Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
yeni evlenecek arkadaslar bosu bosuna doğum kontrol hapı kullanmayın.yasakkelime
Zaten hamile kalma olasılığınız cok düşük.Her ay % 20 ihtimaliniz var.Onun için vücud dengenizi bozmayın.Sonra kolay toparlanmıyor.Ben 2006 eylülde evlendim.Bir yıl düzenli yasmin kullandım.2007 eylülden beri içmiyorum ama hala hamile kalamadım.Eşleriniz korunsun yada ovulasyon haftanızda ilişkiye girmeyin yeterli.:içelim:

Doğru ama adet olacağım günü tam saptamak için kullanıyorum. yoksa emin olamıyorum, biraz düzensizdir benim. Birde o streste... Allah yardımcımız olsun. :teselli:

slm arkadaşım bendede yumurtalık kisti vardı yasmin kullanmadım ama desolet kullandım oda dogum kontrol hapı ben bir yan etkisini görmedim tam tersi şimdi hamileyim.:1no2::1no2:

slm canım bendede yumurtalık kisti vardı ama yasmin kullanmadım desolet kullandım hiç bir yan etkisini görmedim şimdi hamileyimm

bende yasmin kullandım bir kaç sene pkos vardı gebe kalamayacağımı söylediler evlendim ilacı kestim hamile kaldım fakat düşük yaptım tekrar adetlerim şaştı ve bu ay bende yasmin kullandım lekelenmeler bendede oldu bende çevremdeki insanlara sordum bu çok normalmiş bazı insanlarda olurmuş ama ben 31 gün oldu enson adetim ilacı kullandım ama bende adet görmedim acaba hamileyim diye düşünmeye başladım

Merhaba! Ben 1 aydır Yasmin kullanıyorum. Hiç bir şekilde bana yan etkisi olmadı.En çok korktuğum şey kilo almaktı ama 2 kilo bile verdim. Benim merak ettiğim şey 21 günlük kullanım bittikten sonra 7 gün ara veriyoruz ya , bu 7 günlük arada ilişkiye girdiğimizde hamile kalabilme olasılığımızın olup olmadığı. İlk kez doğum kontrol hapı kullandığım için bu konuda biraz bilgisizim. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yedi günlük arada hamile kalma olasılığı yokmuş arkadaşım.Bende 1 ay önce başladım yasmin kullanmaya forumun tamamını okudum yıllardan beri kullanan kişiler öyle yazmışlar yani hamile kalma olasılığı yokmuş...

kızlar sigarayla yasminin ne alakası var anlayamadım ben...

biri bana nasıl kullanılcağını anlatabilirmi...

2 gün önce aldım 2. günüm yasmin kullanıyorum...

biriniz beni aydınlatın,detaylşı anlatın lütfensenağlama

kızlar sigarayla yasminin ne alakası var anlayamadım ben...

biri bana nasıl kullanılcağını anlatabilirmi...

2 gün önce aldım 2. günüm yasmin kullanıyorum...

biriniz beni aydınlatın,detaylşı anlatın lütfensenağlama

canım selam,
sadece yasmin değil tüm doğumkontrol hapları 35 yaşından sonra sigara içen bayanlarda kan pıhtılaşmasına neden olduğu için kalpdamar rahtsızlıklarına neden olabiliyormuşbu yüzden tehlikeli umarım yardımcıolabilmişimdir.

ben sigara mı rahat rahat içebilirim ozaman:))))

beni aydınlattığın için saol:pppp

ben yaklaşık 2 sene yasmin kullandım.ama doktorumun artık bırakalım tavsiyesiyle bıraktım.. kilo aldırıyor ne yazık ki.. gögüsleri büyüttü. ama kıllanma yapmadı. onun haricinde bulantı baş dönmesi tarzında yan etkilerini de hiç yaşamadım. belki gece yatarken içtiğim içinde olabilir. genel olarak rahatsızlık vermeyen bir ilaç adet kanamasını çok azaltıyor. 2-3 günde regl bitiyor.sancıdan kıvranan ben hiç sancı çekmedim ama her hormon hapının bir etkisi olacağını düşünüyorum.

