YARDIM EDİNNNNNNNN. ÖLÜCEM

Oglunuz hangi maddeyi kullaniyor ve ne yogunlukta? Herkesi klinige yatirmazlar cunku bazi madde kullanimlarinda kullanan kisi kendi istegiyle birakabilir. Bazilarinda tedavi gerekir vs. ayrica madde bagimliligi ve ergen psikolojisinde uzman birine gitmelisiniz once siz gidin siz konusun
Pisikiyatristimiz madde bağımlılığı uzmanı. Özellikle araştırdım. Ne kullandığına gelince, ilk esrar bir kez bali, bonzai.ve hap. Yani her şeyi merak edip deniyor.

Sizin önceki konularınızı da görmüştüm bence biraz sakin olmamız gerekir, çok paniksiniz. Siz bu kadar panik olup bunu tek gündem maddesi yaptıkça bu ilgiden içten içe hoşlanıp ben aykırı birşey yapıyorum moduna girip devam edebilir. Demek istediğim yaşı çok küçük olduğu için farklı bir psikoloji geliştirip bu durumdan keyif alabilir. Bence buraya yazmak yerine madde bağımlılığıyla çalışan bir uzmana gidip nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmelisiniz. Sizin durumunuzda sadece madde değil ergen psikolojisi de giriyor işin içine ve bu durumu daha da karmaşıklaştırabilir. Mutlaka bir uzmanla görüşüp tavrınızı ona göre belirleyin. Eğer sadece esrar kullanıyorsa tedavi olmadan da bırakabilir, bu durumun psikolojik boyutu daha onemli.

Ozet olarak buradan aldiginiz tavsiyeler ise yaramaz, kimse uzman degil hatta sizi yanlis bile yonlendirebilir. Hemen iyi bir uzmanla gorusun.
Uzmandan yardım alıyoruz. 18 de tekrar gideceğiz. Bencede ilaçsız bırakabilir. Ama istemesi lazım.

X arkadaşı dediki oğlunun hiç bir sorunu yok. Zevkine yapıyor. Çünkü siz çok iyi bir annesiniz.ona yol gösteren yardımcı çok seven... O da biliyor. Sadece zevkine yapıyor dedi. İngiltere eniştesinin aile iş yeri var. Orda ortam bulamaz diye düşünüyoruz. Hep beraberler.. Çünkü benim olduğum yerde tüm gençler kullanıyor.

çok iyi bir annenin çocuğu da sorunlu olabilir. Çocuğuna elinizden geldiğince iyi olup yetemiyor da olabilirsiniz. Bunu o arkadaşı analiz edemez ki. Bir eksiklik var ki zevki orada arıyor.

Bilemiyorum ki. Konuşmuyor. O memnun halinden. İçmiyorum ki diyor bana. Arkadaşlarına da bırakıcam diyormuş.
Bırakması için ikna etmekten başka çareniz yok.çocuk olsa zaptedilir ama kendisi yetişkin ve iradesi dışında hiçbirşey yaptıramazsınız.en azından birlikte doktora gidip hayatıyla ilgili kazanç ve kayıplardan konusulmasi sonrada ortamının değişmesi lazım..ama o ikna olmadan siz boşa kürek çekersiniz..

X arkadaşı dediki oğlunun hiç bir sorunu yok. Zevkine yapıyor. Çünkü siz çok iyi bir annesiniz.ona yol gösteren yardımcı çok seven... O da biliyor. Sadece zevkine yapıyor dedi. İngiltere eniştesinin aile iş yeri var. Orda ortam bulamaz diye düşünüyoruz. Hep beraberler.. Çünkü benim olduğum yerde tüm gençler kullanıyor.

ozaman siz çevrenizi değiştirmelisiniz ,

allah yardımcınız olsun

Ben de böyle düşünüyorum, madde bağımlılığını bırakmak isteyenlere “arkadaş” çevresi zarar veriyor maalesef.

Kuruluşa yatırsanız da oradan çıktığında aynı ortama geri dönecek. En güzeli baştan başlaması...

Amateme yatırım psikiyatrist ne alaka vs diyenler olmuş ama amatem kişi gerçekten bırakmak istemediği sürece kesinlikle kabul etmiyor.Ayrıca her şehirde de yok ve bazı şehirlerde hasta isteyip başvursa bile sıraya sokuluyor.

