YARDIM EDİNNNNNNNN. ÖLÜCEM

Bir kişi bunu yazdı diye doğruluğundan emin olmadan ki bu onun yorumu nsl sizin için durum değişiyor. Başkalarının söylediğine inanarak bni yargılamayın. O o kişinin bnm hayatımda çıkardığı özet. Doğruluğu yanlışlığı tartışılır ama inanmak tuhaf. Bn burda kendimi kanıtlamıyorum. Yuvam yıkılırken bnde yıkıldım.ama küllerimden çok güzel doğdum. Ama yaşamam gerekenleri yaşamasaydım bu kdr güçlü olamazdım. Bn sizden yardım istedim. Bni eleştirin demedim.
Okuduktan sonda eski konulariniza da baktjm gayet dogru geldi bana
Ayrica aslinda yazdiklari da size yardim arkadasin. Elestiri gibi degil de kendinizi sorgulama olarak algilayip acaba mi? Deseniz. Ve bir uzmana danissanjiz? Soz konusu olan cocuklar olan onlara olmasin artik.

Kolay gelsin.

Kendi gözünüzün önündeyken yardımcı olamıyorsunuz çocuğunuza da İngiltereye gidince nasıl koruyacaksınız. Ayrıca anne babasını takmayan çocuk orda enişteyi kuzeni dinleyip yola mı gelecek. Kusura bakmayın ama siz göz görmezse gönül katlanır deyip kendi oğlunuzdan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Bu çocuk tedavi olup temizlenmedikçe yurt dışına göndermeniz kendi elinizle oğlunuzu ateşe atmanız demek

Tabii ki burada dertleşiyoruz ama dervişin fikri neyse zikri de o olur hesabı sizin zihniniz hala baba ile meşgul.
Çocuklar sözlerin yanında davranışlara da bakar. Muhtemelen oğlunuza göre babası sevse ailesini terketmezdi. Sizse eski kocanızdan vakit kalırsa onlarla ilgilendiniz boşanma sürecinde. İnsanlar sevildiğini/sevilmediğini, ilgi görüp görmediğini hisseder, çocuk da olsa.
Ayrıca örnek verdiğiniz durumda (babaya gitmemek için yalan söyleme) nasıl büyük bir hata yaptığınızı görememeniz ne üzücü. Oğlunuz kendisini rahatsız hissettiren bir durumdan kurtulmak için yalan söylemiş. (Ki böyle durumlarda yalan söyleyerek kurtulmayı da insan ebeveynlerinden öğrenir.) Bunu da gelip size söylemiş. Siz neden babasına söylüyorsunuz? İstese kendi de babasıyla konuşur. Size güvenip sır verdiği bir konuda ona ihanet ediyorsunuz, onu babası karşısında yalancı durumuna düşürüp utandırıyorsunuz. Bence bunu yaparken de derdiniz oğlunuz değil de, babasına 'Bak oğlum seni görmek istemiyor' mesajını vermeye çalışmak gibi geldi bana. Bu niyetle yapmadıysanız da büyük bir hata, yapılanın oğlunuzu utandırmaktan başka bir sonucu yok.
Ben şu kısacık hikayelerde bile kendimi oğlunuzun yerine koyduğumda değersizlik hissediyorum. Benim annem-babam böyle olsaydı, ben de kendimi onların savaşında arada kalan, kimsenin umursamadığı değersiz bir varlık gibi görürdüm. Ne acı.

