Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
yasminde ilk kutumbitmek üzere herhangi bir değişiklik yaşamdım fizyolojik olarak sadece ilk bir kaç gün bulantı olur gibi oldu o kadar ama iştah artırıcı bir etkisi olmadı.
şimdi ilk kutu bitince 7 gün ara vericem sonra yeni kutuya başlayacağım.bu yeni kutunun ilk günü reglimin ilk gününe denk gelmeyecektir muhtemelen herkeste böyle değilmi:uhm:

ben hamile olmadan önce kullandım ve çok memnun kaldım

hapı kullandğn sırada leke geliyor ama adet zamanınsa ve leke gelip kesildiyse gebelik üzerine adet görmüş olabilirsin test yap derim ben sana ben 1ay kullandım kullanmaya başladığım günden leke olunca bıraktım ama bazı insanlarda yan etki yapmıyormuş diye duydum geçmiş olsun acil şifalar dilerim

canım benimi kastettin hamileliklie ilgili?:uhm:
eğer bensem hamile değilim çünkü CADIARZU

merhaba arkadaşlar
yasminde ilk kutum ve iki hafta oldu ama hala kanamam ara ara çok fazla değil ama devam ediyo bu normal mi??

benimde ilk kutumda reglim uzun sürdü normalden 3-4 gün daha fazla kanamam oldu .

benimde ilk kutumda reglim uzun sürdü normalden 3-4 gün daha fazla kanamam oldu .

iyi akşamlar ben dr um tavsiyesi üzerine korunma anlamında kullanıcam yasmini böyle yan etkisinden bahsedilince korkuyorum adetin ilk günü başlanıyor bildiğim kadarıyla.senin ilk kullanımın heralde bana biraz yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşk

arkadaşlar ben de dr tavsiyesi ile yasmin kullandım( korunma amaçlı).
evlenmeden 2-3 ay önce başlarsanız daha iyi olurmuş(vücudunuza uyum sağlaması açısından)
bendeki etkilerini yazıyorum;
kullanmaya başladığım ayda 3 hafta kadar lekelenme oldu,bu normalmiş. sonraki aylarda regl dönemi dışında lekelenme olmadı hiç.
adeti çok düzenliyor ve adet sancısını azaltıyor(bu yönü çok iyi)
karında hafif şişlik yapıyor.
her gün aynı saatlerde almanız gerekiyor.

Arkadaşlar yaa.
Bunu kullanıp KILLANMA sorunu olan oldumu? Bende kullanıcam neredeyse tüm sayfaları okumaya
çalıştım ama okuyamadım tabi. Olan oldusa yazsın lütfen.
Kilo almaktan falan değil ama bundan çok korkuyorum. Yani genelde hapları bırakınca kılsız insanlarda
bile çıkıyomuş, biliyorum doğum kontrol hapı kullanan birinden.
Varmı böle bi yan etkisini gören???

ben de kıllanma olmadı. kilo almıştım ama hapları bırakınca da almaya devam ettim(hap ile alakası yokmuş yani). bünyeden bünyeye yan etkiler değişebiliyor.

bende hiiic lekelenme fln yapmadi..uzun sure kullanip birakmistim o znm hic bi sikayetim yoktu..2 aydir iciodum bu ay ikinci ayim ama birakmak zorunda kaldim hemde kutyu bitirmeden tatlicadiarzu mide bulantisi bas agrisi inanilmaz siddetli oldu esim hergun sikayet dinlemekten beni berbat gormekten biraktirdii ilaci..ayrica hergun cikarmam tuzu biberi oldubenneyaptımki
3 gun oldu icmiorum bilmiorum ne olucak:uhm::sm_confused:

Arkadaşlar Bugün Adetimin Ilk Günü Yasmine Başlayacam Inş Bir Sorun Olmaz Ilk üç Aydan Sonra Bünye Alişiyor Yan Etkiler Azaliyomuş Diye Duydum Doğrumu Acaba Birazdan Içecem Inş Iyi Gelir üffffffff Içmeden Bilememki Nasil Olacak Bakalim Herkese Iyi Geceler

.............................................................................

Son düzenleme:

4 yada 5. gün adet olunuyor..

4 yada 5. gün adet olunuyor..

cnm cvbın için sağol işte sürekli adet olamamanın veridği piskoloji 9 aydır 2 ayda bir adet olmaktan bıktım acaba bu seferdemi gelmeyeck korkusu bitirdi benii

Arkadaşlar gecen ay içmeye başladım yasmini 21 gün ilaç bittikten 2 gün sonra hastalandım (leke şeklinde) 2. ay hastaladığımda ilaca başlamam gerekiyo, 7 günün bitmesimi gerekiyor. eğer 7 günü beklersem hastalığım tamamen bitecek.

kafam cok karıstı.. yardımcı olursanız sevinirim

Slm arkadaslar ne zaman icmeyi baslamak gerekir.Kac gun icilir.Hazirlanmasi normal bitki caylarin hazirladigimiz gibi mi? Yardim edin. Her keze gecmis olsun

cnm leke şeklinde olsun isterse şakır şakır olsun cnm sen hap bittikten sonra 7 gün muhakkak ara vereceksin cnm 8.gün içmeye başlayacaksın hastalığın başlamsı bitmesi önemli değil cnmmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…