Yaşam koçuna giden var mı?

Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır seda dikeri yakından takip ediyorum.Kitaplarını paylasimlarini sürekli okudum.Hayranlığım hergun dahada artti.Hayatimda değiştirmek istedigim şeyler vardı ve 3-4 seansta sorunu cozuyoruz vaadleri,kitaplarinda yeralan bana geldiler hayatları mucizevi bisekilde değişti gibi telkinleri beni oraya götürdü.2 saatlik çalışma için 400 TL odedim.Seda hanımla birinci seansimda gorusebildim ve ilk seansta sadece notlar tutuluyor bilinçaltı çalışması yapılmıyor.Daha sonra mantıklı açıklamasını yapti eğer herkesle sürekli çalışırsa enerjisi kalmazmis buyuzden ilk gorusmeden sonra yardımcılarına yonlendiriyor.Ben maddi imkânlarımin kısıtlı olduğunu 3 4 defa gelebilecegimi buyuzden kendisiyle çalışmak istediğimi belirttim.Kredi çekmemi onerdi hem yardımcılarının daha uygun olduğunu belirtti 3 4 seans sozunu enaz 1 yil gelmelisinle degistirdi ve gayet hakkim olan istegimide kabul etmedi.Burda birakirsam yaptigim odemeninde bosa gidecegini dusunerek cok tatlı bi bayanla hande hanımla calismaya devam ettim.(buarada daha uygun dediği 370 TL) 4 seans gittim.yalnız sorunlarımda kalıcı çözüm bulamadım etkisi 1 aya kalmadan geçiyordu.Maddi imkanlarim dahada zorlandı ve ofisini aradım son kez gelebilecegimi bundada seda hanımla calismak istediğimi belirttim.Bunun için uygun seviyeye gelmek gerekirmiş birçok konuda arinip son olarak seda hanımla calisiyormusuz.Bu son nezaman olacak orası insaflarina kalıyor tabi.Diyeceğim o ki kısıtlı imkanlariniz varsa benim gibi bosyere harcamayin.Uzun sure heray gidebilecekseniz değişim sağlayabilirsiniz denemediğim için bisey diyemiyorum.bunun için kaynaklarinizin sağlam olması gerekebilir.Yalnız şunu anladım ki onların yaptıkları şey analiz...
Bunun için hep başkalarının yardımına ihtiyacımız olacak.Ki bizi yaradan herkesin içine aynı bilgiyi koymus. Yanı yaralarimizi sarmayı kendi kendimize de sarma kabiliyetini var tek ihtiyacımız olan şey analiz etmek,geçmişte kalmış bütün olasılıklarını tamamlamış yaşantımız değil şuan ve bundan sonrasına TANİKLİK ETMEK.buna ister tefekkür deyin istermeditasyon.Düşüncelerim korkularım kaygilarim artık benden bağımsız değil.Onları izliyorum tanık oluyorum ve izledikce inanın etkileri buhar oluyo osho yu okudukça gücümü elime aldım ve artık kimsenin benim geçip gitmiş hayatımı irdelemesine gerek kalmadi.Heran çok daha güzel mucizelere gebe geçmişle uğraşmaya gerek yok.İlgi duyarsanız biraz osho nun tanıklık etmek farkındalık gibi yazılarını okumaktan baslayabilirsiniz.Dine bakış açısını kabul etmek zorunda değiliz.Hepinize kolaylıklar diliyoru

Arkadaşlar bu konuyu ben açmıştım. keşke hiç acma gereği duymasaydım. bende nilda efeçınara gittim o kadar para bayıldım ama kesinlikle yol katedemedim hala korkularım var hala aynı hayat. verdiğim paraya acıyorum. ama anladım ki insanın yaşam koçu kendisi. başkalarından medet ummamak gerek. kitaplar bu konuda gerçekten yol gösterici

Gerçekten insan bir umutla gidiyor.kocaman hayal kirikligi oluyor.insan çokta zengin olmayinca çok üzülüyor..seda dikerin cevabinada sinir oldum.arkadaşa kredi çek diyebiliyor.bunu cevap olarak söyleyen kişiden hayir gelmez zaten.

