istah aciyor diyorlar ama bana hic de oyle gelmedi; tabi bence yine de doktora dansisan daha iyi olur; ben sansliydim; doktora sormadan basladim; sonra dogru ilac oldugunu soyledi doktor..
Ben cok memnun kaldim ve gogusleri de buyutuyor:)

bende kullanmaya başlayacağım.ama göğüsleri büyütmesi benim hoşuma gitmedi :kızgın:
büyümesini istemem inş bende tersi olurda küçülür yerimseniben

bende hiç kilo almadım bende sadece ara ara mide bulantısı yapıyor oda cok normal sağlıgım için kullanmak zorundayım

kızlar bende kullanmaya başlayalı 10gün oldu ve son 3 gündür ara ara başım agrıo normalmi?? ve daha sonra düzelirmi??

ben 9 gündür kullanıyorum şimdiye kadar bir fark hissetmedim umarım da olmaz.Prospektüse baktım baş ağrısı sık görülen yan etkilerdenmiş %1'den daha fazla gösteriyor görülme oranını

öncelikle mrhb bnde polikistik over hastasıyım bundan 3 ay önce 3 kutu diane 35 bitirdim doktora gittim temizlenmiş dedi adetlerimde düzenli oynayasa 2-3 gün gecikmeli geliyor ama buğünlerde çok kötü karın ağrısı mide bulantısı çektim doktora gittiim iki yumurtalıkta da kist var bu sefer yasmin verdi yine 3 kutu atacam sonra kontrolle gitcem sıkıntı strs yaptığın için devamlı olur dedi doktor hayatımızın sonuna kadar böle hap mı kullancaz yasmini yeni atcam adet 3. günü artık nasıl bi yan etki bırakcak bilmiyorum diane de pek bişi olmamıştı sadece göğüs ağrım çok oldu bu hastalığın ana nedeni strs sıkıntı bnde de bunlar mevcut 2-3 ay dinlenmiştim ama şikayetler yine çoğaldı ALLAH herkese acil şifalar versinn yorumlarını zı bekliyorum arkdşlr

Arkadaşlar yasmini ben de kullanmıştım. Hatta bende de göğüs büyütmesi yapmıştı çok memnundum durumdan. :1rolleyes: Ama başka ilaca geçince o etkisini görmedim. Sordum doktoruma utana sıkıla :eek: O da göğsünü büyütmez yasmin dedi. Hani ilaç su toplatıyo ya vücuduna dedi göğsündeki büyüme de su toplaması dedi. Farkedersen adet olunca o şişlik azalır dedi. Ben de büyük bir hayal kırıklığına uğradım tabi a.s.

selam arkadaşlar;
valla bende korunma amacıyla kullandım ve ilişkiden 5 gün önce başladım.süper koruma artı hiç yan etkisi falan olmadı tavsiye ederim yani.

ya bende regl olamadığım için dr.a gitmiştim çok düzensizdi:KK43: önce bi ilaç verdi bunu bitir regl ol yasmine başla dedi regl oldum başladım 21 gün kullandım bitti 3 gün oldu çok midem bulanıyo belimde ağrılarla uyanıyorum bu durumu yaşayan varmı noluyo bana yaaa :'(

Bende dün 3. kutuya başladım bir çok arkadaşında belirttiği gibi d.kontrol haplarının içinde en zararsızı buymuş.
Kilo problemim yok ama,göbişim çıktı iki aydır iştahımda arttı :KK43: .Hafif baş ağrılarıda yapıyor.Adetim yok denecek kadar azaldı.Ama yaptığı en güzel şey cildim bebek cildi gibi oldu aynaya baktıkça özelliklede 1 aydır kendimi harika hissediyorum.Tek sorun duyduğuma göre her ay yarım kilo su tutuyormuş vücut :KK43: şimdilik yolun başındayım diye takmıyorum ama umarım böyle bir şey olmaz.Eczacıda kilo aldırmaz tersine verdiyor demişti ama.Ben kilo almak istemiyorum yaaaaaa.

