Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ewt kilo aldırdığı gibi haliyle göğüsleride büyütüyor...

kistlerim için doktor vermişti bu yasmini 3 ay düzenli kullandım 4 kilo aldım göğüsleri büyüttüğü doğru ama bırakınca eski haline döndü benimkiler.son ultrasonda kistlerimin yok olduğunu söyledi doktor.aldığım kiloyu da verdim o yüzden yararlı bi ilaç bence

arkadaşlar yasmin kullanan herkesin göğüleri büyüyor mu.bn 6 ay kullancam.bnm göğüslerm ne kçk ne büyük ideal.büyümesini istemiyorum:KK43:

Herkeste ayni olmuyordur.Cünkü bende büyüme falan olmadi.Hatta zayifladim diyede kücüldü.

arkadşlar çok teşekkür ederim cevaplar için.peki ilacı bıraktıktan ne kadar süre snra geçiyor bu yan etki?

ben 3 aydır kullanıyorum ve bu ay hafif bi büyüme oldu:KK43: benim gögüslerim zaten büyük yaaaaaaa:KK43:

evet canım kesinlikle yasminden kaynaklanıyo sen allahtan ucuz atlatmışsın.damarlarını tıkamamış.doktorlar ben de yasminden başka sebep bulamadılar.zaten perspektüsünü okuyunca damar tıkanıklığı hakkında genişçe bilgi var.ama tabi doktorlar bu etkisinden hiç bahsetmiyo.en büyük yan etkisi kanı pıhtılaştırması

slm arkadaşlar.....:1hug: acaba bu yasmin denilen ilacı yumurta kistlerini ufaltmak için de veriyorlar mı? anladığım kadarı ile doğum kontrol hapı bu ve çapı 4cmden ufak yumurtalık kistleri için de doğum kontrol hapı veriyor doktorlar,küçültüp kisti yok etmek amacıyla......rutin doğum kontrol sebebiyle değil de yumurtalık kisti amaçlı bu ilacı kullanan birileri varmı aranızda arkadaşlar?? ne gibi etkileri var ve de ne gibi ters etkileri oluyor metabolizmaya?? tecrübeli birileri beni bilgilendirirse sevinirim....esen kalın.....:1hug:

ay arkadaşlar ya ben 1 yllık evliyim ve 1 yıl daha çocuk düşünmüyorum ve yan etkisi olur düşüncesiylede herhangi bir ilaç kullanmıyorum ve prezervatifle korunuyoruz sizin tecrübelerinize dayanarak yanlışmı doğrumu yoldayım sizce? ne önerirsiniz?

oh ne guzel sen 1 yıldır prezervatifle korunabilmişsen neden başlıyorsun ki ilaca?. ben guvenemedim açıkçası ondan ilaca başladım ama yan etkilerini görünce bırakmaya karar verdim.
Bendeki yan etkileri;
Varislerde artış, göğüslerimde büyüme, şişkinlik hissi, bağırsak tembelliği:1closedeyes:

ya kızlar bişey sorucam ben yasmini bıraktım bu ay normal adetimi oldum tekrar ne zaman olurum sizce adet bitimimin üzerinden 4 gün geçti ama adet sancısı gibi sancılarım var ara kanama yaparmı böyle bişey başına gelen varmı?

ben 1 aydır kullanıyorum çok iştah açtı bende ve göğüslerde acayip büyüme ve tüm göğüs bölgesinde çok ağrı yaptı. 2 gündür de bacağımda morarık gibi bişey çıktı ve dokunamıyorum bile damar ağrıyo.
variste yapıcak galiba : ( banada adte düzensizliği ve çok küçükk kistlerim olduğu için verdiler

Adet düzensizliği için vede en az yan etkisi olan ilaç olarak verdiler kullandim..düzene soktu bu bir gerçek..ama iştah açici etkisini görmedim..ayrica tüylerin döküldğü de bir gerçek bunun faydasini gördüm..

ya kızlar bişey sorucam ben yasmini bıraktım bu ay normal adetimi oldum tekrar ne zaman olurum sizce adet bitimimin üzerinden 4 gün geçti ama adet sancısı gibi sancılarım var ara kanama yaparmı böyle bişey başına gelen varmı?