Seansi ne kadar di acaba

merhaba
seda dikere ben de gittim. önce 22 kişilik tüm gün verilen bir eğitime katıldım sonra başka bir hanımla regresyon deneyimlerim oldu. ben sıfır gitmedim oraya belli eğitimler makaleler ve belli seviyedeki bilgi birikimimle katılmış olmama ramen itüm seanslarda kendi bildigim seyleri bana tekrar anlattı ve hiç bir getirisi olmadı. hiç bir artı sağlanmadıgı gibi de birsürü paramdan oldum. seda dikerin tüm kitaplarını okuyun alabileceklerinizi ordan alın çünkü onunla görüsmeniz ve seans yapmanız mümkün değil. belli yol kat etmelisiniz diyorlar ama o yol bir türlü (ne hikmetse) gelmiyor. gitmeyin boşa paranızı harcamayın bu konuda daha az duyulmuş daha makul fiyatlı kişiler inanın size daha cok yardımcı olacaklardır. sizin sıkıntınız suan onlar için para demek. aklınızı kullanın

şahsi fikrim beş para etmez !

Merhabalar, özellikle buraya yazabilmek için siteye üye oldum:)
Ben istanbul dışında yaşıyorum, bi istanbul seyahatimde seda hanımla görüşmek istedim aradım merkezlerin vs.
İlk olarak workshopa katılmam gerektiğini söylediler, ben kabul edemedim çünkü vaktim kalmıyodu, "lütfen ben şehirdışından geliyorum seda hanımla görüşmem lazım" dedim. Neyse çok şükür görüştük. Açıkçası ben beğendim zaten oranın enerjisi seda hanımın güleryüzü insanı yumuşatıyor, odaya girer girmez tokalaşıp sarılırken ben ağlamaya başladım zaten. Öncelikle seda dikerin çok munis bi hali var, insanı çok güzel dinliyor, anlatırken çok rahattım hiç filtrelemeden anlattım. Yaklaşık 2,5 saat dinledi. Tabi bol bol not aldı. Araya girip soru sorduğu çok oldu. Daha sonra seansı bitirdik. Diğer seans için hande hanıma randevu verdiler ama ben onunle çalışmak istediğimi söyleyince sağolsun 3. Seansı diğer randevularını değiştirerek kendine ayarladı. 2. Seansta hande hanımla regresyon çalışması yaptık. 2 kişiyle çalışmak tabi ki kimsenin hoşuna gitmez. Ama seda hanımın aldığı notları hande hanımın elindeydi, ve okumuş gelmişti, ilgili sorular sordu. Bi iki kitap önerdi. 3. Seansta da yine seda hanımla çalıştık, o da regresyon yaptı. İyi geldiğini hissediyorum, çocukluğuma inildiğinde bugünümle alakalı şeyler bulmak resmen aydınlattı beni. Ben bi haftalık seyahatimde ancak 3 kere gidebildim o bile bende işe yaradı. TABİ Kİ İNSAN KENDİSİNİN YAŞAM KOÇU OLMALIDIR. Ama koşmayı öğrenirken düşülebilir, ve düşünce kalkmak için bazen bir ele ihtiyaç duyulabilir.

merhaba. aslında seda diker hakkında sitede pek olumlu sey yazmıyor. dediğiniz gibi 2. seanstan sonrasını başkasına devrediyormuş. benim merak ettiğim şey nasıl biliçaltınıza inip hatırlamadığınız anılarınız meydana cıkıyor. siz o anı yaşıor musunuz mesela hayal gücünüzde ya da bilinçaltınızda mı canlanıyor? ayrıca bu olumsuz anılar tespit edildikten sonra ne oluyor?

Ben gittim
Günümüzde gittikçe yaygınlaşan meşhurENERJİ Terapistlerinden bahsedeceğim sizlere. Ben yandım , başkaları da yanmasın !