Bu madde bağımlılığı başka bir şeye benzemez,kendi bırakmak istemediği sürece siz hiçbir şekilde yardımcı olamazsınız.İsterseniz İngiltere’ye isterseniz hapse isterseniz Amatem’e götürün.Hiçbir şey değişmez.

Bu o kadar basit bir süreç değil,gerçekten büyük bir irade ister ve %100 bırakmayı istemesi lazım.Kendi bırakmak isteyenlerin bile küçük bir yüzdesi başarılı olup bırakıyor.Geri kalanlar hayatının bir döneminde madde kullanmaya tekrar başlıyor.

Oğlun olabilir,çok üzülebilirsin anlıyorum.Ama senin yapabileceklerin sınırlı kendini bu kadar parçalama.Biraz güçlü dur sürekli bir ağıt halindesin.Çocuğun istemediği sürece yapabileceğin çok bişey yok

Bazen bazı şeyleri tecrübe etmeden anlamıyor gençler.. bir arkadasmn kızı vardı kızz düşünün bağımlı sokaklarda eve gelmeyen bir kız anne ne yaparsa yapsn başarılı olamadı üzerndeyken yakalandı 9 ay girdi yattı çıktı kafasını duvarlara vurarak anasının evne geldi şmdi işe flan girmş bazen en kötüsü aslnda en iyisi olabiliyor

Daha önceki konularınızdan birine yazıp size yardımcı olmaya çalışmıştım. Şimdi görünce çok şaşırdım, üzerinden onca zaman geçmiş siz yine aynı noktadasınız. Üstelik o 'melek' oğlunuz uyuşturucu satıcılığına başlamış baya baya. Yani sizinki kötü arkadaş kurbanı falan değil sizinki kötü arkadaş kişisi.
Hiç bir değişim olmayıp iş daha da ciddileştiğine göre artık yanlış davrandığını kabul etmeniz lazım. Ve bence oğlunuz harici sizin de terapiye ihtiyacınız var. Yanlış yapıyorsunuzki iyiye gitmek yerine her şey kötüye gidiyor.
Bi kere şu sürekli ağlak olan tavrınızı bırakın. Ben burda okurken sinir oluyorum, oğlunuz bu tavrınıza karşı kat ve kat sinir oluyordur. Sürekli ben mükemmel bir anneyim neden bunları yaşıyorum modunda da gezerseniz ciddiye falan almaz oğlunuz sizi.
Sürekli olarak her konunuzda yarın onu yapacağım, yarın bunu yapacağım diyorsunuz ve o yarınlarda hiçbir sonuç çıkmıyor.
Bakın hanımefendi oğlunuz çok zor bir durumda farkındayım. Ama ona yardımcı olabilmek için önce sizin tedavi olmanız lazım. Psikolojinin hiç sağlıklı değil gördüğüm kadarıyla.
Ayrıca sürekli eski eşinizi kötülemekten vazgeçip onun da sürece dahil olmasına bir müsaade edin. Her konuda eşinizin kötü bir baba olduğunu, sizin mükemmelliğinizi anlatıyorsunuz da siz kabul etseniz de etmeseniz de o adam bu çocuğun babası. Ve siz eski eşinize karşı öfkenizi bu konuya dahil ederek en büyük kötülüğü oğlunuza yapıyorsunuz. Bence artık kendinize gelin. Rutin olarak buraya konu açmanın size bir faydası olmaz. Anlıyorum burası dertleşme alanı ama sizinki klasik bir kayınvalide, eş konusu falan değil. Oğlunuzun hayatı kayıp gidiyor ve bu olurken oğlunuz başka canlara da sebep oluyor.
Size bu minvalde yazan herkesi terslemişsiniz ama belki birimizden birinin yorumları size bir tokat etkisi yaratır zira buna ihtiyacınız var.

Amateme yatırım psikiyatrist ne alaka vs diyenler olmuş ama amatem kişi gerçekten bırakmak istemediği sürece kesinlikle kabul etmiyor.Ayrıca her şehirde de yok ve bazı şehirlerde hasta isteyip başvursa bile sıraya sokuluyor.

