YARDIM EDİNNNNNNNN. ÖLÜCEM

Yarın burdan taşınıcam. Onu ya polise vericem diye tehdit edicem yada bnmle gelicek. İnanın artık cani gibi davranıp konşmaya başladım. Çünkü iyi davrandıkça bu iyice azdı. Ne istiyor ne... Hayatını mahvetmek mi. Bni öldürmek mi. Her gece ağlamaktan çalışamamaktan yemek yşyememekten hayattan zevk alamamaktan yorlldm. Yolda giderken akranlarına bakıyor ve içimden diyorum ki bu çocuk annesini üzmğyordur... Ne güzel evine gidiyor. Telde ailesiyle konuşuyor çocuk tm anne cnm annem... Bunları duydukça kahroluyorum. Ben onu nasıl kurtarıcım ama kurtarıcım.

Tedavi de psikiyatriste gitmek değil ama, yatarak tedavi olmalı, arınmalı. Geri dönüşü çok kolaydır bağımlılıkların, kesinlikle ortamı değişmeli ama önce doğru düzgün bir tedavi...

Tedavi de psikiyatriste gitmek değil ama, yatarak tedavi olmalı, arınmalı. Geri dönüşü çok kolaydır bağımlılıkların, kesinlikle ortamı değişmeli ama önce doğru düzgün bir tedavi...
katılıyorum amatem tarzı bir yer olmalı bu konu da pek bilgim yok ama anne araştırmıştır.balıklı rum vardı galiba bir de .tv de duyduğum.gerekirse paralı kliniğe yatırsın kurtarsın evladını.babadan da maddi manevi destek istesin zorla.dükkan açmanın vs zamanı değil çocuk elden gidecek

Evet madde bağımlılığı uzmanı. Amatemi Bn yeni öğrendiğimde ona söyledim. Gözlerini kocaman açtı ve bağırdı. O an anladımki her şeyi biliyor. 191 madde bağımlılığı üzerine yardım merkezi. Bu tür ailelerin nsl davranacağını ne yapması gerektiği gibi pidikolog ekipleri var. Ve sizi takip edip arıyıp süreci takip ediyorlar.

Sizin bu konularınız beni benden alıyor. Çok şey yapıyormuş gibi görünüp hiç bir şey yapmıyorsunuz.
burada hayatlarimizin bir kismini yansitiyoruz, yansitabiliyoruz.. yazi dili sonucta. biraz acimasizca olmus yorumunuz. hicbir sey yapmiyor olsa konu acmazdi. yalniz annelik yapan bir kadin, bagimli bir erkek evlat.. gucu yetiyor mu bakalim dogru yola sevk etmeye, hastaneye yatirmaya..

şifreleri bile biliyor.bu daha önce bir kaç defa satın aldı demektir.dayımın böyle bir müvekkili vardı yaralama suçundan yargılanıyordu.o dava dosyasında güvercini vs. görmüştüm eminim yani

Dükkanımı açtm ztn cnm. Umurumda değil. Onu amateme sakaryada varmış. Bize en yakın orası. Kabul etmek zorunda. Yada hapise girecek. Seçecek. Yeter inanın yeter. Az önce kendimi anlatırken biri yazmış övmeyin kendinizi diye... Övmek değil bu. Bir sitem aslında.. Oğluma bir sitem. Ben bu kadar iyi davranırken sen halen bunları görmezden gelip dahadamı zıvanadan çıkıyorsun.

Madde bağımlılığı uzmanı olan bir psikiyatriste verecek paranız varsa biraz daha kendinizi zorlayıp özel bir klinikle çözün işi. Serbest olduğu her an kullanma tehlikesi var. Hem çevresinden uzaklaşması hem satıcıların oğlunuzu unutması için yatarak tedavi şart. Bunun dışındaki her şey oğlunuzun sizi oyalama taktikleri sadece. Evet gerekirse zorla götüreceksiniz. Babasını da sürece dahil etmek zorundasınız.

anlıyorum sizi.madde bağımlısı bildiğim kimseyle tanışmadım sanırım.Ama bir annenin evladı için çırpınması kadar zor ve önemli hiçbirşey yok.yolun başındayken kurtarın onu o kendini kurtaramaz vücudu istiyor çünkü

Bazen acımasız yorumlar gerekir. Gücü yetmiyorsa babadan destek isteyecek.