Artan kaygılarım ve kilomun 39 'a düşmesiyle birlikte; psikologlara kesik kesik gittiğimden bir fayda sağlayamadığımı düşünüp maalesef böyle bir yola başvurdum. Gitmez olaydım.

İlk seanstan sonra iştahım açıldı, kilo aldım, vücudumdaki ağrılar geçti.
Belkide kendini iyi göstermek içindi tüm bunlar. Fakat değişik şeyler olmaya başladı bana. Kadına gittikten sonra 3 defa ASTRAL seyahat yaptım kendiliğinden. Ruhumum bedenime giriş çıkışlarını hissettim. Korkudan kısa sürdü ama. Sonra yine kötü olaylar yaşadım ve kadından bir kere daha randevu aldım.

Ama bu sefer geç geldi, bekletti beni. Anlamalıydım ne olduğunu. Ah salak kafam. Bu sefer derin bir transa almıştı beni.

Hipnozla geçmişe doğu gitmek üzereydik.
Yavaş yavaş ana rahmine geldik. 2buçuk saat dolmuştu. Tam ultrason ışınlarını görürken seansı bitirdik. Bu sırada BAŞIMA MÜTHİŞ BİR AĞRI girdi. Vücudumun her yeri ağrı içinde kaldı. Bana masaj yapmasına rağmen hiçbir etkisi olmadı. Bişey diyemedim. Sonra parasıni çatır çatır aldı ve gitti. Görüntüler 3 güne geçecek dedi. 3 gün oldu, 7 gün oldu yok geçmedi. Gece uyandığımda gözlerim kapalıyken sanki bir çift göz bana bakıyormuş gibiydi. Bu olanları ona anlattım. Bunları değiştir takma dedi geçiştirdi. Sonra ne mi oldu? Daha beter oldum.

Duvarda gölgeler görmeye başladım.
Gözümün önüne böyle korkunç suratlar geliyordu. Gece gündüz ağlıyordum. Gözümü kapatamıyordum. En sonunda Hocaya gittim. Bana sana cin musallat olmuş bu görüntüleri de onlar gösteriyor dedi. Başladım bildiğim ne varsa dua okumaya. Daha beter oldum. Okutmak istemediler. İnadına okudum. bir ara rüyama girdiler nolur okuma mahfettin bizi diye.

Bu arada kadın randevulaşmak için beni oyaladı hep. Ben 5 ay mağdur kaldım. Antidepresana başladım. Yanında remeron adında ağır bir ilaç verdi doktor. Neyse ben okudukça korkunç görüntüler gitti. Ama öteki görüntüler kaldı. Bir göz hep bana bakıyor.

Sonradan aklıma geldi. 1. Seansın sonunda bana olumlamalar yaptırırken gözlerim kapalı olduğu esnada ben " aaa bir göz var bana bakıyo " dedim. O da çok takılma onu yaratıcının gözü olarak düşün demişti. Ah salak kafam. Nasılda anlamadım o gözün cinin gözü olduğunu. Allahın işi gücü yokta gözlerini bana mı gösterecekti?

Haftalarca tek başıma yatamadım. Çirkin suratlar gördüm.
En son bu kısmıda hatırlayınca. İstihare yaptım. Rabbim dedim bana bu kadının gerçek yüzünü göster. Rüyaya yattım. Ve rüyamda kadını cinleriyle gördüm. Cinleri ona yardımcı oluyor ve hizmet ediyordu. Sonra dedim ki Anladığımı anlamış olacak ki benimle görüşmeyi reddediyordu. Daha sonra kadınla konuştum neden beni erteliyorsunuz polise şikayette buluncağım diye. Kavga ettik. Özel hayatımı yüzüme vurdu ve kayıt altına aldığını söyledi her şeyi. Benden izinsiz ben ses kaydımı almış. Sonra savundu kendini inkar ve yalanlarıyla

Np hastanesine gittim. eeg çekimi yapıldı. Ve öğrendim ki beynimin görsel algı alanları hasara uğramış. Hipnozdan etkilenmişim. Travma geçirmişim. Bu kadın beni aylarca bekletti. Ya aklımı kaçırsaydım? Doktor hanım bunu herkese anlat ruh sağlığı söz konusu başka insanlar hasar görmesin dedi.

