yasal doğum izni hakkında bilgisi olan var mıııı??

xoxzlem35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
106
0
43
kızlar benim son adet tarihime göre doğumum 9 mayıs nasipse...doğum öncesi 8 haftalık izin var diye biliyorum.ama bu 2 aya denk gelmiyor.ben ne güzel 9 martta izne ayrılırım diyodum ama hesaplayınca 9 mart- 9 mayıs arası 9 hafta yapıyo.bu durumda ben bir hafta daha çalışmalıyım dimi? CADIARZU

Bence doğum öncesi iznini fazla kullanmamaya çalış. Doktorundan çalışabilir raporu al ve doğum öncesi iznini minimum tutki, doğum sonrasında daha fazla izin kullanabilesin.... Toplamda 8 hafta önce 8 hafta sonra izin var, ama doğum öncesi iznini 4 hafta kullanırsan diğer 4 haftayı doğumdan sonra kullanabiliyorsun, böylece bebeğinle daha fazla ilgilenme şansın olur....

evet bu konuda haklısın ama ben öğretmenim ve doğum sonrası 8 haftadan sonra yaz tatilim başlıyo.o yüzden doğum öncesini de sonuna kadar kullanmak istiyorum...

evet canım benim de muhtemel doğum 9 mayıs
ve ancak 14 martta alabiliriz raporu ama ben 3 haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum bakalım

benimde son adet tarihim 7 ağustos,mayısın ilk haftası sezeryan olacağım,doktorum 9 martta ayırıyım dedi ama ben 1 hafta daha çalışıp16 martta ayrılacağım.8+8 temmuz a çıkarıyor ,yasal olarakta31+6 yani 32 haftayı doldurunca başlıyo ama dr onu ayarlıyo,bide kızlar erken doğum falan yaparsanız doğum sonrası direk başlıyo,öncesi izinler booom malesef

özlem 32. haftada başlıyor yasal doğum iznin dr sevke yazacak ayrılıyor diye onu okula vereceksin canım tabikide 8 haftayı kullan çünkü diğer doğumdan sonraki 8 haftayı kullanınca yaz tatili başlıyor dediğin gibi aynı benim geçen sene ayrıldığım zamanda ayrılacaksın benimde olası tarih 11 mayısdı oğlumu 1mayısda sezeryanla dünyaya getirdim sağlıkla kucağına al yavrunu sevgiler

canım yeni bir kanun çıktı çıkacak haber vermek istedim.doğum sonu izni 8 ay ve ücretli olacak.bir ebe olarak yazmak istedim.bilgin olsun.doktorum bakacaktı resmi gazeteye kendisi gittiğim hastanenin başhekimi bu konularla alakadar.öptüm sizi allah yardımcımız olsun.

bu konuda herhangi bir gelişme var mı?
Bilgisi olan varsa yazabilirse sevinirim.
Tesekkurler

arkadaşlar bu konu ile ilgili bir gelişme var mı acaba gerçekten doğum sonrası izin arttı mı

ayy gercekten arttımı bı bılen hbr ı olan falan varmı acep....8 ay super olur gercektennnkaydirigubbakcemile5

ben dün apay baktım internette bişi bulamadım ama dilerim çıkar hemen

ayyyy keşke öyle bişi olsa....valla şimdiden bebeğimimi bırakıp nasıl işe gidicem diye kara kara düşünüyorum :)
kızlar bilgisi olan lütfen burda paylaşsın olur mu??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…