Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
peki yan etkılerı hemen mı başlar? bıraz korkuyorum.

merhaba;
bende 2,5 yıldır yasmin kullnaıyorum..
Adetimin ilk günü pazartesi günü idi başladığımda, 3hafta kullanıyorum ve bir sonraki hafta perşembe günü adet görüyorum..saati bile şaşmıyor pek..
Daha hiç şaşmadı. Hiç ara kanamam olmadı.

Adet ağrıları kesildi diyebileceğim kadar azaldı..sürdüğü gün sayısı sabitlendi..

kilo alışımı yasmine bağlamıştım bi ara ama kısa sürede çok yemekten ve hareketsizlikten olduğunu anladım...

Şimdi hem yasmin kullnıyorum hemde doktor kontrolünde bir diyetle kilo veriyorum..
ama herkeste farklı oluyor bu kilo durumu biliyorum..

Akıntım biraz fala oluyor ama bunun yasminle mi ilgisi var fikrim yok açıkçası..Evlenmeden önce de olurdu...

İyi akşamlar..

Ben de bu ay kullanmaya başlayacağım.Kist varmış onun için verdi doktor:Bu amaçla kulanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim :uhm:

yasmin kullananlar başlığına da yazdım buraya da yazıyorum acil cevap bekliyorum arkadaşlar lütfen yardımcı olun.arkadaşlar ben yasmine yeni başlamıştım 1 hafta kadar kullandım ama aşırı mide bulantısı yapınca bırakmaya karar verdim.3 gündür içmiyorum.kanamam başladı.ilacı bırakınca bu şekilde çekilme kanaması oluşurmuş.bu kanama kaç gün sürer?bir de şimdi tekrar başlamak istesem ne yapmam gerekiyor 3 hapı aynı anda alıp günlük dozlarıma devam mı edeceğim?

ben dr kontrolsuz başlasam bı sorun olurmu kızlar.. bıde cokmu başdönmesı yapıo.. korkuyorum..

bende kullanmıştım yaklaşık 5-6 ay.. doktor yan etkileri yok denecek kadar az olduğu için vermişti. bende hiçbir yan etki olmamıştı..umarım sana da iyi gelir..hatta dr yüzdeki svilce tarzı lekeleri bile yok edeceğini söylemişti..hakikaten ilacı kullandığım süre içinde cildim bile güzelleşmişti :))

merhaba.bende doktora gittiğimde bana diane-35 verdi ama bu yasmini kullanan arkadaşlarım daha iyi olduğunu söyledi.ben diane 35 kullandığımda kilo aldım ve bıraktım acaba doktora gitmeden bende bu yasmini kullansam iyi olur mu.kilo falan aldırıyor mu bazı arkadaşlarımız iştah kestiğini söyledi sende de böyle bişey oldu mu.
cevabını bekliyorum canım ...

Canim ben 8 ay kullandim ve ilk kullanmaya basladigimda mide bulantisi; goguslerde sisme; surekli bi aglama modu gibi yan etkileri oldu; zaten prospektusu okuduysan ferman gibi yan etkileri:)
Endiselenme ilk aylarda oluyor boyle,,,

Yasmin yada herhangi bir dogum kontrol hapi ile ilgili sorusu olanlari memnuniyetle cevaplarim///

merhabalar.ben diane_35 kullandım ve kilo aldım bıraktım bıraktıktan sonra 2ay adet gördüm ve sonra yine olmamaya başladım.acaba yasmine başlasam ii olur mu hangisini tavsiye edrsin

benim soruma cevap verebilr misiniz lütfen yardımınıza ihtiyacım var

kadın dayanışması dedikleri bu mu yaaa kimse cevap vermedi soruma.peki öyle olsun.senağlama

bn de 3 aydır yasmin kullanıyorum fakat son bir haftadır titreme ve bas dönmesiyle gelen ani seker yükselmesi yasıyorum. daha önceden hiç böyle bir problemim olmadıgı için yasminin etkisi olup olmadıgından şüphelendim. bu konuda bilgisi olan var mı arkadaslar?