Nolur yanlış anlamayın, ne yaşananları kınıyorum, ne de sizi suçluyorum. Fakat ortada bir gerçek var ki bunda bütün ailenin payı var. Siz de kendi payınızı anlamaya çalışın. Sadece oğlunuz değil, siz de psikolojik destek alın. Ve lütfen güçlü durun. Ağlamayın, yıkılmayın. Bu dünyanın sonu gibi davranmayın. Bir çocuğunuz daha varmış, ona da sahip çıkın. Onun da sorunları vardır, onunla da ilgilenin. Yukarıda @yenGEnC yazmış, insan sorun yaşadığında annesini dağ gibi yanında görmek ister. Ona yaslanacağı dağ olun. Size güvensin, gerisi zaten gelir. Allah yardımcınız olsun, bütün gençlerimizi bu pislikten kurtarsın.
İnanın çok güçsüzüm... Ama içimden güçsüzüm. Buraya yazarken güçsüzüm. Hani insanın derdi olursa annenin dizinin dibine oturup acılarını anlatırya ağlayarak öyleyim... Ama gelin görünki dışarıya böyle asla değilim. Her kez çok güçlü olduğumu söyler. Ondan ayrıldıktan sonra ne işlerde çalıştım. Ne zorluklarla.. Ama işyerinden çıktığımda sanki 100 milyar maaş alıyormuş gibi geçtim çocuklarımın karşısına. Her kez in. Oysa okulda kantinde masa silerken ağladıklarımı Allah ve ben biliyorum. Eve gelirken annem bize bakabiliyor her şey alıp yiyebiliyoruzu gösterdim onlara. Oysaki öğlenleri aç gezerdim. Burda size dert yanarken bazen bni kınıyorsunuz. Ama burda insan en derin duygularını yazarak anlatmış. O günleri atlattım. Şimdi kendi gelinlik mağazamı açtım. Girenlerin hayran kaldığı bir mağazam oldu. Oğlumun da kuzımında hiç peşini bırakmadım. Kızım üni okuyor. Babası 150 TL nafakayı sen 18 yaşını doldurdun veremem dediği gün Bn varım annem dedim. Bnde iste bırak onun parasını. Sağolsun çocuklarım savuran sömürgeci çocuklar değiller. Çok şükür rahat okuyor. Oğlumda yediği önünde yemediği arkasında. Ama bu olay bizi yıktı. Ona iş buldum. Yarın başlıyor İnş. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

İnanın çok güçsüzüm... Ama içimden güçsüzüm. Buraya yazarken güçsüzüm. Hani insanın derdi olursa annenin dizinin dibine oturup acılarını anlatırya ağlayarak öyleyim... Ama gelin görünki dışarıya böyle asla değilim. Her kez çok güçlü olduğumu söyler. Ondan ayrıldıktan sonra ne işlerde çalıştım. Ne zorluklarla.. Ama işyerinden çıktığımda sanki 100 milyar maaş alıyormuş gibi geçtim çocuklarımın karşısına. Her kez in. Oysa okulda kantinde masa silerken ağladıklarımı Allah ve ben biliyorum. Eve gelirken annem bize bakabiliyor her şey alıp yiyebiliyoruzu gösterdim onlara. Oysaki öğlenleri aç gezerdim. Burda size dert yanarken bazen bni kınıyorsunuz. Ama burda insan en derin duygularını yazarak anlatmış. O günleri atlattım. Şimdi kendi gelinlik mağazamı açtım. Girenlerin hayran kaldığı bir mağazam oldu. Oğlumun da kuzımında hiç peşini bırakmadım. Kızım üni okuyor. Babası 150 TL nafakayı sen 18 yaşını doldurdun veremem dediği gün Bn varım annem dedim. Bnde iste bırak onun parasını. Sağolsun çocuklarım savuran sömürgeci çocuklar değiller. Çok şükür rahat okuyor. Oğlumda yediği önünde yemediği arkasında. Ama bu olay bizi yıktı. Ona iş buldum. Yarın başlıyor İnş. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Keşke psikolojik destek alsanız. Maalesef bizde psikoloğa gitmek çok büyük bir kusur gibi görülüyor ama bazen hayatın yükü taşıyabileceğimizden büyük olur işte o zamanlarda profesyonel bir yardım almak bizi zayıf yada hasta yapmaz, aksine ne güçlü ve mücadeleci biri olduğumuzu gösterir.
Uyuşturucu kullanan çocuklar fazla harcama yapar. Siz oğlum yapmıyor demişsiniz. Bence bu durum biraz ilginç. Çünkü bir çocuğun bağımlılığının ilk sinyallerinden biri artan harcamaları olur . Bahsettiğim akrabanın oğlu evdeki çamaşır makinesi satmıştı habersiz. Sizin böyle durumlar olmuyor mu? O zaman oğlunuz bunun için parayı nereden buluyor?
İnşallah işe girmesiyle hayatı da yoluna girer. Buraya hayırlı haberlerinizi de yazarsınız :)

