Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Peki kızlar ben bişe sorucam. Benim ablam evleniyo ve doktor ona yasmin verdi.21gün içiyo,kutu bitiyo bi kaç gün içinde regl oluyo,regli bitince bi daha başlıyo. Şİmdi benim sormak istediğim, kutu bittikten sonraki günler. Regl olana kadar yine ilaç korumaya devam ediyo mu?Yoksa başka yöntemlerle mi korunucaklar o bikaç gün?

eger 21 gun duzenli ictiginden eminse korur..

diane sanırım sadece tüylenme problemime iyi geldi.yani gözle görünür bir azalma oldu. ancak bu ilaçların her bireyde çok çok farklı etkiler/yan etkiler gösterdiğini düşünüyorum..bunun haricinde dianenin birçok yan etkisini gördüm..
yasmine de bu ay başladım en az yan etkisi var diye..o ufak lekelenmeler sanırım önemli bir problem değilmiş doktor da öyle dedi. ama ben ısrarla ilaç kullanmaktan hiç hazzetmiyorum..evet adetimi düzenliyor ama bunu başarırken diğer yandan da fizyolojik dengemi altüst ediyor..
ama maalesef ben diane ya da yasmin ya da başka bir doğum kontrol hapını kullanmak mecburiyetindeymişim.. yeri geliyor 3 ay regl olmadığım oluyor ve bu düzensizlik ilerde problemlere yol açabilirmiş..

İyi günler arkadaşlar 7 aydır düzenli olarak Yasmin doğum kontrol hapı kullanıyorum ancak eşya taşıma olayından dolayı bu ay bir gün 10 geç saat içtim, diğer günde 8 saat geç içtim hamile kalma ihtimalim olabilirmi??
Bu hapı kullanıpta başına böyle birşey gelen arkadaş varsa bana yardımcı olabilir mi?
Hepinize iyi günler

12 saatten daha fazla bir gecikme olmamış ise koruyucu etki azalmıyor.sınırın 12 saat olduğu yazıyor prospektüste.12 saat sonrası koruyuculuk azalıyor.

tatlım bende kullandım ama beni mahvetti o ilaç göğüslerim çatlıyacaktı acıdan yürüyemez oldum sadece 1 hafta kullandım dr gittim bana söylediği ilacı bırak süt kanalların sütle dolabilir dedi çok şaşırdım.eve gidip sıcak suda ne kadar acırsa acısın sık eğer süt gelirse göğüslerini açıp temizleriz dedi.ama benimde etrafımda böyle bir yan etki gösteren kimse yok herkes çok memnun ben hariç.

yasmini kullanmaya başlıyalı 3. gün oldu ve mide bulantısından ölüyorum. ama doktorum ilk başlarda böyle olur sonra rayına girer herşey dedi ama bu mide bulantısı ne berbat bişeymişkafamçokkarıştısenağlamasenağlama

ben 6 ay kullandım ve sureklı kanamam oldugu ıcın bıraktım.ayrıca sıstım ve kılo aldım

daha sonra ılacı deıstırerek microgynon kullandım 2ay..ama sonra oda aynı etkılerı gosterdıgı ıcın bıraktım..bırakalı 2ay oldu yenı yenı eskı halıme donme belırtılerı basladı vucudumda

ben bir haftadır kullanıyorum ilk günler biraz mide bulantısı yaptı okadar birde reglim hala devam ediyor yeni bitecek normalde bu kadar uzun süremezdi hala lekelenme var vede pıhtılaşma çok oldu bende ...

slm arkadaşlar ben yeni üyeyim..sanırım bu ılac hakkında en deneyımlı benım :)ben 6 sene kullandım dogum kontrol hapı bıraktım sımdıde 4 senedır yasmın kullanıorum..hemen hemen her ılacı denedım..ama yasmınde karar kıldım..fıyatındanda anladıgınız gıbı en pahallısı bu ..nedenı yuzde 75ının bıtkısel olması..hıcbır yan etkısı yok dıyebılırım..bu ılac sadece mıgren hastaları ıcın bı yan etkı tasıyor..ama hemen hemen tum ılaclar mıgren hastalarına onerılmıyor zaten sadece yasmın dııl yani:)ayrıca bu ılacların kıllanma ve sısmanlatma etkılerı oldugu soylenıor..yalan hepsi..ben 98yılından berı kullanıorum ıste 10 sene olcak ve 47 kılo bır bayanım..vıcudumda da her normal ınsan kadar tuy var..ınanmayın...