EVET BUNA BAĞLI SANCILAR BENDEDE OLUYORDU..FAKAT SİZE DOKTORMU BIRAKIN DEDİ..SİZ KENDİ TERCİHİNİZE GÖREMİ BIRAKTINIZ SONUÇTA KULLANDIĞINIZ HORMAN İLACI OLDUĞU İÇİN NORMAL ADETİNİZİ YAKLAŞIK 3 HAFTA SONRA GÖRÜRSÜNÜZ BAZEN DEĞİŞİYORDA BU SÜRE..FAKAT EN MANTIKLISI DOKTORUNUZLA GÖRÜŞSENİZ ÇOK İYİ OLUR ÇÜNKÜ HER İNSANIN VÜCUT DENGESİ FARKLIDIR..:kahve:

EVET BUNA BAĞLI SANCILAR BENDEDE OLUYORDU..FAKAT SİZE DOKTORMU BIRAKIN DEDİ..SİZ KENDİ TERCİHİNİZE GÖREMİ BIRAKTINIZ SONUÇTA KULLANDIĞINIZ HORMAN İLACI OLDUĞU İÇİN NORMAL ADETİNİZİ YAKLAŞIK 3 HAFTA SONRA GÖRÜRSÜNÜZ BAZEN DEĞİŞİYORDA BU SÜRE..FAKAT EN MANTIKLISI DOKTORUNUZLA GÖRÜŞSENİZ ÇOK İYİ OLUR ÇÜNKÜ HER İNSANIN VÜCUT DENGESİ FARKLIDIR..:kahve:

yoo hayır ben kendim bıraktım daha öncede ara vermiştim bir ay öyle bi sorun yaşamadım yani doktoramı danışmak gerekki acaba bırakırken bilmiyorum ki inşallah 2 hafta içinde olmam ya :KK43: haftaya tatile gidiyorum senağlama

BU HAPLAR İLK AY ETKİSİNİ GÖSERMİYORMU? TEMMUZDA BALADIM DÜĞÜNÜMDE AGUSTOSTA?:kullanıyorum ama kafa karışık ek olarak gene başka bi şekilde korunmalımıyım ilk cvp verirseniz sevinim

bende dün başladım yasmine.ağustosun 28inde düğünüm var o zaman korumaya başlarmı yada ne zaman dan itibaren kesin koruma başlıyo bilen varmı?

Adet düzensizliği için vede en az yan etkisi olan ilaç olarak verdiler kullandim..düzene soktu bu bir gerçek..ama iştah açici etkisini görmedim..ayrica tüylerin döküldğü de bir gerçek bunun faydasini gördüm..

Sevgili arkadaşım,,,,bişiy sormak istiyorum sana,,, benim adet gecikmesi yada olmaması gibi bir sorunum yok. Düzenli adet görüyorum fakat tüylenme sorunum için doktor(jinekolog) bana da yasmin yazdı,,,, yanlız ben sigara kullanıyorum.....sigara ile olumsuz yan etkiler ortaya çıkarıyormuş yasmin bazılarının dediklerine göre,,,, tüylerimi dökmek istiyorum ama sigaradan da vazgeçemiyorum..sen sigara kullandın mı bu süreçtee,kötü bir etki yaptımı?? bilgilendirirsen sevinirim......fisfisfis

herkese merhaba

14 aylık evli ve iki aylık hamile bir bayanım.evliliğimin ilk üç ayında yasmin kullandım.3ayın sonunda da ayağımda toplar damarımda 3 yerde pıhtı oluştu.1.5 ay yürüyemedim.ilk günler hastane de olmak üzere 6 ay tedavi gördüm.inanılmaz zor ve meşakkatli bir tedavi süreci oldu.ve ömrüm boyunca dikkat etmem gerekecek çünkü tekrarlama riski var.şu an hamile olmamdan dolayı risk 7 kat fazla ve her gün iğne oluyorum.gittiğim prof. kesinlikle yasminden kaynaklandığını söyledi.çünkü onun dışında hiç bir sebep yok.ve benim gibi olan bir sürü insan tanıdım hepsi de yasmin kullanan insanlar.lütfen arkadaşlar bu ilacı o kadar ulu orta reklamını yapmayın.kullanmadan önce dikkat edin.hatta hiç kullanmayın.yoksa hayatınız boyunca izini taşıyacaksınız.