Konularımı biliyorsunuz. Oğlum maddeye başlamıştı. Bırakan bir arkadaşı var. Oğlumu koruyup nasihat eden biri. Oğlum az önce ona yarın güvercin almaya gidicem diye yazmış. Arkadaşı bana yazdı. Abla güvercin alacakmı yoksa şifremi dedi. Yok öyle bir şey dedim. Arkadaşı oğluma ne demek bu diye yazdı ama oğlum uyumuştu. Ben ne yapcam. Yarın almaya gidecek demk. Ben onu yurtdışına göndermek için uğraşırken o hapis tercih ediyor. Bn ölücem artık. Çok zayıfladım. Geceleri adını sayıklıyormuşum. Kızım söyledi. Yemek içmek yok. Uyku yok. Öyle iyi bir anneyim ki ona etrafındaki çocuklar kıskanır. Ben oğlumu kurtarmak istiyorum...
Konunuzu biliyorum kardeşim de aynı durumda idi 1 ay öncesine kadar telefon hattını değiştirdik o çevreden uzak tuttuk ve ilgi ilgi baska alanlara çektik kendisi istemediği sürece bırakmaz ben kardeşimi arıyordum ne olur diyordum tamam abla derken bile madde kullanıyordu su an sabahları halen balgam çıkarıyor vücut ve beyin tamamen bitiyor tek istedikleri o madde vücudu ele geciriyor cunku şimdi simdi daha yeni akli basina geliyor bizimkinin ben ne yapmiism diyor kendimi bitirmisim diyor yanı kendi isteyecek yoksa bir sekilde buluyorlar bizim 1 ay oldu kullanmadı inşallah kurtarmışızdır

Konularımı biliyorsunuz. Oğlum maddeye başlamıştı. Bırakan bir arkadaşı var. Oğlumu koruyup nasihat eden biri. Oğlum az önce ona yarın güvercin almaya gidicem diye yazmış. Arkadaşı bana yazdı. Abla güvercin alacakmı yoksa şifremi dedi. Yok öyle bir şey dedim. Arkadaşı oğluma ne demek bu diye yazdı ama oğlum uyumuştu. Ben ne yapcam. Yarın almaya gidecek demk. Ben onu yurtdışına göndermek için uğraşırken o hapis tercih ediyor. Bn ölücem artık. Çok zayıfladım. Geceleri adını sayıklıyormuşum. Kızım söyledi. Yemek içmek yok. Uyku yok. Öyle iyi bir anneyim ki ona etrafındaki çocuklar kıskanır. Ben oğlumu kurtarmak istiyorum...
Polise mi şikayet etseniz acaba? Eroin den çürüyecek yoksa 🙄

Merhaba eğer bana özelden ulaşırsanız sizi benzer durumları yaşayan bir anneyle görüştürebilirim manevi birbirinize destek olursunuz.

Keşke psikolojik destek alsanız. Maalesef bizde psikoloğa gitmek çok büyük bir kusur gibi görülüyor ama bazen hayatın yükü taşıyabileceğimizden büyük olur işte o zamanlarda profesyonel bir yardım almak bizi zayıf yada hasta yapmaz, aksine ne güçlü ve mücadeleci biri olduğumuzu gösterir.
Uyuşturucu kullanan çocuklar fazla harcama yapar. Siz oğlum yapmıyor demişsiniz. Bence bu durum biraz ilginç. Çünkü bir çocuğun bağımlılığının ilk sinyallerinden biri artan harcamaları olur . Bahsettiğim akrabanın oğlu evdeki çamaşır makinesi satmıştı habersiz. Sizin böyle durumlar olmuyor mu? O zaman oğlunuz bunun için parayı nereden buluyor?
İnşallah işe girmesiyle hayatı da yoluna girer. Buraya hayırlı haberlerinizi de yazarsınız :)
Teşekkür ederim. Normaldede para verdiğimizde almayan bir çocuktu. Bn mesela 20 TL verdim gidip kndine cips alıp üstünü getirip bna verdi. Almadı. Hep böyleydi. Halen böyle. Fakat nsl buluyora gelince arkdşları veriyor dmk. Getir götür yaptırıyolarmış bu şklde de onu temin ediyordur. Bunu duyunca sonuçlarını söyledim. Bilemyrm. Pisikyatriyi aradım ikinci randevumuz 18 de. Baklm ne olck.

