Yardımcı olur musunuz:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

almina027

Yeni Üye
Pro Üye
31 Ağustos 2023
83
34
Merhaba kızlar ben daha önce gebelikle ilgili konular açmıştım fakat gebeliğim olmadı ilk kez farklı konu açacagım konuyu size şöyle anlatayım ben evlenmeden önce tesettürlü değildim ama giyiniş tarzım yine tesettüre yakındı evlendikten sonra kendi isteğim ile kapandım çok şükür nasip oldu ama şuan içim hiç rahat değil çünkü tesettüre uygun davranmıyorum ve böyle kalarak günahları daha çok işlediğimi düşünüyorum vicdanen de rahatsızım giyim tarzımda pantolon tunik tarzında kilom olduğu için fazlasıyla vucut hatlarım belli oluyor ferace giymek istedim kendimi rahat hissetmek için çevremden olumsuz yanıt aldım sizce ben bu durumda ne yapmalıyım? Evet tekrar açılmak günah biliyorum ama günah işlediğimi düşündüğüm için sadece aklımdan geçiyor lütfen yargılamadan yorum yapar mısınız çok teşekkür ederim şimdiden

Nasıl günah işliyorsunuz onu tam anlayamadım biraz açar mısınız?
Mesela şöyle havuz benzeri yerlerde saçlarımı açtım ilk kez oldu ama unutamıyorum vicdanım rahat değil ve vucudumu belli eden kıyafelerden dolayı günah işliyorum çünkü tesettür ayeti de bu şekilde değil

Mesela şöyle havuz benzeri yerlerde saçlarımı açtım ilk kez oldu ama unutamıyorum vicdanım rahat değil ve vucudumu belli eden kıyafelerden dolayı günah işliyorum çünkü tesettür ayeti de bu şekilde değil
Hmm hiç bilmediğim bir konu tesettür konusu fakat psikolojik olarak çok hazır değilmişsiniz gibi geldi bana.

bence kafanıza bazı seyleri çok takıyorsunuz nefsiniz sizi böyle düşündürerek daha fazla hata yapmaya sevk ediyor bence biraz daha sabredin uygunsuz oldugunu düşündüğünüz davranışları duzeltmete caba harcayın yavaş yavaş düzelir hersey

Siz niye milletin lafına bakıyorsunuz? Bu tamamen kişisel bir karar. Neye inanıyorsanız onu yapın. Kimseye söz düşmez. Size ağır gelmiş ve pişman olmuş gibisiniz. Bahane aramayın. Yapamıyorsanız yapamıyorsunuzdur. Zaten istemeyerek yapılan bir şey ne kadar makbule geçer o da meçhul.

Merhaba kızlar ben daha önce gebelikle ilgili konular açmıştım fakat gebeliğim olmadı ilk kez farklı konu açacagım konuyu size şöyle anlatayım ben evlenmeden önce tesettürlü değildim ama giyiniş tarzım yine tesettüre yakındı evlendikten sonra kendi isteğim ile kapandım çok şükür nasip oldu ama şuan içim hiç rahat değil çünkü tesettüre uygun davranmıyorum ve böyle kalarak günahları daha çok işlediğimi düşünüyorum vicdanen de rahatsızım giyim tarzımda pantolon tunik tarzında kilom olduğu için fazlasıyla vucut hatlarım belli oluyor ferace giymek istedim kendimi rahat hissetmek için çevremden olumsuz yanıt aldım sizce ben bu durumda ne yapmalıyım? Evet tekrar açılmak günah biliyorum ama günah işlediğimi düşündüğüm için sadece aklımdan geçiyor lütfen yargılamadan yorum yapar mısınız çok teşekkür ederim şimdiden
Dini konular yasak diye biliyorum ama yine de yorum yapayım dedim, Mükemmelini yapamıyorsam hiç yapmayayım diye bir şey yok bence hayatta. Şeytan sağdan yaklaşmış diye bi deyim vardır sizinki o hesap olmuş. Elimizden geleni yapmakla mükellefiz biz, elinden bu kadarı geliyorsa bunu yaparsın. Ayrıca siz giymek istedikten sonra aileniz dahil hiç kimse karışamaz, buna açık olmak da kapalı olmak da çarşaflı olmak da dahil

Siz niye milletin lafına bakıyorsunuz? Bu tamamen kişisel bir karar. Neye inanıyorsanız onu yapın. Kimseye söz düşmez. Size ağır gelmiş ve pişman olmuş gibisiniz. Bahane aramayın. Yapamıyorsanız yapamıyorsunuzdur. Zaten istemeyerek yapılan bir şey ne kadar makbule geçer o da meçhul.
Şuan istemeyerek değil ben sadece ne yapabilirim diye sormuştum illa ki de bilgili insanlar mutlaka vardır

Zaten tesettürün de suyunu çıkardılar.. Takvalı tesettür diye bir şey kalmadı. O yüzden içinize sinmiyorsa açılın ..

Günah olaylarına girerseniz Oooo neler neler günah .

Şuan istemeyerek değil ben sadece ne yapabilirim diye sormuştum illa ki de bilgili insanlar mutlaka vardır
Şimdi bu mesele yemek tarifi değil ki insanlar size bir şey söyleyip yönlendirsin. Çok farklı bir konu. Bana pek istiyor gibi gelmediniz açıkçası. Vicdanınızı rahatlatmaya çalışmayın lütfen, bu bir suç veya ayıp değil. Umarım ne istediğinizi bulur ve mutlu olduğunuz şekilde devam edersiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X