Çocuk Hastalıkları yardım beneğimin dişleri:((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Oncelikle gecmus olsun biz artik buyuduk 3,5 yasindsyiz. Benim cakinin disler gec cikmaya basladi hepside arka arkaya cikti kilo kaybida oldu. Ha bide biz her diste grip olup bogaz enfeksiyonu gecirdik. Normale benziyor. Ama baska bi doktoroda gotur sen yinede. Bu arada atesi kaca kadar cikiyor

Cahil doktorunuzu değiştirin bence.

Diş çıkarırken ateş yükselir mi?
Dr. Kadir Tuğcu, diş çıkarırken çocukların ateşinin yükseldiği yolundaki yaygın kanının doğru olmadığını söyledi: "Ateş ancak mikropla olur. Diş çıkarmak, tırnağın veya saçın uzaması gibi tabii bir hadisedir. Çocuğa bir rahatsızlık vermez. Peki, bu yanlış inanış nereden çıkmıştır? İnsanlar çocuğun diş çıkarmasını, 20 yaş dişleriyle özdeşleştirir. Genelde anne-babalar çocuklarının doğmasından birkaç sene önce veya sonra 20 yaş dişinin sancısını yaşarlar ve çocuklarının da diş çıkarırken aynı sancıyı hissettiğini düşünürler. Oysa 20 yaş dişleri diğer dişlerden farklı olduğu için sancılı çıkar. Bunlar evrimle birlikte yok olmaya yüz tutmuş dişlerdir. İleri nesillerde 32 diş olmayacak. Çünkü insanların 20 yaş dişleri çıkmayacak. Yok olmaya yüz tutan 20 yaş dişleri bazen çıkmaz, bazen de deforme olarak çıkar.
Bebeklerde diş çıkarma süreci son derece uzun bir süreçtir. Ortalama altı aydan başlar ve iki yaşa kadar devam eder. Bu süreç içinde çocuk dışarıdan aldığı çeşitli mikroplarla hastalanır, ateşlenir ve bu da diş çıkarmaya bağlanır. Ancak diş çıkarmakla ateş yükselmesi arasında şöyle bir bağlantı var: Çocuk bir yerden virüs alınca ateşi çıkar. Ateş de bebeğin metabolizmasını hızlandırır. Metabolizma hızlanınca da dişlerin çıkma süresi kısalır. Bu yüzden bir hafta sonra çıkacak olan diş üç gün sonra çıkabilir. Ancak diş, ateş yapmaz.

Diş cıkarirken ateş cikabilir normal ama dis atesine ates dusuruculerle mudahale edilmesi dogru degil yani ben cocuguma ates dusurucuyu hic bir sekilde kullanmiyorum ates cikmasi iyidir ,vucudunun savasidir ve mudahale edilmemelidir diye dusunuyorum..

Dis atesi denen 38 derecenin üstüne cikmaz ve inatci olmaz,38 ustu bir ates ise ve inatci ise mutlaka bir enfeksiyonu olabilir grip olabilir otit olabilir idrar yollari iltihabi olabilir cocuklarda sık görülür bunlar

Ve oglumdan deneyimledigim,dis zamani istahsiz olup beslenemeyince hemen bagisiklik sistemi etkileniyor dis cikmadan hafif bir gribal enfeksiyon geciriyor ardindan dis cikiyor tabi ateslenmede oluyor bu sure zarfinda ama 38 i gecmiyor ve inatci olmuyor

Biraz geç oldu kusura bakma arkadaşım anca yazıyorum bendede var bi çaki :)) ateşi genelde 38-38.5 oluyo sadece bir defa 39.8 olmuştu işte o zaman götürmüştüm doktora hemen dişten dedi bide grip üstüne fitil verebilirsin dedi

Benim oğlumunda ateşi inatçı değil canım düşüyo en fazla 38.5 oluyo ama fitil verince düşüyo yada ağrı ve ateşe karşı şurup ama bugğn hiç ateşlenmedi şükür inşallah düzeliyodur dün akşam gördüm yukardan bi köpek diş patlamış

Muhtemelen disten o zaman canim merak etme tum disler bitince rahatlarsin insallah bizim doktor disten dolayi bagisikligi dusuyor o yuzden hasta oluyor demisti umarim biraz icin rahatlamistir

Vücut direnci düşer. Ateş olur normal
Ilık duş yaptırın. Benimkinde de olmuştu. Şurup da kullanmıştık biz

Bizim gittiğimiz doktorlardan birisi diş ateşi en fazla 38.2 ye çıkar dedi. Sizinki bundan yüksekse hastalanmıştır. Destekleyici gıda verin. ıhlamur bal limon gibi sıvı takviyesi yapın.

Slm lütfen bana yardımcı olun bebeğim 10 aylık 8 aylıkken alt dişler çıktı zor değildi dünden beri çok huysuz ateşi var ishal olmuş nedeni diş ola bilirmi lütfen cvp

Bunu yazmayı unuttum benim oğlum 10 aylık 8 aylıkken alt dişler çıktı iki ay oldu hala hergün bir defa kusuyor hiç birinizde böyle sorun oldumu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…