Teşekkür ederim. Normaldede para verdiğimizde almayan bir çocuktu. Bn mesela 20 TL verdim gidip kndine cips alıp üstünü getirip bna verdi. Almadı. Hep böyleydi. Halen böyle. Fakat nsl buluyora gelince arkdşları veriyor dmk. Getir götür yaptırıyolarmış bu şklde de onu temin ediyordur. Bunu duyunca sonuçlarını söyledim. Bilemyrm. Pisikyatriyi aradım ikinci randevumuz 18 de. Baklm ne olck.
Getir-götür yaptırıyorlar derken?
Bir sivil polise ya da normal polise denk gelse satıcılıktan/uyuşturucu madde temin etmekten yargılanacağını biliyorsunuzdur umarım. Bence Oğlunuzun selameti için çok hızlı sonuçlar almaya çalışın.

cocugunuz getir götüre başladı ve başka çocuklarida zehirlemeye yardim ve yatakcilik ediyor farkindamisiniz?
şuan ciddi anlamda emniyete şikayet edesim geldi oğlunuzu.
arkadaslarini etrafi kotuluyorsunuz begenmiyorsunuz ama oglunuz?
oglunuzda artik onlardan.

cocugunuz getir götüre başladı ve başka çocuklarida zehirlemeye yardim ve yatakcilik ediyor farkindamisiniz?
şuan ciddi anlamda emniyete şikayet edesim geldi oğlunuzu.
arkadaslarini etrafi kotuluyorsunuz begenmiyorsunuz ama oglunuz?
oglunuzda artik onlardan.
Hiç bu yönden bakmamıştım.
Evet oğlunu adeta minik prens, iyilik meleği gibi anlatıyor ama oğlu da insanlara uyuşturucu temin ediyor. Bu çok kötü birşey.
Ben bir de konu sahibi kızacak ama şunu söylemek istiyorum. Bunu burada çok dile getirdim bir insanın içinde yoksa yapmaz ya gerçekten. Ben kızların erkeklerin uyuşturucu içtiği bir mahallede yaşıyorum, öyle ki kaç defa baskın yapıldı. Çoğu insan satıcı, herkesin elinde bıçak, kelebek vs.
Ne ben ne kardeşim yakınından bile geçmedik böyle insanların. Övünmek için söylemiyorum ama bir yerden sonra insanlar kendisi tercih etmeye başlıyor bu hayatı.

Son düzenleme:
Ben konularinizi yakin takip ediyorum. Cok üzülüyorum sizin icin ama kusura bakmayin aglayip zirladiginiz kadar cozum uretmiyor gorunuyorsunuz. Ben anayim ana tribini bir kenara birakin. Ben mukemmel anneydim nasil oluru da artik bir birakin.

Ha bir de sunun farkına varin ya hapis ya tedavi deyip duruyorsunuz ya butun Bagimlilar ya tedavi oluyor ya hapse gidiyor diye bisey yok cogu bi tuvalet köşesinde köprü altinda vs ölüp gidiyor. Artik bu gerceginde farkina varin.

cocugunuzu alip baska bir sehre gidecek sifirdan hayat kuracak her adimini takip edip tedavi ettireceksiniz baska bir careniz de yok.