okudukça çok tedirgin oldum yaaa:çok üzgünüm:

Kızlar ben 2.kutu yasmine başladım..bende hiç yan etki yapmadı..aksine benim adet günlerimde aşırı kanamam oluyodu ve 3 günde biterdi..şimdi az az geldi ama 1 hafta sürdü..benim için iyi bi hap..tabi her bünyede farklı şeyler yaratır..o zaman başka bi marka deneyin..
Bu çocuk olmuyo olayıda hapla alakası yok..doktorlar basbas bağırıyo..hapı bıraktıktan bi çok arkadaşım hamile kaldı..bünyeyede bağlı kimi hemen hamile kalıyo ,kimi 6 ay,kimi 2 yıl...Kendinizi korkutmayın bu kadar..Çocuğunuzun olcağı varsa bile psikolojinizi olumsuz yönde etkiliyosunuz..

merhabalar ben de bu sıteye daha yenı üye oldum sıze bır sırum var bende 29 gun sonra evlenecegım onun ıcın bu habı tercıh ettı doktor yanlız çok çok az akıntı ıle leke gelıyor ama cok az bu durumda bırakmam mı gerekır yoksa yenı basladıgım ıcın normal mısoruma cevap verırısenız cok sevınırım.

merhabalar ben de bu sıteye daha yenı üye oldum sıze bır sırum var bende 29 gun sonra evlenecegım onun ıcın bu habı tercıh ettı doktor yanlız çok çok az akıntı ıle leke gelıyor ama cok az bu durumda bırakmam mı gerekır yoksa yenı basladıgım ıcın normal mısoruma cevap verırısenız cok sevınırım.

merhaba,
benimde ilk kutumda lekelenme şeklinde oldu reglim sonrakiler normal yani şu ana kadar hemen hemen tğm reglilerim farklılık gösterdi yasminle birlikte:..
ama lekelenme norma diye biliyorum bende..

kızlar ya ben zaten çok az adet görüyorum 2 yada 2.5 gün...

şuanda dediğim gibi bu ilacı kullanıyorum ya adetim dahada azalırsa???

kızlar nacizane bir soruda bulunacam ben 1 ay yasmin kullandım 21 gün ilaç bitti 9 nisanda adet oldum 2-3 gün sürdü ikinci kutuya başladım sonra bebek yapmak istediğime karar verdim ikinci kutudan 4-5 kullandım ve bıraktım nisan 22 de adet gördüm sizce şimdi benim adet tarihim 9 nisanmı 22 nisanmı yardım ederseniz sevinirim

Kizlar Bişi Sorucam.3 Aylik Evliyim Ve Doğum Kontrol Hapikullaniyorum.ve Ayrica Ilişkiye Girdiğimzde Eşim Dişariya Boşaliyo.benim Sorum şu;içime Boşalsa Birşey Olurmu çünkü Prezarvatif Kullanmak Istemiyoruz Bu Konuda Da çok Bi Bilgim Yok..doğum Kontrol Hapi Kullananlar Nolur Bana Bi Fikir Verin...

merhaba benim düğünüm 1 haziran 1 hafta önce doktora gittim yasmin verdi dün adetimin ilk günüydü ilk hapımı aldım yatmadan önce ilk hap olduğu içinmi bilmem adetimde azalma yok herşey normal ama yinede 1 kutu kullanıp bırakmayı düşünüyorum yani ilk geceyi atlatana kadar nede olsa hap dengeyi bozmamak lazım. ama birşeyi merak ediyorum doktarada sormayı unuttum 7 gün ara verince hamile kalma riski varmı ek koruma gerekirmi? ayrıca hap kullanmak isteyenlere doktorumun dediği şeyleri yazayım senelerce kullanabilirsin bıraktığın anda hamile kalırsın yan etkisi yok dencek kadar az dedi.

X