çok teşekkürler arkadaşım verdiğin bilgiler için......bana da yasmin yazdı doktor(tüylenme sorunu için) oysaki bunun dışında benim adet gecikmesi,olmaması,düzensizlik gibi şikayetlerimin olmamasına rağmen:uhm: kaldı ki yasmin adetleri azaltıyormuş(artık süre olarak mı miktar olarak mı bilemicem) ben zaten eskiden 4 gün adet görürken şimdi 2 ye düştü:1shok:,,,,,doktor hanım ne niyetle tam yazdı bunu bilemiyorum......CADIARZU,,,, özelikle de belirttim çünki regl dönemim kısa geçiyor,adet düzensizliğim yok diye,,,,, eee miyom yada kistim de mevcut değil benim,,,,,,,mademki dolaşım bozukluğu,kan pıhtılaşması,damar içi varis ve deformasyon yapıyor,bana bunu söylemeliydi,,,,ciddi bir yan etki bu,,öyle azımsancak önemsenmiyecek bişiy değil ki bu:eek:klava:,,,,,,kızdım şimdi ben:eek:klava:,,,,azcık tüyüm çıktı diyede kendimi bu kadar riske atamam doğrusu....zaten sigara kullanıyorum ben,,sigara kullananlarda otomatikman kısmi dolaşım bozukluğu her daim olur,özelikelde bacaklarda:sm_confused:......reçetemde yasmin var,,en iyisi mi ben bu sevdadan vazgeçiyim.....CADIARZU,,paylaşımları için herkese sonsuz teşekkürler,,,:lepi:

bende 9 aydır yasmin kullanıyorum son 2-3 aydır kanamalarımda bayağı bi azalma oldu geçen hafta çarşamba günü son hapımı içtim pazar günü bi rdamla geldi ertesi günde öyle bir damla salı günüde biraz geldi bugün yok böyle olabiliyormu acaba yoksa sorunmu var?

bende 9 aydır yasmin kullanıyorum son 2-3 aydır kanamalarımda bayağı bi azalma oldu geçen hafta çarşamba günü son hapımı içtim pazar günü bi rdamla geldi ertesi günde öyle bir damla salı günüde biraz geldi bugün yok böyle olabiliyormu acaba yoksa sorunmu var?

slmnaniknanik çok geçmiş olsun orkide,,,,,,bana da doktor yasmin yazdı,tüylenme sorunuma istinaden ..ama belirtmişti yasmin adet kanamasının süresini ve miktarını azaltır diye,,,,sendeki de normal bi durum yani,,,,yumurtlamayı baskıladığı için yasmin doğal olarak da yumurtlama sonrası adet döneminde regl miktarı ve süresi kısalıyor....ilacın en belirgin özelliklerindne bi tanesi de miktarı azaltıp buna dayalı ağrılı adet görme olayına da son vermek...tekrar acil şifalar......:1hug:

slm kızlar ben de tedavi amaçlı 6 aydır yasmin kullanıyorum.cildimi çok düzeltti bir tane bile sivilce yok.kıllanmayı da azalttı ben hiç bir yan etkisini görmedim....

ya peki adet miktarını ve de süresini de azalttı mı arkadaşım...? bilgilendirirsen sevinirim.....(benimde sivilcelenme ve hafiften tüylenme sorunum var da),,ben azalsın istemiyorum,,,zaten 4 den 2 güne düştü..(jasmin reçetemde var ama henüz satın alıp kullanmaya başlamadım bu adet süresi kısalışı tereddütümden dolayı),,,,sevgiler...:1hug:

ya arkadaşlar yazmin kullanıp sigara içen varmı kan pıhtılaşmasımı yapıyo ya günde 4-5 tane içiyorum fazla değil ama yinede korkuyorum :KK43:

bal kavanozu dünden beri ben de bu sorunun yanıtını arıyorum,,,,,bana da cevap gelmedi:) 1 paket içiyorum bende,yasmin de kullanmam gerekiyor,,,,bu yüzden kullanmaya başlayamadım.....(hala sivilcelerimle yaşıyorum malesef):1no2:

X