Yaşam koçuna giden var mı?

merve1341

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2010
379
22
Arkadaşlar yaşam koçuna gidicem ama öneri bekliyorum gerçekten faydalı olur mu diye. özellikle özgüvenim olmadığı ve hep ataletsizlik olduğu için. Nilda ferhan efeçınar ya da r. şanal günseli'ye giden var mı aramızda? Ikisinden birine gidicem ama kararsızım.lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

Dün mesaj atmışsınız ama özel mesaj atma hakkım olmadığı için burdan cevaplayayım. Nilda hanımdan randevu aldım ocak ayında gidecektim. toplamda 6 aylık sürecek seansı fakat ücreti binbeştl olunca biraz düşündüm bunu denkleştirmek zor olacak diye bende önce isim analizi yaptırdım. Evet gerçekten başarılıydı beni çok iyi tanımlamış kişisel eksik yönlerimi belirtmiş çözüm yollarınıda anlatmıştı. Bende çözüm yollarından biri olan kişiye özel bilinç altı cdsi yaptırdım. Nilda hanıma önce kendi hayatınızı ve nasıl bir hayat istediğinizi anlatan mail atıyorsunuz. Size özel cd kısa zamanda hazırlanıp gönderiyor. Yapmanız gereken 3 periotluk dönemde 21 gün dinleme/7 gün ara verilerek bilinç altı düşünceleri değişitirmeye yönelik. Benim şuan 3'cü dinleme dönemindeyim. Düşünce tarzı olarak 3 ay öncesine göre daha iyiyim en azında özgüvenim o kadar yerlerde seyretmiyor. Ama müthiş değişimler yaşadınız mı derseniz henüz değil. Zira benim en büyük zayıflıklarımdan biri ilişkiler konusundaydı. Bunun için size Seda Diker'in kitaplarını tavsiye edebilirim baya yararını gördüm. Kendiside İlişkiler üzerine terapiler yapiyor. Onun ücretide aralık ayında 1-1,5 saatlik seansları dörtyüzTL.'di ki terapiler ne kadar sürer gelişiminize bağlıydı. Anlıyacağınız beni biraz aşıyordu. Umarım size yardımcı olabilmişimdir.:18:

Teşekkür ederim. Seda Diker'in kitabını okumuştum. ileride ona da gitmeyi düşünüyorum ama sanırım 23 24 yaşından küçüklere olmuyormuş bu konu hakkında bilginiz var mı?

Seda diker'in asistanıyla randevu almak için konuştuğumda hiç yaş konusu geçmedi sormadı bana kaç yaşındasınız diye! ondan bilgim yok malesef

ben de bu konu üzerinde düşünmeye başlamışken, Uplifers sitesini keşfettim. bir çok konuda güvenilir bilgiler var ve okudukça kendini daha iyi hissediyorsun. oraya da bir bak derim.

seda diker'in iletişim bilgilerine ben ulaşamadım, yardımcı olursanız sevinirim. sevgiler...

Özgüven vb.. sorunlarınız için yaşam koçu gibi isimlerle ortaya çıkmış kişilerle çalışıp onlara oluk oluk para vermek yerine, güvenebileceğiniz bir psikolojik danışmana gitmenizi öneririm. Kitap okumayla yada ismi geçen insanlarla çalışmayla yıllardır doğruluğuna inandığınız ancak yanlış olan fikirlerinizden kurtulmanız mümkün değildir.
Bizi içten içe kemiren, hata yapmamıza neden olan içimizde ürettiğimiz bu fikirlerimizdir. Bunlar ancak terapi yoluyla düzeltebilirsiniz. Nacizane tavsiyemdir.

Sevgiler

Son düzenleme:

Seda Diker'in facebook adresi üzerinden aldığım iletişim telefonu 0212 296 29 62 .. Facebook üzerinde kendi sayfası var ordan da ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim ama bi psikoloğun bana yardımcı olabileceğine inanmıyorum.içinde bulunduğum durum için bi yaşam koçuyla görüşmem en hayırlısı.

Arkadaşlar bende seda diker e gitmek istiyorum ama 1 saatlik seans 400 lira demiş o ne öyle ya!!!!!1 saatte çözülüyormuymuş herşey... 400 lira çok ayıp etmiş bence....
bende istiyordum gitmek enerjimi karşımdakinden kesmek için... çok kesin konuşuyor diye...ama 400 lira çokmuş....

üstelik terapi sayıları devamlılığı sizin kişisel gelişiminize bağlıymış yani 400x kaç olacağı konusunda kesin bilgi verilmiyor!

ben bu yoruma katılıyorum kitaplar, ilaçlar bunlar kısa vadede çözüm sağlıyor. ben bir dönem ilaç kullandım. sonra etki etmediğini düşündüğüm için doktorumun kontrolünde bıraktım. sadece kullandığınız sürece iyisiniz. psikoloğa gitmeyi hiç denemedim ama kalıcı çözümün bununla olabileceğini düşünüyorum.
kitaplar deseniz... ara gazı vermekten başka hiçbir işe yaramıyor bana kalırsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…