ya arkadaşlar yazmin kullanıp sigara içen varmı kan pıhtılaşmasımı yapıyo ya günde 4-5 tane içiyorum fazla değil ama yinede korkuyorum :KK43:

merhabalar eger sigara kullanıyorsanız dogum kontrol hapı kullanmayın kanpıhtısı atıyo ve ilerde kalple ilgili problemler çıkıyomuş benim bi arkadaşım sigara kullanıyo ve dogum kontröl hapı kullanıyodu bacagına kanpıhtısı atmış ölümden dönmüş

arkadaslar merhaba acıl yardımlarınızı beklıyorum pcoluyum doktorum farlutal verdı bıttı bugun 13, gun cok sukur adet oldum bugun ılaca baslayacagım sunu sormak ıstıyorum yasmının uzerınde gunler var ya bugun carsamba herhangı bır carsambadan baslayacagım ıcmeye degıl mı

arkadaşlar mrb bende pco lu olduğumu 1ay oldu hormonlarımda bozukluk çıktı ve yumurtalıklarımda kistler var 9 aylık evliyim şu anda bebek düşünmmüyoruz ve doktorum bana yasmin verdi bebek isteimizde acaba zorlanmadan bebegimiz olurmu ayrıca bu haptan dolayı kilo alacakmıyım ne olur beni aydınlatırmrmısınız çok kötü bunalıma girdim
:a015:

aranızda yasmin kullanan var mı..?yumurtalık kistimi küçültmek için doktor yasmin verdi doğum kontrol hapı olarak.adet görmedim bu ay.leke şeklinde geldi..hormonlarımda bir sorun yok..adet oldummu olmadım mı anlayamadım bile:uhm: bu normal bişey mi bilmiyorum.:bbo: daha önce kullanmış arkadaşlar tecrubelerini paylaşırlarsa sevinirim...

merhabalar bende yasmini 2 sene kullandım bende migren yaptı onun dışında hiç yan etkisi olmadı.kilo problemim hiç olmadı migren yapmassa tavsiye ederim.

Migren mi? Yasmin mi yaptı? Eyvaahh ben korkmaya başladım. Ya kızlar ben ilaca 7 gunluk arayı verdim 3. gün daha hastalanmadım. ilk ayım ondan mı bilmiyorum. Evlenmeden başlayayım dedim. Şiştim Şiştim patlayacak gibiyim. Göğüslerim de şişti göbeğimde offff... Normal mi Yaaa

yaaa..her akşam 8 de ilacımı alıyordum dün gece unutuşum 11,5 saat geçti aradan ilacımı içtim,12 saatten az olursa hemen alın o günkü ilacınızıda yine saatinde alın yazıyo prospektüsünde,sizce doğrumu yaptım?? nolur yardım???

musipue hanım evt dogrudur 12 saati geçerse unuttugun gün ve o gün atman gereken hapını alman gerek.yasmin bende migren yaptı ama herkesde olması söz konusu degil.hapı bırakınca şikayetlerim geçti selamlar.

ya rakdaşalr ya yasmin kullanıpda kan pıhtılaşması yaşayan varmı ben bu anlatılanlar korktum iki senedir kullanıyorum ve şimdi çok korkuyorum napıcam ben ya

ya rakdaşalr ya yasmin kullanıpda kan pıhtılaşması yaşayan varmı ben bu anlatılanlar korktum iki senedir kullanıyorum ve şimdi çok korkuyorum napıcam ben ya

benim bi arkadaşım kan pıhtılaşması yaşamışdı ölümden dönmüşdü bende kullanmışdım ama bana bişey olmadı yani ucuzatlatmışım eger sigara kullanıyosan kullanma ilerde kalple ilgili problemlerde çıkıyomuş bi doktor sölemişdi aslında en iyi korunma yöntemi eşin korunması bece

X