Hiç bu yönden bakmamıştım.
Evet oğlunu adeta minik prens, iyilik meleği gibi anlatıyor ama oğlu da insanlara uyuşturucu temin ediyor. Bu çok kötü birşey.
Ben bir de konu sahibi kızacak ama şunu söylemek istiyorum. Bunu burada çok dile getirdim bir insanın içinde yoksa yapmaz ya gerçekten. Ben kızların erkeklerin uyuşturucu içtiği bir mahallede yaşıyorum, öyle ki kaç defa baskın yapıldı. Çoğu insan satıcı, herkesin elinde bıçak, kelebek vs.
Ne ben ne kardeşim yakınından bile geçmedik böyle insanların. Övünmek için söylemiyorum ama bir yerden sonra insanlar kendisi tercih etmeye başlıyor bu hayatı.
yani problemden dertten falanda ictigine inanmiyorum ben kimsenin, once meraktan baslayip sonra zevkine devam ediyolar.
her derdim var diyen icseydi memlekette duzgun adam kalmazdi.
bende ilk zamanlar bayanin yasadiklarinida az cok bildigim icin oglunada bayanada uzulmustum kullanici oldugu icin! ama is artik masumluktan, minnoşluktan prenslikten cikmis.
cevreyle alaka ne alaka onuda anlamadim.
ebeveynler cocuklarinin basladiklari cevreye girmeden once hic boyle bir seyle karsilasmadiklarini saniyolar sanirim.
ben lisedeyken okul arkadaslarimin cogu cekerdi, ictigini ogrendigim erkek arkadaslarim oldu ogrendigim gun bitti iliskim o insanlarla, benim derdim yokmuydu yasitlarimin belkide coguna gore daha kotu bir hayatin icindeydim, her o cevreye dusen dertten icse icmeyen kimse kalmaz emin olun.

Sizin önceki konularınızı da görmüştüm bence biraz sakin olmamız gerekir, çok paniksiniz. Siz bu kadar panik olup bunu tek gündem maddesi yaptıkça bu ilgiden içten içe hoşlanıp ben aykırı birşey yapıyorum moduna girip devam edebilir. Demek istediğim yaşı çok küçük olduğu için farklı bir psikoloji geliştirip bu durumdan keyif alabilir. Bence buraya yazmak yerine madde bağımlılığıyla çalışan bir uzmana gidip nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmelisiniz. Sizin durumunuzda sadece madde değil ergen psikolojisi de giriyor işin içine ve bu durumu daha da karmaşıklaştırabilir. Mutlaka bir uzmanla görüşüp tavrınızı ona göre belirleyin. Eğer sadece esrar kullanıyorsa tedavi olmadan da bırakabilir, bu durumun psikolojik boyutu daha onemli.

Ozet olarak buradan aldiginiz tavsiyeler ise yaramaz, kimse uzman degil hatta sizi yanlis bile yonlendirebilir. Hemen iyi bir uzmanla gorusun.

Ayrıca psikiyatri uzman. Ve amateme gtrnek istedim tabiki. İlk teklifim bu yöndeydi. Bağırdı çağırdı. Zorla olabilirimi sizce. Ve psikiyatri yi kabul etti. Uzman buldum.
Oglunuz hangi maddeyi kullaniyor ve ne yogunlukta? Herkesi klinige yatirmazlar cunku bazi madde kullanimlarinda kullanan kisi kendi istegiyle birakabilir. Bazilarinda tedavi gerekir vs. ayrica madde bagimliligi ve ergen psikolojisinde uzman birine gitmelisiniz once siz gidin siz konusun

Yalniz bu dediginiz cok tehlikeli eger getir gotur yapiyorsa bu satmaya girer ve yakalandiginda hapisten kurtulma ihtimali yok. Saticilik mi yapiyor yani oglunuz?

Yalniz bu dediginiz cok tehlikeli eger getir gotur yapiyorsa bu satmaya girer ve yakalandiginda hapisten kurtulma ihtimali yok. Saticilik mi yapiyor yani oglunuz?
Bir kez duydum. Konuştum ve cvp vermedi. Onayladı yani. Bn sonuçlarını anlattım. Bilemiyorum m. Artık çaresizim

X