Yardim eder misiniz ?

Tugcetug1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2019
870
329
Merhaba arkadaşlar. Kamuda atamam yapılacak. Size sorum şu. Evliyim izmirde oturuyorz buraya kontenjan açılmadı. Sizce izmir çevresi illeri mi yazip orda bir ev acayim yerleseyim. En azından eşimle 2 hafta 3 haftada bir gorusuruz. Yoksa ailem artvinde oturuyor orayı mi yazayım.aile evimden ise gidip gelirim.esimlede 2 ayda bir falan görüşürz. Hangisi mantıklı.ilklere olmasada sonlara aile memletimi yazım mi sizce. cocugumuz yok buarada.cocukta düşünüyorduk ama askıya alınacak sanirim.isin içinden çıkamıyorum.yoksa ilk tercihler gelmezse guzel olan illerden birini mi yazayım her iki yere de uzak olup. Siz olsanız ne yapardınız? Daha sonra es durumdan gelecegimŞimdiden Tskler cevaplar icin

Son düzenleme:
eşinize evinize yakın olmanız daha iyi .sıkıntınız olsa eşinize ulaşmanız kolay olur

İzmir civarındaki iller dediğiniz nereler bilmiyorum ama Manisa, Muğla, Denizli, Uşak gibi yakın illerse, insan her hafta sonu bile görüşür. Yanlış hatırlamıyorsam minibüs filan bile vardı bu illerden İzmir'e, hani çok masraf olmasın diye de düşünürseniz. Yerinizde olsam asla ülkenin bir ucuna, eşimden çok uzağa gitmezdim. 2 ayda bir görüşmeye dayanabilecek misiniz mesela? Mecbur kalınca insan her şeye katlanır da, elinizde daha çok görüşebilme imkanı olan bir seçenek varsa, onu seçmeniz daha mantıklı bence.

Mantıklı olan İzmir çevresi yazmak olur. Özür grubundan tayininizde sıkıntı olsa bile gidiş gelişle halledersiniz. Artvin'den havaalanına ulaşmak bile mesele, Pazar'da inşaatı devam eden havaalanı kimbilir ne zaman bitecek. Hadi ulaştınız, İzmir'e aktarmasız uçuş çok çok az.

Her durumda ev açmanızı değil, direkt eşyalı bir yere yerleşmenizi tavsiye ederim. Neticede geçici olacaksınız.

Mantıklı olan bence bu. Duygusal bakacak olursam, yerinizde olsam eşimi de kandırır komple Artvin'e taşınırdım. Her ilçesine bayılıyorum ama mümkünse Arhavi taraflarına yerleşir ömrümü uzatırdım yeşilin mavinin içinde.

Aynı durumda eşim olsa ve artvini seçenekleri arasında koysa baya bozulurdum. Aile mi eş mi yani eşini görmek onemsizde evlenmeseydin keşke.

ben esimi 2 ayda bir gormeyi dusunemem bile. tabi ki esime yakin yer olsun isterim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…