ayrıca arkadaslar eger bır doktora gıdeceksenız ve bu kadın dogum uzmanı olasun ıstıyorsanız kesınlıkle ve kesınlıkle ızmır 9 eylul unıversıtesıne gıdın ordakı proflar kendılerını aşmışlar...arastırma hastanesı oldugu ıcın bıraz ınsanı sıkıyorlar ama bakılmadık yerınız kalmıyor..ve ısın uzmanları ben orda tedavı oldum 6 sene ve tedavımın ımkanın olmadıgı soylenıordu..bız basardık..ve ınanınkı kızlar yurt dısından bıle akın akın oraya gelıor herkes..tavsıye ederım..

bana da dr bir ay kullan bakalım diye vermisti.ama daha kullandıgım ilk gün siddetli ishal,kusma yaptı ben de.bas dönmesi.3 gün kendime gelemedim.o yuzden daha 3.hapta bıraktım baska ılaclarım da oldugu icin.3 gün sonra da adet oldum.

ama dr um bu ilacların icinde en hafifinin ve yan etkisi en az olanının yasmin oldugunu söylemisti onu da belirtmek istedim.ben cok hassasımdır her zaman,en hafifi bile beni mahvetti :)

kızlar meraba ben 7 aydır hastalanmıyorum doktora gittim hiçbir sorun yok doktor yasmin adlı hapı verdi ama yan etkilerinden korkuyorum bi bilginiz varmı?kilo aldırıyormu?kıllanma yapıyormu?

CADIARZUCADIARZUCADIARZUCADIARZUCADIARZUCADIARZU
kızlarrrr,
sigara kullannalarda etkisi nedir bilen varmıııııııııııııııı?

ya evet egemcim bu konu hakkında bende bilgi sahibi olmak istiyorum ben 1.5 sene kullandım yasmini son 2 aydırda kullanmıyorum ve bana doktorum ilacı yazarken sigara kullanıp kulllanmadığımı sormadı. Bebiş için biraz daha beklemek istiyorum ve ilaca tekrar başlamak istiyorum esasında ama sigara kullandığım için bu konuda kararsız kaldım

CADIARZUCADIARZUCADIARZUCADIARZUCADIARZUCADIARZU

ya evet egemcim bu konu hakkında bende bilgi sahibi olmak istiyorum ben 1.5 sene kullandım yasmini son 2 aydırda kullanmıyorum ve bana doktorum ilacı yazarken sigara kullanıp kulllanmadığımı sormadı. Bebiş için biraz daha beklemek istiyorum ve ilaca tekrar başlamak istiyorum esasında ama sigara kullandığım için bu konuda kararsız kaldım

canım benim bildiğimde sadece 35 yaş üstü koruyuculuğu azalıyormuş.ama bende 29 yaşındayım ve ara arada olsa sigara içiyourm bilmiyourm ne kadar etkiler..aslında sigarayla tehlikesi damarlarda tıknıklık yapbiliyormuş diyede duydum ben.

merhabalar herkese,
ben aranıza yeni katıldım. benim 15 gün sonra düğünüm var. ve bu gün adetimin ilk günü ve yasmin kullanmaya başladım.bu kadar geçikmemin nedeni de hap kullanmak istemediğim içindi. acaba bu 15 gün içinde bi etkisi olurmu ve sigara da kullanıyorum....
deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

bu yasmin i hiç kullanmadım ama bir arkadaşım göğüslerini büyütmek için kullanıyordu ne alaka yawwwwwwwwwwwwwwww...

bir aydan sonra etkisi kesinleşiyor 15 gün daha ek bir önlem al canım evlenince

kızlar benım doktorum bana dogum kontrol hapıyla asla sıgara kuollanılmaz demedı..sadece gunde 3taneden fazla sıgara ıcemezsın dedı..3 ten fazlası damarlarda daralmaya ve goguste kıste yol actıgını soyledı...oda sımdı olmasada yas ılerleyınce olabılır dedı..gunde 2 paket sıgara ıcıorum ben..benım annem kanser ve kanserın ve kıstlerın boyle seylerle olduguna ıanmıorum..yasadım bızzat..kullanın..herkes kullansın ozellıle ılk adetını gormus her genc kız o yastan ıtıbaren sorunlu sorunsuz olsun kuallansın bence..rahım kanserını yuzde yuz onluo cunku...

evet göğüsleri büyütüyor :KK70: ve hassaslaşmasına neden oluyor.. ben 5 aydır kullanıyorum ilk kullandığımda inanılmaz mide bulantım oluyor. şimdi de ara sıra baş ağrısı yapıyor..onun dışında memnunum.. sigara da kullanıyorum fakat 35 yaşından sonra damar tıkanıklığı yaparmış.. onun dışında koruyuculuğu etkileyen bir etmen değil..

adet kanamam düzenli.. kutunun bitiminden sonra 4.gün başlıyor ve 7 gün azar azar devam ediyor.zaten amacımda kanamayı azaltmaktı..

kilo aldırmadı aksine zayıfladım..ama dikkat edilmesi gerekiyor çünkü iştah açıcı etkisi de var :) ironik..

X