yardımcı olurmusunuz???*????

kubra_suden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
76
0
41
34 günlük bir kızım var.gaz problemi için rezene çayı vermek istiyorum.bebeklere marketlerde satılan bizim içtiğimiz bitki çaylarındaki rezene çayı verilirmi,yoksa bebekler için ayrı rezene çayları mı var ve günde nekadar vereyim. şimdiden teşekkürler.............

Canım sanırım içtiğimiz rezenee çayıdır.Bi çay kaşığı yeter heralde.
Çok emin değilim çünkü ben vermedim.
Neden damla kullanmıyorsun.Metsil kullansan.Hiçbir yan etkisi olmadan vücuttan atılıyor.

kübracım benim oğlumda da gaz soruu var.doktoruma sordum rezene çayı kullanabilirsin dedi.damla da kullanıyorum.4. çeşit damlamızı kullanıyoruz.bu son kullandığım iyi geldi hepsindn.

rezeneyi şöyleveriyorum.eczaneden aldım milupanın çayını.25 ml kaynayan suya dörtte bir tatlı kaşığı rezene kyuyorum.ılıtıyorum.bineronla veriyorum günde 1 kere.aslında günde en fazla 100 ml kullanılabiliyor.ben sadec akşamları gaz sancısı azdığında ve ağladığında veriyorum .biraz ara verip emziyiorum bazen de mama veriyorum....
umarım anltabildim.çok acele yazıyorum da:)))

teşekkürler canım.ben de rezene içiyorum sütümden bebişime de geçip bebişimi rahatlatırdır herhalde dimi

kübracım eminim faydası oluyordur.ben de günde 2 fincan rezene içiyorum doğumumdan buyabna.ama ga sancımızın şiddetlendiği dönemlerde bebeğimi de kullanmak zorunda kaldım.hala da devam ediyorum.sanki rahatlatıyor gibi geldi bana.

ama sütümüzden de geçiyor merak etme:))

bu arada benim oğlum 2 gün sonra 2 aylık olacak.gaz sancımız 1. ayın bitimde başladı.yani şiddetlendi.

bende günde iki çay kaşığı veriyorum arkasından bir çay kaşıgıda su veriyorum
ayrıca bende içiyorum rezene günde 2 fincan

sağol canım.BEBİŞİNİ ALLAH bağışlasın.bebişe de kendi içtiğin rezeneden mi veriyosun yoksa ayrımı alıp veriyosun.bebek çayları varmış ya

bende kullanıyorum.kendim marketten aldığımı ,içiyorum.kızım için milupanın rezene çayı var onu kullanıyorum.doktor tavsiye etmişti.marketten aldığından değil demişti.günde 100 cc ye kadar veriliyor.ama ben 30 ar cc olamak üzere iki kere veriyorum.hem bağırsak düzeni sağlıyor,hem rahatlatıyor.ama kızım hiç beğenmedi,çok zor içiyor.30 cc nin yarısı yerde ::))

canım bende rezene çayı veriyorum ama lokman hekimden aldım 1 yemek kaşığı rezeneyi 1 bardak kaynar suyun içine katıyorm hatta demlerken içine 1 çay kaşığı kimyon katıyorum tadını pek sevmiyor ama günde 5-6 çay kaşığı veriyorum iyi geliyor bu şekilde rahatlıkla verebilirsin bunlar doğal şeyler olduğu için korkmana gerek yok hiç bir zararı olmaz bir de ılık şekerli suda çok iyi geliyor karın ağrısına gaz sancısına dene hiç çekinmeden

X