Doktor ilacımı değiştirdi. Dopamın salgısını düzenleyici ilaç verdi. İlaçlar vücudumda döküntü yaptı

Ama mecbur içiyorum. Nolur kanmayın. Manevi alemle oynuyorlar. Şakası yok bu işin.

Buraya niçin yazdım? BEN YANDIM BAŞKALARI DA YANMASIN diye. Üstüme bu vebali almayayım diye. Sizde yayın bu yazıyı! Okuyan yaysın herkese...

Bir kısa not daha : Kundalını enerji çalışması var. Bunu yapıp uygulayan bir arkaşıma da çin ve şeytan musallat olmuş. Aylarca şeytan sesi duydum kafamda dedi. Oda dua okuya okuya geçirmiş

Nolur bulaşmayın böyle şeylere. Psikologlar var adam gibi terapi yapan. Kısa yoldan halledeyim derken bizim durumumuza düşmeyin...

Sevgiler....

Tüm yorumları okudum ve edindiğim izlenim şu ki "yaşam koçu", "ilişki terapisti" yada başka diğer sıfatlardan söz edildiğinde sanırım herkesin zihninde ille de belli bir takım teknikler, bir nevi mucizevi yöntemler canlanıyor, beklentiler bu yönde.
Naçizane birkaç sözüm olacak bunca yıllık yaşam deneyimime dayanarak. Öncelikle belirteyim, 20 yıllık öğretmenim ve özeliyle devletiyle her tür okulda ve her kademe de binlerce öğrenci, bir o kadar veli ve öğretmenle çalıştım. Tüm bunların üzerine bir de kendi yaşam deneyimimi eklediğimde burada ve başka başlıklarda dile getirilen pek çok soruna, sıkıntıya, hatta çok daha ağırlarına şahit olduğumu söyleyebilirim. Hem mesleğim hem karakter yapım gereği bu tür durumları görmezden gelebilen biri olmadım ve çok şükür ki her vakaya olmasa bile çok büyük kısmına rehber olabildim.
Aklım ve dilim yettiğince derdine ortak olduğum bir kadim dostumun bir cümlesi beni bu alana yönelmeye itti. Araştırdım, soruşturdum, inceledim ve bu alanda yetkinliğini uluslararası platformda da kabul ettirmiş bir kuruluştan eğitimler alarak "aile ve ilişki danışmanı", "eğitim koçu", " eğitim danışmanı" sertifikaları aldım. Açıkça söylemeliyim ki bu eğitimlerin hepsinin temelini doğru ve etkili iletişim kurma, kendini tanıma ve etkili ifade etme konuları oluşturmaktaydı.
Tüm bunlara dayanarak rahatlıkla söyleyebilirim ki lütfen ama lütfen "mucize" yöntemler peşinden koşmayınız. Her birimizin yaşama bakışı, sorunlarla başa çıkma kapasitesi ve biçimi farklı ve bazen tek başına yolumuzu bulmakta güçlük yaşıyoruz muhakkak. Rehberliğe ihtiyacı olduğun farkında olmak ve bunu kabul etmek zaten ilk ve en önemli adım.
Doğru rehberlere ulaşabileceğiniz, maddi ve manevi sömürülmeyeceğiniz deneyimler yaşamanız dileğiyle... :)