slm arkadaşlar. hamile kalmak istediğimizde ne kadar zaman mnce ilacı bırakmak gerekiyor. bilginiz varsa paylaşırsanız çok teşekkür ederim...

ben de kullandım ve bıraktığım ay hamile kaldım 8 ay kullanmıştım.

arkadaslar merhaba tecrubelı arkadaslara danısmak ıstedıgım bır konu var yasmını kullanmaya yenı basladım ılk kutu bıttı takrıben kac gun ıcınde adet goruyorsunuz etkılerınde 2 ya da ucuncu gunu adet gorulur dıyor bır bılgısı olan var mı bugun ılac bıtelı uc gun oldu bu aralar olurmuyum???

bır de cıldınde degısıklık yapan arkadaslar varsa paylassınlar lutfen morala ıhtıyacım var yuzum cok sıvılcelı daha onceden kullandıgım hap yuzunden doktorum bu gecırı dedı fakat eczacı moralımı bozdu uc yıldır falan var yuzumde uzun zamandır oldugu ıçın gecmez ız kalır dıyor uzuluyorum yaaa

bende 10 gündür kullanıyorum.iştahsızlık ve halsizlik var.şu anda prospektüse bakma imkanım yok sizlerdede oldumu merak ettim fisfisfis:uhm:

canım ben 5ay korunma amçlı kullandım fakat bende aşırı baş ağrısı yaptı ayrıca kıllanma yapmaya başladı ve hemen bıraktım ama çoğu kimselerde yan etkiye yol açmıyor

Merhabalar, ben de 5 aydır kullanıyorum. fakat son bir buçuk aydır kendimi çok fazla şişmiş hissediyorum. göğüslerim ve göbeğim patlıcak gibi sanki. bunlar dışında başka hiç sorunum olmadı. Adetim her ay tam gününde geliyor. Fakat önceden 8 gün sürerdi ve çok fazla olurdu. şimdi 5 günde falan bitiyo ve az kanama oluyo. bırakmayı düşünüyorum ama kakarsızım. bırakınca başka nasıl korunabilirim ki?? yine en iyi yol bu...

Merhaba Arkadaslar Benimde Silere Bi Sorum Olucak Yeni Evliyim Evlenmeden Bir Ay Once Basladim Ginera Dogum Kontrol Hapi Kullanmaya.ilk Gunden Aldim 21 Gun Sonra Bitti Ve 7 Gun Ara Vermem Gerekliymis Tamam Dedim 2 Inci Gunu Adetim Geldi Ben Simdi Yedi Gun Beklicem Mi.yoksa Yine Ilk Gunden Baslicam Mi Hapi Kullanmya Cevap Yazarsaniz Sevinirim

Merhaba Arkadaslar Benimde Silere Bi Sorum Olucak Yeni Evliyim Evlenmeden Bir Ay Once Basladim Ginera Dogum Kontrol Hapi Kullanmaya.ilk Gunden Aldim 21 Gun Sonra Bitti Ve 7 Gun Ara Vermem Gerekliymis Tamam Dedim 2 Inci Gunu Adetim Geldi Ben Simdi Yedi Gun Beklicem Mi.yoksa Yine Ilk Gunden Baslicam Mi Hapi Kullanmya Cevap Yazarsaniz Sevinirim[

merhaba Sevcan
sanırım 1 hafta beklemen gerekıyor, ya da 5. gununde falan da içsen olur sanırım.

dr bana verdi ve sadece 2 gün içebildim.olan migrenimi tetikledi.2 gün baş ağrısı çektim ve hemen kestim.

slm kızlar ben de tedavi amaçlı 6 aydır yasmin kullanıyorum.cildimi çok düzeltti bir tane bile sivilce yok.kıllanmayı da azalttı ben hiç bir yan etkisini görmedim....

X