Bir bağımlının düşüşünü ve arınmasını izlemiştim. Mühendislik okuycak zekada ve okulu bırakacak kadar da bağımlı. Onu bir izleyin ve bağlantıya geçin. Şu an madde bağımlıları için eşiyle birlikte çok güzel hizmet veriyorlar. Hatta bulundukları yer rehabilite alanlarını da çekmişler. Epey kurtardıkları da olmuş. İsimlerini özelden yazıcam size ordan haberlerini bulup antalyadaki yerlerine ulaşabilirsiniz.

burada hayatlarimizin bir kismini yansitiyoruz, yansitabiliyoruz.. yazi dili sonucta. biraz acimasizca olmus yorumunuz. hicbir sey yapmiyor olsa konu acmazdi.
Keşke gelip bni burdaki komşularımdan sadece 1 dakika dinleseniz. Beni kimse tanımazdı. Geçen biri bna buraya yenimi taşındınız dedi. 15 senedir burdayım dedim. X annesiyim dedim. Ama bu olaydan sonra her kez tanıdı bni. Her dakika peşindeyim. Sıcak bşr yemek yemedim. İşten gelip üzerimi değişiyorum çünkü takip edicem. Uyku yok. Ölü gibi işe gidip geliyorum. İşteyken karşımdakinin dediğini anlamıyorum. Acıkma diye bir his yok.

Bazen acımasız yorumlar gerekir. Gücü yetmiyorsa babadan destek isteyecek.
tıp öğrencisi yüksek dozdan öldü geçen aylarda .tv de izledim çok üzüldüm.kimbilir ne hayalleri vardı anne babasının.yanlış arkadaş kurbanları çoğuu

Hanimefendi oglunuza zor gunlerinde iyi davranmak sizin goreviniz zaten..Yani bunda ovunulecek bir durum yok ben bunu kastettim..Zor bir bir durumdasiniz evet ..Ben yerinizde olsam birakirdim hapse girsin.Ancak o sekilde akillanir..

Hanimefendi oglunuza zor gunlerinde iyi davranmak sizin goreviniz zaten..Yani bunda ovunulecek bir durum yok ben bunu kastettim..Zor bir bir durumdasiniz evet ..Ben yerinizde olsam birakirdim hapse girsin.Ancak o sekilde akillanir..
orda da tanışır.yaşı küçük olduğu için çok kolayceza da az olur.zaten çok yatmaz.çıkınca daha çok çevresi olur.

MADDE 192.
(1) Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçlarına iştirak etmiş olan kişi, resmî makamlar tarafından haber alınmadan önce, diğer suç ortaklarını ve uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin saklandığı veya imal edildiği yerleri merciine haber verirse, verilen bilginin suç ortaklarının yakalanmasını veya uyuşturucu veya uyarıcı maddenin ele geçirilmesini sağlaması hâlinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(2) Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi, resmî makamlar tarafından haber alınmadan önce, bu maddeyi kimden, nerede ve ne zaman temin ettiğini merciine haber vererek suçluların yakalanmalarını veya uyuşturucu veya uyarıcı maddenin ele geçirilmesini kolaylaştırırsa, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(3) Bu suçlar haber alındıktan sonra gönüllü olarak, suçun meydana çıkmasına ve fail veya diğer suç ortaklarının yakalanmasına hizmet ve yardım eden kişi hakkında verilecek ceza, yardımın niteliğine göre dörtte birden yarısına kadarı indirilir.

(4) Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, hakkında kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmaktan dolayı soruşturma başlatılmadan önce resmî makamlara başvurarak tedavi ettirilmesini isterse, cezaya hükmolunmaz.

----Suçun faili olabilmek için uyuşturucu veya uyarıcı maddeyi ilk kez kullanıyor olmakla bağımlılık derecesinde kullanıyor olmanın arasında bir fark da bulunmamaktadır.

Anladığım kadarıyla resmi olarak tedavi başvurusu yaparsanız oğlunuz suçlu sayılmıyor ancak başvuru yapılmadan önce ihbar edilip yakalanırsa suçlu sayılıyor...

bence gerçek anlamda profesyonel bir destek almalısınız.

siz hiç bahsettiğim şekilde bi başvuruda bulundunuz mu? aksi takdirde eğer gammazlanırsa oğlunuz tutuklanacak muhtemelen :/

inşallah doğru anlamışımdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…