İki kişiye birden cevap vermeye çalışacağım. ikinizin de samimiyetine inanarak...
Öncelikle bilinçaltına inme yöntemleri var, bilinci durulaştırmak, sakinleştirmek alfa konumuna gelebilmek vs. Bunu sakin ortamda telkinlerle yapıyolar. Sonra üzerinde çalışılan konuyla ilgili anıya gidiliyo vs. Çok anlatmak istemiyorum buraları açıkcası. Ama hatırlanılan şeyler gerçekçi olmasa bile bizim zihnimizden çıkan, bizi etkileyen hikayeler. Küçükken izlenilen bi film olabilir anlatılan bir masalı zihnin gerçek sanması olabilir. O eski anıya gidilip orda sorun çözülüyor.
"Rehberliğe ihtiyacı olduğun farkında olmak ve bunu kabul etmek zaten ilk ve en önemli adım." kesinlikle katılıyorum ama, her sorun da doğru iletişimle çözülmüyor. Mesela küçükken şiddet görmüş bi çocuğun, veya anne baba sevgisini yaşayamamış bir çocuğun ilerde yaşadığı problemi sadece doğru iletişimle çözülmez. Onun çocukluğuna inilip yaraların sarılması gerekir yaşadığı travmaların tedavi edilmesi gerekir.

Tuba71 hanım sizin yaptığınız işe mesleki ve hayat tecrübenizle birlikte saygı duyuyorum. Sizler eğitimciler toplumumuz için çok kıymetlisiniz. Hayatımızda rehberlik alınması gereken durumlar elbette var. Ama yaşam koçluğu ve kişisel gelişim adı altında sırf maddi kazanç elde etmek için insanların yaşamlarını, varsa zaaflarını sömürmeye çalışan kişiler ve kurumlar var ne yazık ki . Bunu yakın çevremde kısa süre önce gözlemledim . Hayatları normal bir şekilde devam eden insanları birtakım tanıtım toplantıları vs ile ikna etmeye çalışan kişiler var. Bunu yaparken toplum psikolojisi ile etki etmeye çalışılıyor . Sizinle düşüncelerimi paylaşmak istedim sadece

Ben Dubai'de bi yasam kocuna gittim ama o harika tavsiyeler veriyodu. Hayatta ne istiyosan ona giden bir harita yapiyo sana ama gereken adimlari atamayacaksan bos.

biraz aciklar misiniz? cok garip, cirkin olaylar derken?

bence bu zamanda herkesin bir yaşam koçu olmalı ben tam evlenmek üzereyken sevgilim tarafından terkedilince travma yaşadım üstüne bide bi sürü sorunlu tip girdi hayatima iş yok güç yok dibi görmüştüm yani dedimki bu böyle olmaz rast gele araştırırken bir yaşam koçu buldum şimdi yatıp kalkıp o güne şükrediyorum. bazen bi sorun olduğunu kabul edip destek almak şart yoksa hayat işkence oluyo ve benim yaşam koçum hayatımda bi sürü mucize yarattı bence ihtiyacı olan hic durmasin gitsin.

bu arada psikolog ve psikiyatriyede gittim merak etmeyin psikolog sanki karşi komşumdan farkı yoktu dinleyip dinleyip yollutolr diğeri malum habire ilaç yaziyo ama yaşam koçu çözüm odaklı oluyo ve mutlaka sorunu çözüp öyle bitiriyo tecrübeyle sabittir.

Benim bir tanıdğım yaşam koçu oldu, isim vermeyeyim ama liseden beri tanıyorum, kendisine hayrı olmayan bir insan. Üniversiteyi evli birine kaçıp bıraktı aikesü Kıbrıs'a gidip her gün okula bırak al bitirsin diye, hey gidi. Şimdi de şarlatan şarlatan video çekip akademik geçmişim diyor ama o sertifikalar da diploma da kendisinde yok.

:))))) AY ÇOK GÜLDÜM
arkadaşlar bakın bu iş öyle kolay değil bir de özellikle bu medyatik olanlardan uzak durmak lazım sanki çünkü sırf reklamla kendilerini tanıtıyolar ama hiç bir bilgi ve becerileri yok bence denedim ben seda dikeri denedim şanalı denedim ben daha çok şey biliyorum onlardan en son buldum birini bi sürü dald akendini yetiştirmiş helal olsun psikoloji eğitmi bile almış reklama girmeyeceğini bilsem link verecem ama yeni üyeyim kuralları pek bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…