Bu madde bağımlılığı başka bir şeye benzemez,kendi bırakmak istemediği sürece siz hiçbir şekilde yardımcı olamazsınız.İsterseniz İngiltere’ye isterseniz hapse isterseniz Amatem’e götürün.Hiçbir şey değişmez.

Bu o kadar basit bir süreç değil,gerçekten büyük bir irade ister ve %100 bırakmayı istemesi lazım.Kendi bırakmak isteyenlerin bile küçük bir yüzdesi başarılı olup bırakıyor.Geri kalanlar hayatının bir döneminde madde kullanmaya tekrar başlıyor.

Oğlun olabilir,çok üzülebilirsin anlıyorum.Ama senin yapabileceklerin sınırlı kendini bu kadar parçalama.Biraz güçlü dur sürekli bir ağıt halindesin.Çocuğun istemediği sürece yapabileceğin çok bişey yok
Sürekli bir ağıt halindeyim. Malesef Bn böyleyim. Malesef yaşadıklarım çok zor. Malesef evladımı gözlerine bakıp kahroluyorum. Malesef diyerek yazacağım çok şey var.

Daha önceki konularınızdan birine yazıp size yardımcı olmaya çalışmıştım. Şimdi görünce çok şaşırdım, üzerinden onca zaman geçmiş siz yine aynı noktadasınız. Üstelik o 'melek' oğlunuz uyuşturucu satıcılığına başlamış baya baya. Yani sizinki kötü arkadaş kurbanı falan değil sizinki kötü arkadaş kişisi.
Hiç bir değişim olmayıp iş daha da ciddileştiğine göre artık yanlış davrandığını kabul etmeniz lazım. Ve bence oğlunuz harici sizin de terapiye ihtiyacınız var. Yanlış yapıyorsunuzki iyiye gitmek yerine her şey kötüye gidiyor.
Bi kere şu sürekli ağlak olan tavrınızı bırakın. Ben burda okurken sinir oluyorum, oğlunuz bu tavrınıza karşı kat ve kat sinir oluyordur. Sürekli ben mükemmel bir anneyim neden bunları yaşıyorum modunda da gezerseniz ciddiye falan almaz oğlunuz sizi.
Sürekli olarak her konunuzda yarın onu yapacağım, yarın bunu yapacağım diyorsunuz ve o yarınlarda hiçbir sonuç çıkmıyor.
Bakın hanımefendi oğlunuz çok zor bir durumda farkındayım. Ama ona yardımcı olabilmek için önce sizin tedavi olmanız lazım. Psikolojinin hiç sağlıklı değil gördüğüm kadarıyla.
Ayrıca sürekli eski eşinizi kötülemekten vazgeçip onun da sürece dahil olmasına bir müsaade edin. Her konuda eşinizin kötü bir baba olduğunu, sizin mükemmelliğinizi anlatıyorsunuz da siz kabul etseniz de etmeseniz de o adam bu çocuğun babası. Ve siz eski eşinize karşı öfkenizi bu konuya dahil ederek en büyük kötülüğü oğlunuza yapıyorsunuz. Bence artık kendinize gelin. Rutin olarak buraya konu açmanın size bir faydası olmaz. Anlıyorum burası dertleşme alanı ama sizinki klasik bir kayınvalide, eş konusu falan değil. Oğlunuzun hayatı kayıp gidiyor ve bu olurken oğlunuz başka canlara da sebep oluyor.
Size bu minvalde yazan herkesi terslemişsiniz ama belki birimizden birinin yorumları size bir tokat etkisi yaratır zira buna ihtiyacınız var.

ozaman siz çevrenizi değiştirmelisiniz ,

allah yardımcınız olsun
Bunu mutlaka yaşıcam. Çocuğum iyileşse dahi orada oturmayacağım

sizi üzmek istemem ama bu bir şifre.madde yani.güvercin satıcısı derler kendilerine.taklacı güvercin şu güvercin bu güvercin diye şifreli satarlar.sakın göndermeyin çocuğu tek başına dışarıya
Evet, bir de peynir diyorlar. Ben de çok acı şekilde öğrendim bu şifreleri maalesef.

X